Страх от забременяване и раждане

  • 4 266
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 332
Нормално е да те е страх от неизвестното, и мен ме беше страх и преди 2-то раждане даже. Но като забременееш и започнеш да усещаш всяко едно движение на човечето вътре в теб си способен на всичко. А за раждането - аз съм изключителна бъзла, но съумях да родя 2 пъти, като 2-рия път даже без упойка - така че няма защо да се плашиш! Мисълта, че всеки момент ще се запознаеш с детето си ти дава сили да превъзмогнеш всичко  Hug. А и да ти кажа под секрет, че 1-та бременност е много романтична, защото имаш доста време да се насладиш на състоянието си.
Успех с бебеправенето!  Peace

# 16
  • Мнения: 865
винаги ще те е страх,докато не ти се случи!!

# 17
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Не мисли за болката като за нещо лошо- Всяка следваща контракция е една по-малко до срещата ви с бебока.Мисли за невероятното усещане  да погалиш за първи път това  малко създание, за първото кърмене, за първият път когато вече те вижда.
Понякога чак не мога да  повярвам колко много щастие  едно дете внася в семейството.
Болката се забравя- тя  е просто едно малко изпитание преди да поемеш голямата  и отговорна професия на МАИКА!
Прочети тук:
http://parenting.ivillage.com/pregnancy/plabor/0,,42rs,00.html
От всички разговори с приятелки "очаквах" раждането да е  като " филм на ужасите" но всъщност беше най приятното изживяване в моя живот , което бих повторила  отново.
Пожелавам ти да превъзмогнеш страха......  и когато си готова Go for It!  Peace Peace  Peace
Вили

# 18
  • Мнения: 46 520
... всъщност беше най приятното изживяване в моя живот  ...

Всъщност ... е грешка да се настройва така, поне аз така мисля ... трудно е да очаквш нещо да е "песен", а то да се окаже друго, по-лесно е да се настрои за по-трудно, за да си каже накрая "Беше лесно"  Grinning

# 19
  • Мнения: 253
Миличка, бременността и раждането са ми едни от най-хубавите моменти в живота. Не от сантименталност, просто наистина се чувствах много добре. И сега като видя бременна жена искренно и завиждам - и за бременността и за това какво и предстои. Мился, че нагласата е много важна. Мисли позитивно и всичко ще се нареди по най-добрия начин. Не ми е било лошо, не спрях да ходя на работа, пътувах много и не излязох от форма - важно е да не се отпускаш, а да си поддържаш тонуса. Родих нормално с малко външни шевове - дискомфорта от тях е за около 4-5 дена и изобщо не страшно. На втория час след раждането си взех душ и се чувствах супер.

Ако не се отпуснеш, а поддържаш добър тонус, това води само до положителни емоции по време на бременността, по-леко раждане и е много вероятно да избегнеш следродилните депресии.

Успех ти пожелавам !

# 20
  • Мнения: 1 919
всеки има такива страхове..дали ще забременея, дали ще надебелея, после ще отслабна ли , добр амаика ли ще съм....не се притеснявай сигурна съм, че ще го преодолееееш ooooh!

# 21
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
... всъщност беше най приятното изживяване в моя живот  ...

Всъщност ... е грешка да се настройва така, поне аз така мисля ... трудно е да очаквш нещо да е "песен", а то да се окаже друго, по-лесно е да се настрои за по-трудно, за да си каже накрая "Беше лесно"  Grinning
Изобщо не беше песен- имам повече от 40  вътрешни шева макар че родих бързо и пак мога да кажа че беше наи-приятното изживяване в живота ми .Бях във една такава безтегловност, нямах търпение да си видя и гушна бебока. Не мисля че  трябва да отиваш да раждаш обременен от идеята  че ще  е лошо, трудно и прочие.
Няма лесни неща  в този живот- за да постигнеш трябва да се бориш...

# 22
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Съгласна съм с Вили, че положителната нагласа е много важна. Нали знаете поговорката "На страха очите са големи" - та така ... Мисли позитивно и се разрови във форума  - има много хубави теми с положителна нагласа за раждането. Психичното състояние на жената спомага за по-лесно и безболезнене раждане. Ако си по-прагматично настроена по въпроса можеш просто да поискаш епидурална упойка за раждането.

# 23
  • Мнения: 1 426
Щом искаш бебе, ще го преодолееш. Аз си казвах: не може да е толкова страшно, след като толкова много жени на този свят са родили. Аз ли ще се окажа най-голямата страхливка на тази земя?

# 24
  • Мнения: 2 336
Което не е дошло, то не е минало.
Мен първия път не ме беше страх. Боли, ама минава. Бременността е велико нещо - тя кара жената да цъфти, прави я загадъчна и неуловима.
Сега чакам второ - дано всичко е наред. Неудобствата са естествена част от всичко. Само мисълта, че носиш човек в себе си те кара да летиш.

# 25
  • софия
  • Мнения: 25 475
Няма от какво да те е страх. Недей мисли и не планирай. Просто спрете да се пазите (ако наистина искаш бебе) и то ще се случи. А случи ли се - връщане назад няма.
Аз също исках да имам бебе, но все го отлагахме - не беше времето. Да направим това, да направим онова, но в един момент спряхме да се пазим и когато разбрах, че съм бременна много се изплаших. Постепенно нещата се подредиха, а когато за първи път видях малкото бобче вътре в мен - ТОВА БЕШЕ най-хубавото и важно нещо.
Бременността (ако е безпроблемна) е едно безметежен, прекрасен период, изпълнен с нови усещания, които никога по друг начин не можеш да преживееш - първите ритничета, първите мърдания (нямаш представа колко е прекрасно корема ти да се движи и ти да усещаш пърхане на пеперуди вътре в теб), да чуваш как бие сърчицето на бебето, да виждаш малките крачета, малките ръчички... Самото раждане не е страшно. Вече има толкова много съвременни методи за по-бързо и по-безболезнено раждане, а виждането на твоето бебе за първи път, първото гушкане, когато за първи път те погледне ... Всяко от тези и още милион неща, които прави малкото човече не могат да се сравнят с нищо друго на този свят и не могат да се разкажат - трябва да се преживеят.
Болката (малка или голяма), тревогите и притесненията се забравят и остава това, което наистина има смисъл и е чиста радост и голяма отговорност - твоето дете.

Последна редакция: ср, 13 юни 2007, 09:16 от zvanche

# 26
  • Мнения: 4 555
Аз за сега само за бременността мога да кажа.
Очаквах да е един голям низ от дискомфорти, но се оказа страшен купон  Joy
Нито ми се е гадило, нито съм повръщала, нито нещо ме е боляло, нито съм имала някой от другите описвани проблеми, няма да изреждам.
Най-изненадващото за мен беше, че очаквах да съм в нещо като перманентен ПМС и да ми е гадно и раздразнително непрекъснато, а то се оказа страшна еуфория. Никога не съм се чувствала по-щастлива. Явно за сега се разбираме с хормоните ми  Joy Да видим нататък Simple Smile

# 27
  • Мнения: 498
В забременяването няма нищо страшно(даже е много приятно) Embarassed  Относто раждането и мен ме беше много страх , ососбено в началото на бременността, но после си казах че ще го мисля като му доиде времето. А като стана време ме крепеше мисълта че никоя не е останала вечно бременна и бебето се ще излезе на бял свят по един или друг начин. И ето сега се радвам на едно прекрасно момиченце,кото нямаше да е с нас ако не си давах така кураж.Така че ти пожелавам повече вяра  в себе си и много кураж Hug
Абсолютно същото си мислех и аз!А сега не знам изобщо как съм си запулвала времето без нашия  smile3504 Така че смело давай пък няма страшно от нищо!

# 28
  • Мнения: 489
 И от двете се страхувах много, но ето че оцелях... Мисля, че именно страха от раждането доведе до закъснение с цяла седмица след термина. Joy Нормално е да се страхуваш от неизвестното, мисля, че обратното не е нормално, но все пак мисли позитивно и само за хубави неща. Успех!!!

# 29
  • Мнения: 417
И да има нещо страшно по време на бременноста или при раждането всичко се забравя,като си гушнеш бебето. Heart Eyes Моята зълва също много е страх(тя пък чак в паника изпада)като си помисли за раждане.Не виждам кво толкова има,това са си съвсем нормални неща и всяка една жена трябва да ги преживее.

Общи условия

Активация на акаунт