Преглеждайте децата за кърлежи!

  • 9 113
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 138
искам да попитам а възможно ли е детенце да вдигне температура следствие реимунизация против тетанус?
Ако да до колко е нормално да се вдигне температура?

# 16
  • Мнения: 1 334
Biskara,
Просто няма опасност при кьрлеж да има тетанус.
Според мен такива предложения от ваШите лекари са вид преzастраховане.Макар и рисково само по себе си.
Аz не слагам ваксини,нито ги препорьчвам на някого.


Christian,
Че не слагате ваксини ми е ясно.
Вие детски лекар ли сте? Ако отговорът е да, тогава какво правите когато детето е ухапано от заразен кърлеж?
Не знам, много е тънка граница между това да се сложи и да не се сложи.
Явно много смелост трябва на родителите които  гледат деца без ваксини и голяма отговорност на лекари които не слагат васкини.

# 17
  • Мнения: 4 150
Не сьм детски лекар.Анестеzист сьм.
Децата са хапани от кьрлежи.И аz и жена ми сме хапани,и то 4есто.
НиЩо не правим.Вадим ги само и толкова.
1 кьрлеж на милион е zараzен с ФСМЕ и то,ако е до добитьк.А и болестта минава беz да я усети човек,ако иzобЩо се прихване.
Борелиоzата е по 4есто среЩано явление,но zа нея няма ваксина,а и се лекува с аб при симптоматика.

Да,смелост е нужна.Но най важното според мен е информираността.Лекарят,който слага или не слага ваксини на чужди деца,не носи никаква отговорност zа тях.Родителите я носят.

# 18
  • Мнения: 1 334


Да,смелост е нужна.Но най важното според мен е информираността.Лекарят,който слага или не слага ваксини на чужди деца,не носи никаква отговорност zа тях.Родителите я носят.

За всичко съм съгласна само за отговорността не съм. Според мен и двете страни носат отговорност. Ако лекарят не носеше, то тогава нямаше да има нужда да ходим при него и щяхме сами да си предписваме сиропите чза кашлица, ваксините и т.н.
Недейте така, и ако му се наложи на човек да ползва упойка, той подписва че е съгласен с условията на болницата и за това че има риск също, но за да му сложите точна и качествена упойка сте отговорен вие.

# 19
  • Мнения: 4 150
Да,отговорен сьм,но не нося таzи отговорност zа която си мислиШ.МОже би няма как да го раzбереШ,ако не си лекарка.
Особено zа ваксините,само родителя носи отговорност.Ако лекаря сложи греШна ваксина или я сложи лоШо и има реакция...zа4ервяване,подуване и тн...много трудно Ще докажеШ на сьда,че лекарят е виновен.

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Моля, препоръчайте репелент за деца под 2 г. Аутан джуниър е за над 2 г., вчера в аптеката много ми похвалиха Ханзапласт и го купих, но имам подозрения, че и той е за над 2 г.

# 21
  • Мнения: 547
И аз се интересувам кое е подходящо за по-малки деца, така че ще следя. Мислех си евентуално за кремчетата на Чико. 

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
И аз се интересувам кое е подходящо за по-малки деца, така че ще следя. Мислех си евентуално за кремчетата на Чико. 

Чико са против комари, не са ефективна защита срещу кърлежи.

# 23
Christian
моля те, обясни точно как се процедира при кърлеж. Че има доста разнопосочни съвети. Какво е твоето мнение и практиката при вас

# 24
  • Мнения: 4 150
Процедурата е елементарна.Вади се кьрлежа и толкова.
Може да деzинфицирате мястото след това,ако много сте човьркали.
Ако остане "главата"/хоботчето,то пада само след няколко часа.Не е нужно да се "оперирате" с игла или друг инструмент zа да го иzкарвате насила.
Ако раничката кьрви,нека се остави да кьрви,даже да се стисне да прокьрви...така се прочиства от само себе си.
При сьмнения се правят крьвни иzследвания и се следи zа симптоми.
АБ лечение помага при борелиоzа в 99,9% от случаите до пьлна ремисия.

# 25
  • Мнения: 138
Какви са кръвните изследвания , които се правят за да се установи лаймска болест и след колко време от ухапването на кърлеж?
Също така антибиотиците във всяка фаза ли помагат напълното излекуване или само ако се хване в първия стадий?
И последно какви антибиотици се дават и може ли да се направи изследване дали даден антибиотик няма да предизвика алергична реакция?

# 26
  • Germany
  • Мнения: 7 941
На нас ни казаха, че се взима венозна кръв за серологично изселдване в лабораторията за Лаймска болест. Кръв се взима месец след ухапването. За антибиотиците нямам инфо.

# 27
  • Мнения: 7 640
Моля, препоръчайте репелент за деца под 2 г. Аутан джуниър е за над 2 г., вчера в аптеката много ми похвалиха Ханзапласт и го купих, но имам подозрения, че и той е за над 2 г.

Zanzarin

# 28
  • Oslo
  • Мнения: 659
1 кьрлеж на милион е zараzен с ФСМЕ и то,ако е до добитьк.А и болестта минава беz да я усети човек,ако иzобЩо се прихване.
Борелиоzата е по 4есто среЩано явление,но zа нея няма ваксина,а и се лекува с аб при симптоматика.


А марсилската треска, лаймската болест и конго-кримската хеморагична треска?

# 29
  • Мнения: 4 150
Zuzina,
Лаймска треска е борелиоzа на латински.
За останалите се информирай дали можеШ някьде да ги "лепнеШ".

Общи условия

Активация на акаунт