Съвет-Райфайзен или Пощенска банка

  • 7 291
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Не използвайте Пощенска.
Миналото лято теглих от тях един малък кредит - около Коледа като се видях с парички реших да го погася предсрочно - чаках от 15 до почти 18 за да ми оправят документите!!!!
Само моите.
Това в клона им на Графа.

Елементарни неща не се съобразяват и се правят неколкократно..
Накрая мъжа ми не издържа (присъедини се към мен около 17ч) и им вдигна скандал, обаче те са много дебелокожи оФци!

За погасителните вноски пък използвах клона на Цариградско - същата ситуация. Много нелюбезни и не в час..


Навсякъде където има много работа и недостатъчен брой служители е така. от опит го знам.а работодателя предпочита по-малко хора да вършат повече работа,засъжаление. Все пак служителите работят с парите ви, не с чушки и домати и по-добре да се изчака отколкото да стане грешка

# 16
  • Мнения: 1 897
От отговорите ви оставам с впечатлението,че при сходни кредитни условия решаващо за избора на банка е отношението на служителите към клиентите и тяхната компетентност.Наистина това трябва да се вземе най-вече предвид,защото ипотечните кредити се теглят за 20-30 години обикновенно и огромно значение има  качеството и бързината на обслужването по кредита занапред.

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Най- важно е да са изгодни условията на кредита,а в банката ще ходиш 1 път в месеца все пак

# 18
  • Мнения: 447
Не те съветвам да теглиш заем от Пощенска банка.Имам потребителски кредит и известната кредитна карта евролайн /не съм сегурна такали се исписва на бъл/
1.Обслужването на клиентите е под всякаква критика
2.Лихвите са им огромни
Райфайзен банк не съм работила с тях,но доклокото разгледах сайта им ми се струва,че имат доста добри оферти .
Успех с избора на банка.Надявам се да направиш най-добрият избор  Peace

# 19
  • Мнения: 1 897
Доста недоволни има от Пощенска-явно има защо.А на мен ми направиха много добро впечатление, докато проучвахме банките-кредитните им условия ми се сториха приемливи, обслужването също беше добро...  Rolling Eyes
Е, имаме още седмица-две да направим окончателния избор.  newsm78
Обаче след всичко, което сте написали,а и като се има предвид,че строителната фирма от която ще купуваме работи с Райфайзен  банк...може би към нея ще се насочим.

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Доста недоволни има от Пощенска-явно има защо.А на мен ми направиха много добро впечатление, докато проучвахме банките-кредитните им условия ми се сториха приемливи, обслужването също беше добро...  Rolling Eyes
Е, имаме още седмица-две да направим окончателния избор.  newsm78
Обаче след всичко, което сте написали,а и като се има предвид,че строителната фирма от която ще купуваме работи с Райфайзен  банк...може би към нея ще се насочим.
Много внимавай с лихвения процент, защото обикновено да не кажа винаги не е този който ти казват, а пише напр. олп + едиколко си пункта или друг банков процент + някакъв пунк. Да не се изненадаш след няколко месеца

# 21
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
От отговорите ви оставам с впечатлението,че при сходни кредитни условия решаващо за избора на банка е отношението на служителите към клиентите и тяхната компетентност.Наистина това трябва да се вземе най-вече предвид,защото ипотечните кредити се теглят за 20-30 години обикновенно и огромно значение има  качеството и бързината на обслужването по кредита занапред.
Съвсем правилно!

# 22
  • Мнения: 153
Ох, и ние сме в това положение.. До 2-3 седмици ще ни се наложи да изтеглим кредит. Засега сме се спряли на Пощенска понеже признават неофициален доход, а и лихвите им бяха ниски. Върти ми се нещо като 6.5% на година. Май само Пиреос имат по-ниски лихви за жилищен кредит, но те пък признават само официални доходи.. След всичко, което прочетох тук за Пощенска съвсем не знам какво да правим  newsm78

Досега не сме имали проблеми с банката понеже ползваме кредитен консултант и той ни урежда отношенията с банката, но като изтеглим кредита и се наложи да го обслужваме явно ще закъсаме Sad

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
четете добре,момичета какво пише за лихвите.в сайта на пощенска пише това "*** Лихвата се формира от Базисния лихвен процент по жилищни кредити (БЛПЖК) на банката за съответната валута (променлива част) + надбавка (фиксирана част), съгласно договора за кредит.  Към април 2007 г. БЛПЖК е  както следва:....."

# 24
  • Мнения: 1 897
Вече съвсем се ошашавих...мисля, лутам се и все не мога да взема решение, а уж бяхме свели вариантите до Пощенска или Райфайзен. Като чета обаче тук ми се струва,че се връщаме на изходна позиция.Май ще направим още един тур по банките, докато все още не ни е притиснало съвсем времето.

poctor, щом и вие сте на 'нашия хал' пиши ако се спрете на някоя банка или условията и ви се сторят приемливи.Мисля,че можем да сме си полезни взаимно.   bouquet

# 25
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Да ви дам още един съвет гледайте какви такси ще плащате за обслужване на кредите за всяка от следващите години, а и застраховките за вас и жилището за чия сметка ще бъдат, защото не са никак малки суми!!!!!

# 26
  • Мнения: 153
Юлия ще ти пиша в момента, в който решим нещо Simple Smile Стискам палци и вие и ние да изберем най-доброто   bouquet

Когато ходихме при кредитния консултант, той ни направи сравнителна таблица за условията по ипотечните кредити на 17те най-големи банки (включително такси обслужване, и прочие други такси). Най-изгодно излизаше в Пиреос, после в Пощенска.. хайде ще погледна таблицата и ще пиша пак (това обаче бяха данни към март тази година.. сега може да има разни промоции и прочие и положението да е друго).

# 27
  • Мнения: 1 897
Извинявам се първо,че повдигам темата от преди месец-просто исках да споделя,че се спряхмена Райфайзен банк.Ако някой се интересува от мотивите ни или от други подробности-насреща съм.
Благодаря на всички,които се включиха в темата с препоръка или съвет и успех на тези,на които им предстои да разрешават подобен проблем.   bouquet

# 28
  • Мнения: 1 391
моля, спомени подробно , защо избра тях пред пощенска - ама наистина подробно, че предстои и на други да се вземе такова подобно решение иииии... не е хич лесно  Peace

# 29
  • Мнения: 30
Ние също се спряхме на Райфайзен за ипотечен кредит. Ще споделя кое според мен е предимство за тях в нашия случай:
 - ние ипотекираме друго жилище и за неговата пазарна оценка дойде оценител на банката, т.е. спестява се търсене на оценител
 - новият им Жилищен Център според мен е много удобен, защото в него има брокери на имоти и кредитни инспектори на едно място. За съжаление нямат все още много достъпни оферти, но уж казват, че до няколко месеца ще разполагат с повече. В момента предлагат основно доста скъпи (поне за нас) апартаменти - от порядъка на 1200 евро на квадрат на зелено. Друго предимство е, че ако си харесаш апартамент от някой строител с който работят, е възможно да се изтегли кредит на зелено без да се ипотекира друго жилище. Казаха, че в момента текат преговори с няколко строителя и до месец-два ще имат договори с тях. Ние не можахме да си харесаме апартамент от техните строители, просто защото все още са им малко офертите и не намерихме това което търсим.
 - лихвата им е една от най-ниските в момента (мисля, че ги даваха на 2 или 3 място в класациите на банките). Това може да се види и в сравнителната таблица в moitepari.bg
 - задължителната застраховка имущество (при ипотека) може да се направи при тях - имат договорка с Уника (старото им име е Витоша доколкото знам) и застраховката е 0.14%, което мисля, че никой друг не предлага (освен тези, при които застраховката е включена в общата лихва - един приятел тегли от Алианц при такива условия)
 - преди година и нещо, когато ни осигуряваха на по-ниски заплати от реалните, в Райфайзен приемаха служебните бележки и определяха кредитите по реалния доход, а не по осигурителния. Изтеглих два потребителски кредита по това време, така че това е проверено.
 - и не на последно място в моя случай лихвата в евро е 6.15%, защото фирмата, в която работя е преференциален клиент и имаме разни промоционални условия по кредити...

Дано съм бил полезен. Ако някой има въпроси, на драго сърце ще отговоря.

Общи условия

Активация на акаунт