Докога???

  • 1 520
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 4 195
Новата мода в социалните служби и Агенцията за закрила на детето е да се стимулира оставането на децата в семейна среда. Удобно е за чиновниците, намаляват се разходите за издръжка на специализирани домове и подобряваме статистиката. За съжаление семейната среда понякога се оказва пагубна.............................
абсолютно, в нашата мила родина, закона търси начини децата да са при родителите си, всякакви начин - а че деца биват системно малтретирани, недохранвани и изполвани - на никой не му пука. Опитахме се, да повдигнем тези въпрси но никой не ни подкрепи и вярвайте ми, тези неща ще продължават, докато не се даде гласност и докато имащите право на власт не започнат да мислят ид а работят за благото на децата в тази наша скъпа държавица. Аз много мразя думите " в другите държави е еди как си" но специално за децата в другите държави наистина е мислено, и тям няма начин веднъж пребил детето си родител, да си го вземе отново - просто няма начин, в България има - хиляди начини да се гавриш със собственото си дете Tired

# 17
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Всеки път като чета подобни новини се питам защо Господ дава толкова деца на изроди, а двойки, които мечтая за дете не мога да имат??? newsm78

След такива новини продължавам да се питам защо се правим на по-католици от папата и по демократи от американците та си махнахме смъртното наказание.  #Cussing out #2gunfire

Смъртна присъда изпълнена до седмица след престъплението трябва за такива ненормалници. #2gunfire #2gunfire

Абсолютно съм съгласна с това! Много ми е жал за дечицата  Cry

# 18
  • Мнения: 47 990
мда, смъртна присъда едва ли, но поне доживотен затвор, че да не могат да правят и убиват повече деца!
между другото има случаи и на майки, които прекалено посягат на децата си, това вече е ...

# 19
  • Мнения: 24 467
Обществото, за мен, е много виновно за това. Държавата не е нещо дишащо и живо, тя се гради върху обществото, което е основна нейна съставна единица.
Нека сме честни- колко от нас сме виждали родители, които пердашат децата си, съседски разправии, скитащи деца по улиците, които са на видима детско градинска възраст, нощни дискотеки и заведения, пълни с деца, агресия между малки деца, пушещи хлапета, такива, които купуват алкохол за родителите си по тяхна поръчка, деца, за чиито родители е гордост, че са обърнали 2-3 чаши питие /не безалкохолно/ и т.н. и са сигнализирали където е необходимо? Често просто подминаваме и вдигаме рамене, впечатляваме се, когато видим нещо крайно фрапиращо по телевизията и в пресата, тъжно ни е, но в крайна сметка какво- самите ние често просто си оставаме едни летаргични същества, само голи констататори на факти.
Трябва да има постоянно горещи телефони, на които обаче да звънят редовно съвестни и будни граждани.

# 20
  • Мнения: 3 423
Това се случва навсякъде.
Докога, питаш. Вечно.
Вчера пък тук един 16-годишен
убива майка си с нож. Докога?

Впрочем, прави ми впечатление
в парковете в София, че има много
агресия родители към деца. Викането
и заплахите ги нямат за нищо. Оттам се
почва. И се стига до криминална хроника.

# 21
  • Мнения: X
още дълго време ще си задаваме този въпрос, ако нашите политици се държат като щрауси
време е да си извадят главите от пясъка и да се вземат в ръце, колкото и да ги е гнус

иначе всички имаме идейки как да се оправим с тези случки

специално на моите идейки им трябва само някакви 10 години за да тръгнат нещата (и не, нямам предвид ариматизирани стаички, а само чуждия опит в интеграцията)

но не вярвам, че в този живот ще ми се случи да го доживея да видя една БГ, в която се мисли първо за децата

докога? докато го позволяваме

# 22
  • Мнения: 4 451
Потресена съм! Shocked Милите невинни душички. Побой до смърт от собствените си родители?! Shocked Мир на душата на 2-годишното ангелче Flowers Rose Flowers Rose smile3518 Дано спасят дугото детенце, миличкото, какво ли е преживяло и колко ли е наранена психиката и крехката детска душичка? Cry

# 23
  • Мнения: 2 631
Докато циганите не се научат да се държат като нормални хора. Като видях детето в кома снощи по новините, едно такова дребно...недохраненое...с белези... Ужас... Казаха, че ако детето умре, ще съдят бащата за убийство...

Лошото е, че и малка присъда ще му дадат!  ooooh!

# 24
  • Мнения: 399
Всеки път като чета подобни новини се питам защо Господ дава толкова деца на изроди, а двойки, които мечтая за дете не мога да имат??? newsm78

След такива новини продължавам да се питам защо се правим на по-католици от папата и по демократи от американците та си махнахме смъртното наказание.  #Cussing out #2gunfire

Смъртна присъда изпълнена до седмица след престъплението трябва за такива ненормалници. #2gunfire #2gunfire

 Peace
Дори може публична смърт за назидание! Като в средновековието! Вбесявам се! newsm61
Такива плужеци знаят само да се размножават и нямат никакви морални ценности и съвест!
Горките дечица!  smile3518

Общи условия

Активация на акаунт