Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 171
А как се справяте при варианта с училището? Живот и здраве септември се местим в София, а това ми е най-големия страх  Cry

# 16
  • Мнения: 4 458
А как се справяте при варианта с училището? Живот и здраве септември се местим в София, а това ми е най-големия страх  Cry

Училището при мене беше малък кошмар и стрес, но само в началото докато всички свикнем с мисълта, че в 2 и 30 трябва да ходя да взимам малките.
Признавам, че работодателя е от голямо значение тук. На мен ми разрешават да излизам и да взимам децата които оставям сами докато се прибера от работа. За мен няма друг вариант  Sad Ще е хубаво ако намериш някоя баба да взима детето от училище и да седи с него докато се прибереш.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 858
kiara, колко са големи, че не виждам в подписа ти

и аз на скоро се размислих как ще става номера с училището.... на занималня май  Thinking

# 18
а моята работа е една такава- с ненормирано работно време. и на мен ми става гадно, когато синът ми казва: "мамо, нали ще ме вземеш първи от градината"?
ами намират се някакви начини. понякога детето е по- важно от всичко друго на света, но пък и трябват париииииии..

госпожите в детските градини като че ли им се струва непосилно да си изпълняват задълженията. те са длъжни да седят до 19.00 часа, но те не го правят. така е и в градината на сина ми- оставят ги при охраната след 18.00 часа дори.
а представяте ли си как се чувства детето ви, когато остава последно- толкова боли от това и се чувстваш гадно...но то не е защото ние сме лоши майки, който трябва да изкарат пари, а просто отново и за пореден път някой не иска да си свърши работата ...

# 19
а пък и вие все пак сте двама...
никъде никой не е казал със закон, че майката трябва да е тази, което е длъжна да взима детето си от градина...
никъде не е казано, или по- скоро аз не знам, че майката е тази, която трябва за взима болнични, за да гледа детето си...
въпреки че аз нямам доверие на никой друг да прави това нещо...,
но то явно е въпрос с манталитет и възпитание, и чувството да си майка...

# 20
  • Мнения: 4 458
kiara, колко са големи, че не виждам в подписа ти

на 6 са сега.  Peace Не питай какво е като се прибера  Crazy рахвърляни играчки, дрехи... рисували с боички и на всякъде е боя по мивката, чистили децата за да не видя, че е мръсно но на всякъде са локви вода...., играли си на корабчета във ваната.....  ooooh!
От скоро съм ги научила да си пишат домашните първо и тогава да играят а аз като дойда помагам с това което не са могли да направят и проверявам написаното до тук.  Както се казва работния ми ден тепърва започва след напускане на офиса  Tired


въпреки че аз нямам доверие на никой друг да прави това нещо...,
но то явно е въпрос с манталитет и възпитание, и чувството да си майка...

Не мисля че си правя. Когато нямаш избор и се налага, майчинското чувство диктува друго. Това че си се лепнала за детето не те прави по-добра от тази която работи и доверява детето на друг за час-два.

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 21:40 от kiara

# 21
  • Мнения: 297
Уж са длъжни да остават до 19ч, ама какво от това...
в нашата градина повечето деца се вземаха около 17ч и твърде често ми се случваше да съм последна. не е приятно за детето, ама в началото само. пък и аз се постарах да му покажа нещата и от хубавата страна(не че има наистина такава Simple Smile ). Просто му обясних че като е последен-всички играчки са само за него:)
Проблема беше за мен, защото госпожата колкото пъти съм последна- толкова пъти ме разкъсва с поглед означаващ "пак вися заради тебе тук, вместо да си се прибирам"
Е, това вече приключи, не знам с училището как ще се справяме наесен

Общи условия

Активация на акаунт