Eто-какво прочетох за абортите

  • 5 959
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 336
Аз на скоро разбрах, че моят мъж всъщност няма идея кога е опасно и кога не.  ooooh!
Само да му кажа - свършвай без проблем и той хоп готово. Нито следи цикъла ми, нито знае опасни и безопасни дни. Само жената ли трябва да  е наясно?
А пък и не само той е така, а повечето мъже около нас.   newsm78
В интерес на истината в България предпазването от забременяване е  задължение на жената - тя да пие хапчета, тя да носи спирала.

Последна редакция: ср, 13 юни 2007, 11:34 от Sissi_82

# 16
  • Мнения: 22 432
Смятам, че ниската сексуална култура идва и от семейството, да не кажа, че основно от там се гради култура каквато и да било.
Не може да оставиш 14-15г си дъщеря да се ограмотява сама за секса, предпазване от забременяване и т.н. Или просто да избягваш подобни теми.
Друг е въпроса, че е задължение и на един лекар да проведе подобен разговор с една подрастваща млада дама, както и господин.

Що се отнася до това дали и доколко мъжете са наясно с физиологията на тялото в една жена,то е същото като горепосоченото.
Но нещата винаги могат да се поправят естествено.
В едно семейство жената винаги може да обясни на мъжа си, или приятеля си за какво става въпрос и че предпазването от забременяване е отговорност и на двамата.

А относно абортите - българките правят аборти, а циганките раждат по 10деца. Е, тогава дали не може да кажем, че и българите и циганите са еднакво неграмотни?

# 17
  • Мнения: 2 032
Аз всяка сутрин чета новините в нетинфо. Направи ми впечатление следната статия-едва 4% от българките ползват противозачатъчни.Народът има ниска сексуална култура, но от нежелателна бременност никоя жена не е застрахована. Но затова е измислена контрацепцията, за да не се стига до аборт. Мен лично ме боли от това колко жени са готови да сложат край на живота на едно невинно бебенце, а в същото време има жени, за които появата не бебенце е най-голямата мечта в живота и чакат тя да стане реалност след години дори.Искам да чуя и вашите мнения по въпроса-бихте ли стигнали до аборт, ако както казват хората "стане гаф" и изобщо как гледате на аборта(става въпрос за аборт по желание, а не за спонтанен такъв)

Хм, анонимко.

Първо, четенето на сбитичък интернетен бюлетин не се равнява на задълбочена информация. Ти не забеляза ли, че това, което си чел, е едно маркетингово проучване за употребата на орални контрацептиви; пълно с наплескани твърдения от какво "лекували" оралните контрацептиви, но пък със срамежливо премълчани рискове.

Съжалявам, но ако някой веднага приравнява абортирането на ембрион със "слагане край на живота на едно невинно бебенце", той за мен е, без извинение, тъп, и няма смисъл да се спори с него. Затова повече няма да пиша тук.

Ще те приканя да задържиш словесната диария кое било "най-голямата мечта в живота на всяка жена" (а не всеки мъж каква е?!), и, например ако имаш дъщеря, която случайно забременее в тийнеджърските си годни, тогава можеш да й обясниш как ненавременното, непланирано и потенциално опропастяващо нейния живот забременяване (да кажем, че оплодителят не е в наличност) би трябвало да е, всъщност, "най-голямата мечта в живота й".

И защо точно те интересува теоретичното мнение на някои жени дали биха били стигнали до аборт? Какво целиш, ако не поредният скандал? Ще проповядваш на заблудените овци ли?

# 18
  • Мнения: 4 300
Мен пък ми направи най силно впечатление анкетата, която показаха по Канал 1 освен интервюто с Д-р Джонгова ( тази сутрин по канал 1 точно по тази тема). Един от въпросите беше "Знаете ли какво е семейно планиране" и половината че и повече не знаеха. Стори ми се като да не знаеш какво е "пиле със зеле" Confused. Може да ми е тъп и елементарен примера, но точно така ми прозвуча.
Иначе като цяло българина има ниска здравна култура и ходи на лекар като го заболи нещо. Колко малко хора ходят на профилактични прегледи, някои даже не знаят че има такова животно. Същото и с гинеколога, и с прегледа за рак на гърдата и т.н. Да не говорим че масово никой не вярва на лекарите- по достоверно е че еди кой си е пил хапчета и му подействали еди как си.

# 19
  • Мнения: 178
smile3501 Браво, Алиса! Абсолютно точно и ясно! Заставам зад мнението ти! Peace

# 20
  • Мнения: 63
Направих аборт преди седмица...Желано беше детето - всичко точно. Но бащата изведнъж си показа рогата  #Cussing out Заяви ми, че като съм бременна, не ми бил длъжен с нищо и какви ли не още гадни неща.Не искам и да се сещам. Но въпросът ми е - е ли е по-добре да родя едно нещастно дете - с родители, които се карат и 100 на 100 да се разделят?
Благодарих на Бог, че човека си показа гадния характер (егати актьора е бил година и половина) преди да влезна в 3ти месец!!!!

# 21
  • Мнения: 6 315
Циганите имат минимален принос за тези данни според мен.

Правят и още как, моля ти се! Даже се запознах с една, която имаше два аборта през 2 месеца. Кърмеше си още бебето.  Peace

# 22
  • Мнения: 1 425
Правят и още как, моля ти се! Даже се запознах с една, която имаше два аборта през 2 месеца. Кърмеше си още бебето.  Peace
минимален принос съм написал. Не съм казвал че циганка никога няма да направи аборт. Но точно за тази статистика да се обвиняват циганите е заравяне на главата в пясъка (според мен).

# 23
  • Мнения: 920
А трябва ли мъжете да се изказват за абортите. Ръсят семе, плащат 30-40 лв. издръжка.
А четох статия - той си искал детето, тя направила аборт.

# 24
  • Мнения: 278
Разказваха ми ситуация в Кабинет семейно планиране: Момче и момиче на 15-16 г., момичето бременно с близнаци, а момчето казва: Аз спах с нея само веднъж ...

# 25
  • Мнения: 1 425
Момче и момиче на 15-16 г., момичето бременно с близнаци, а момчето казва: Аз спах с нея само веднъж ...
Joy Joy Joy
Еваларка. Доста хора дето се тупат в гърдите че имат сексуална култура май са на тая фаза.

# 26
  • Мнения: 920
Момче и момиче на 15-16 г., момичето бременно с близнаци, а момчето казва: Аз спах с нея само веднъж ...
Joy Joy Joy
Еваларка. Доста хора дето се тупат в гърдите че имат сексуална култура май са на тая фаза.

Що бе? 15 е напълно нормална възраст за оплождане. А че бил спал 1 път - ми има презервативи, бе джанъм.

# 27
  • Мнения: 1 425
Що бе? 15 е напълно нормална възраст за оплождане. А че бил спал 1 път - ми има презервативи, бе джанъм.
Аз съм наясно че 15 години човек спокойно може да бъде баща. Ама младежа явно не е наясно с факта че от един път може да направи близнаци ... Няма елементарни знания по биология. За каква култура да говорим повече?

# 28
  • Мнения: 4 380
Безумно е да се сравнява количеството аборти в България с това в развити страни. В България точно никога не бих родила повече от 1 дете. Животът там е безмилостно-жесток и повече нещастни деца не трябва да се плодят- мое дълбоко убеждение. Тук бих родила и 5 -сигурна съм, че гладни няма да останат.

И така...количеството аборти са функция не само на здравна култура. Както е споменато, никой не е застрахован от нежелана бременност дори и да ползва контрацептиви, т.к. нито един метод не дава 100% гаранция. Аз самата направих 2 аборта при наличие на контрацепция. Ако детето ми не е планирано и желано бих го направила пак.

# 29
  • Мнения: 278
И аз откровено съм правила аборт и не се гордея с това, защото май сега тъпкано ми се връща. Повече от година опитваме за бебе, но все не става. Използвала съм всякакви контрацептиви, била съм спокойна за себе си, мъжа си и бъдещето си когато още не сме искали дете. Сега нещата се обърнаха и все се чудя в мен ли е проблема, защото лекарите казват, че такъв няма. И се питам честно ли е циганката дето гащи няма да ражда по 2 пъти в годината и да пита: "къде ми е наградата?", а аз да изпадам в нервни кризи и безполезно самосъжаление, защото не съм родила още и не съм се доказала на семейството си и обществото.

Последна редакция: ср, 13 юни 2007, 14:22 от zorika

Общи условия

Активация на акаунт