Проблем със щитовидната жлеза

  • 131 511
  • 367
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 587
Здравейте момичета!Ще ми позвилите ли и аз да задам един въпрос?
Аз си изследвах T3,T4 i TSH, зашото имам спад в теглото и чувствам умора .Всичко е в норма.Възможно ли е да имам проблем с щитовидната жлеза , а хормоналните изследвания да са в норма???Дали да не си пусна една ехография?Докито ми казва, че щом са в норма, нямало смисъл, но аз не съм много съгласна!А МАТ и ТАТ , не трябва ли и те да се изследват в този случай?
Извинете ме , че ви затрупвам с толкова въпроси , но съм притиснена, а докито не дава индикации , че ще открием проблема...

# 16
  • Мнения: 62
Biserka_a
Щом T3,T4 i TSH ти е в норма, няма смисъл да правиш ехография, при проблеми със щитовидна жлеза TSH веднага е извън нормите, за всеки случай пусни си изследвания за ТАТ и МАТ.
Възможно проблемът ти да е от нещо друго. Почивай повече.

# 17
  • Мнения: 6 587
Благодаря ти за отговора, Окси Hug

# 18
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
Досега съм направила тези изследвания:


FT 3 - 4.72   pmol/l   
FT 4 -   6.65   pmol/l   
TSH -   64.22   mIU/l    ooooh!

ТАТ -   682.5   IU/ml   

МАТ - (TPO)-   155,4   IU/ml   

Освен тях имам ехография – д-р каза, че жлезата е със запазени размери, без кисти и т.н., но има типичния ‘изглед’ за Хашимото.
глюкоза - 5.38. Малко е горно гранично и ще си направя пак изследвания да видя как варират с-стите.
холестеролен профил и триглицериди – в норма
Още не съм посетила ендокринолог и нямам назначено лечение. От форума научих, че трябва да се пие селен, още утре ще си купя. За аспирина ще попитам дали е необходим, когато ида на преглед.
За храните – днес в магазина се въртях половин час и се чудех какво беше полезно и какво – не. Всичко ми се струваше натъпкано с хормони, изкуствени подсладители, пестициди.. ooooh!

# 19
  • Мнения: 62
vanessa_jo
TSH ти е много висок, само със селен и аспирин няма да се оправиш, ще трябва да пиеш хормон L-thiroxin. Не чакай, отивай на ендокринолог. За селена въобще има противоречиво мнение, дали е добре да се прие при тази диагноза. Успех.

# 20
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
Благодаря, Oxi  Hug
В най-скоро време ще отида на ендокринолог, за да ми назначи дозата. Вече изчетох доста за болестта и разбрах, че няма мърдане от доживотното пиене на Л-тироксин.

# 21
  • Мнения: 94
Аз след като почнах да пия EUTHYROX се чувствам по-леко, по-бодро, по-добре, май го казах  newsm78
И го няма бодежа в сърцето..

Но ме притеснява от няколко дни окосмяването..струва ми се, че се увеличава, а и тези пъпки, които са ми избили от около седмица.. омазняването на кожата..всичко говори за повишени мъжки хормони, мамка им! #2gunfire

С какво да ги намаля, знаете ли? Вярно или не, аз почвам да пия ментов чай 2 пъти на ден, сутрин и следобед... Нямам избор просто..И спирам сладкото! Четох,че захарта стимулира производството на мъжките хормони..да не забравяме, че инсулиновата резистентност е свързана с поликистозните яйчници, които имам аз..а поликистозата е свързана с високи мъжки хормони..

Ще ми е много трудно да не ям сладко..но без сладко = без окосмяване ! Да видим..то не е явно още, но леко забелязвам тук и там и трябва да взема мерки.. Naughty

# 22
  • Мнения: 1 209
4естито , бройте ме и мен в отбора.
бременността и няколко майкъл търмандови дието приложени пове4е от необходимото ми объркаха метаболизма . ве4е доказано съм с хипотиреоидизъм. по4нах с ТСХ34 , сега не знам с колко съм, последно със синтети4ния Л тироксин бе що годе в  норма около 2.9  - септември ми е време за нов профил.
имах сърцебиене, лоша кардограма , задъхване и много кила в пове4е, тях още си ги имам, но ми писна да гладувам без ефект. по4на ли да ям нормално и се връщат.
на Л тироксин съм поене ТАТ и МАт са ок т.е отрицателни.
посещавам 4астния прием на д-р пишмановаисъгласно препоръките и  по4нах със странна схема:
7дни 50
7 дни 75
7 дни 100
и 45дни 100-125 редувайки се
сега съм на 100
това от февруари насам - действа ми ОК засега.

insatiable- не се притеснявай - проблемът с кожата отинава, временно е, минах по този път. оправя се постепенно един от ефектите на ТСХто е. докато се регулира твоята си мастна секреция.

Oxi- не е вярно, доста 4есто нещата са естествено обратими и при хипо и при хашимото, около мен е пълно с живи примери. ендото ми го потвърди.
само  при операция наистина 100% е до живот.
за хипер няма представа как стоят нещата.
 

# 23
  • Мнения: 94
harmony,

не ти е изобщо странна схемата..моята почна 3 дни по 50, после 10 дни редувах 50 и 75 и от 11тия по 100 - но моя TSH беше бая висок , затова по-бързо ми увеличи дозите! Crossing Arms

Ами с окосмяването как си? Забелязвала ли си докато пиеш L-thyroxin да се е увеличило? Rolling Eyes

Аз съм 2ри ден без захарни изделия, като изключим преди малко 1купичка кисело мляко с 1 с.л.мед и 10 натрошени ванилови бисквитки Руен или някви там.. даже бялото фрапе днес и кафето следобед си ги пия със сметана и ..мед Simple Smile  Sunglasses


Ново 20 за сервитьорките    hahaha bowuu Joy

Наистина малко ми е вяло, чувствах се дали от жегата, дали от плажа като парцал...може и от захарта, която не приемам да е...захар=енергия  Thinking

А тия диети си е.. фара!  Embarassed от много глад  #Crazy се разбъркват яко хормоните, особено зле е за проблем с щитовидната жлеза, който аз явно съм имала, ама кой ти знай, ония тъпи и загубени гинеколожки си изписват противозачатъчни КАКТО ИМ ПАДНЕ, е... и медицината и чудото, братче!

Лекуват гъбички, ама не знаят к'ъв вид..
Дават ОК, ама не тестват хормоните..
Ами извинявай, ама излиза, че ние сме опитни зайчета, а т.нар. лекари си експериментират на наш гръб..блъскат ни с химия, която е адски вредна, а най-вече безполезна!

Няаам думииии!
Във Варна тъй и не знам към кой гинеколог да се обърна..нямам вяра на никой вече..При последната псевдолекарка не ми се ходи, щото може и да разбира, ама е супер нагла и алчна! Мерси за което! Отказвам се доброволно! Сега нямам спешна нужда да ходя на гинеколог, слава Богу, но за в бъдеще.. newsm78

# 24
  • Мнения: 94
P.S. Имах предвид, че 2г.сменях гинеколожки - 4 общо и само последната и ХРУМНА да ми изследва хормоните, тая наглата "иманярка".

Ама аз реших да гладувам и после да ги изследвам, груба грешка и сега имам хипо, хипер и поли ( съкратено да си ги нарека  Sad - хипотиреоидизъм, хиперандрогенемия и поликистоза - на яйчниците. Хипера и полито може да са били и отпреди, но..абе майната му.

Сега на 01.08. отивам на преглед при ендото * ендокриноложката Simple Smile за направление за изследване, да си видя нивото Simple Smile много ми е интересно колко е сега! Peace

Радвам се, че си споделяме така, това е някаква утеха като си се пооплачем Hug

Доскоро Stop

# 25
  • Мнения: 1 209
привет, не съм забелязала промяна в окосмяването от Л тироксина (при мен самобръсна4ката повлия негативно, защото през бременността не можех да понасям друга епилация).
проблемът с диетите при мен бе, 4е те май са отклю4или хипото, а сега съвсем не трябвало  да се гладува.
за разрешени и забранени храни питах няколко ендокринолози и ми казаха 4е това са слухове, а какво е вашето мнение?
за захарта попитах майка, която е лекар  каза 4е ако съвсем се изклю4и простия въглехидрат може да се доусложни  ситуацията с глюкозния баланс , от който зависи усвояването на магнезия и селена, та от време на време хапвайте по един бонбон Simple Smile къде за тялото къде за душата.
моми4ета как сте с килата откакто пиете тороидни хормони. аз ако ям нормално пак дебелея, трябва бая да се сдържам за да свалям нещи4ко, но е за кратко.

# 26
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
Здравейте, момичета!  Grinning

Обаждам се профилактично, нищо ново при мен - в сряда съм на ендокринолог за да ми назначи дозата Л-тироксин. Утре или във вторник мисля да си направя изследването за инсулинова резистентност, като пия месец-два Л-тироксина ще си изследвам и половите хормони, че то всичко е свързано  #Cussing out

Insatiable_
Мисля, че окосмяването е от хормоналния дисбаланс на половите хормони, а не на тироидните. Когато се нормализира всичко, ще се оправиш.  Simple Smile Пиши как са ти новите изследвания

harmony
За храненето има много интересни материали в една тема в подфорум 'диети' - казва се 'Отслабване при здравословен проблем' - аз питах там още неща, но явно няма кой да ми отговори  Crossing Arms Аз лично почти не ям захари (само по 1-2 шок. бонбончета на ден  Mr. Green )

Това е от мен, приятен почивен ден ви пожелавам, аз съм на работа  Sad

# 27
  • Мнения: 94
Хм, за захарта, че изцяло без нея не можело - ами мед вместо захар е ок Simple Smile а и по 1-2 ч.л. мед не са ли достатъчни?

аз взех от снощи да пия тинктура от прополис - 15 капки в 50 мл вода. Мисля по 1-2 пъти дневно да пийвам, че е добре да ми засили имунната система, която си е бая разклатена с всички тия диагнози! Hug

От библиотеката съм си взела "Лекуване с мед и пчелни продукти" и ето какви ползи има  прополиса  Peace
- дисбактериоза на стомашно-чревния тракт
- противогъбично действие
- антивирусно действие
- потиска растежа на раковите клетки
- стимулира регенерацията на тъканите и зарастването на раните
- спира възпралителните процеси
- укрепва капилярните стени
- намалява слепването на еритроцитите и тромбоцитите
- обезболяващо действие, 3.5 пъти по-силно от кокаина, 5.2 пъти повече от новокаина
- вътрешно приеман стимулира имунната защита
- антитоксично действие

А и не пия витамини никакви.. трябва да взема да ям плодове поне 1 път дневно.. newsm78
вчера успях - 1/2 пъпешче медна роса за вечеря  Joy

# 28
  • Варна
  • Мнения: 452
Хей, момичета, аз имам няколко въпроса ...

1. Някой добър ендокринолог във Варна за преглед на щитовидната жлеза, по ЗК ако може или  който да не взема кой знае какви цифромании, и да ми кажете ако се плаща, горе долу колко е прегледа.
2. Колко струват тези изследвания на хормоните и къде ги правят?

Моята педиатърка ме прати при ендокринолог, на база на оплакванията ми, а и защото на майка ми е оперирана щитовидната жлеза. Отидох в някакъв кабинет по ендокринология в ДКЦ 4 /зад окръжна/, докторицата ми измери кръвното, опипа ми шията и ми каза да си ходя, че нищо ми нямало. Ама на мене не ми стана добре от това, а педиатърката ми после се опули и се очуди как може да решава ей така, като даже едни изследвания не ми е пуснала. Та искам някой, който да ми обърне внимание, а не да ме гони от кабинета си. 

# 29
  • Мнения: 1 209
за ендокринолог във варна не мога да съм полезна, но за цените в софия като ориентир мога да посоча следното:
FT 3 + FT 4 +ТSH +ТАТ + МАТ =5*14 лв =70лв

Последна редакция: вт, 24 юли 2007, 14:26 от harmony_broken

Общи условия

Активация на акаунт