Проблем със щитовидната жлеза

  • 131 712
  • 367
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 117
Здравейте, момичета!
Четох, четох и утре отивам на изследвания с голямо безпокойство!
До сега не ми е идвало на ум, че може да имам проблем с щитовидната жлеза. От 15г имам кистофиброзна мастопатия, как един доктор не се сети да ми изследва хормоните като ходя и на профилактични прегледи. След второто раждане температурата ми е постоянно около 34,3 С и то било нормално. Качих килограми, все ми е топло и пак никой да му доде на ума( най-ве4е на мен, ама де да предположи човек). За депресии няма да споменавам, 4е и те нормални, нали след раждане.
Една приятелка ме замъкна на енерготерапевт, за компания. Човека като ме видя каза да бягам за хормонални изследвания, да не се мотая.
Та на кого, аджеба да вярвам вече #Crazy
И да ви питам за колко време излизат хормоните?
Благодаря

# 226
  • Мнения: 13 837
Обикновено още на същия ден, до вечерта.
Правят се сутрин (добре е да е преди 9 ч) и на гладно.

Не се кахъри, по мои впечатления, повечето от нас са открили болестта, благодарение на собствената си инициативност. Преди да поискам изследвания за жлезата, обиколих джи-пита, кардиолози, нефролози и всякакви -ози, мерихме кръвно, правихме кардиограми, пих разни глупости за възпаления и какво ли не... Накрая се оказа, че всичко си има една единствена причина и това е Хашимото с хипофункция.
Успех  bouquet

# 227
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 889
птица, на мен ми казаха, ендокринолог, не някой случаен, че за хормоните не е задължително да се изследват сутрин на гладно Rolling Eyes

# 228
  • София
  • Мнения: 4 578
птица, на мен ми казаха, ендокринолог, не някой случаен, че за хормоните не е задължително да се изследват сутрин на гладно Rolling Eyes
И на мен не ми ги изследват сутрин на гладно. Но при първо изследване, може би и антитела, може би пролактин, кръвна захар. Зависи какви изследвания ще пускат. newsm78
Росето, успех с изследванията. Ние всички тук сме така. На мен все ми казваха, че съм толкова нервна и слабееща, въпреки храната, защото съм с 2 малки деца. Е да, ама не. Пиши после какво е станало.

# 229
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 889
сори, да не объркам някой, но аз изследвам само ТСХ и за него няма значка дали е на гладно.
не искам да подвеждам никой Peace слушайте какво ви казват ендокринолозите !

# 230
  • Мнения: 902
защо на хората с проблеми на щитовидната жлеза не се обръща никакво внимание? а те са повече от тези с диабет Naughty
все едно сме хипоходрици. вкъщи едва ли не таква ме изкараха, а и лекарите винаги казват, че нищо ти няма. толкова често срещана болест и толкова неразбрана

# 231
  • Мнения: 386
Някой нещо спомена за доктор, питащ да даде ли отпуска. Аз също имам нужда от 4,5 последователни дни почивка, по време на която ми пада "въжето от гърлото". Ползвам си на порции отпуската, но бързо свършва. Та въпроса ако някой знае е:
ДЖи пи или ендокринолог биха могли да го направят?Има ли  регламентиран начин за такива Хашимотки или би бил един вид измолен болничен.

# 232
  • Мнения: 1 209
и моята ендокриноложка иска хормоните и антителата да са пускани на гладно сутрин, като същия ден не е вземан тироксин.

за болни4ен не знам дали се полага, но предполагам, 4е да, защото доколкото знам има програма за санаториално ле4ение през НОИ на ендокринни заболявания. не знам детайли оба4е.

# 233
  • София
  • Мнения: 1 319
Да за съжаление болестите на щит.жлеза са много,така ми каза и док.Сечанов,който посетих вчера.Аз питах и тук ,но никой не ми отговори за нодул 3мм. Оказа се че това е киста - от хормоналални смущения и не се наблюдавала щом е под 1 см. Аз питах доктора на колко време и какво да контролирам с изследвания,а той ми каза -абе живей си живота ,ако получиш симптомите те сами ще те доведат при мене.Не знам как така,нали трябва докато е в началото всичко ,би трябвало да се следи....  Та доктора каза,че 1000 са болестите на щит.жлеза и да не си присламчвам една от тях,било правило на пациенти да правят така.

# 234
  • Мнения: 117
Благодаря ви момичета  bouquet
Довечера ще са готови. И на мен само ТСХ изследваха, после ако има отклонения и други. Явно така практикуват.
И аз сутрин на гладно, преди 9. При нас един хормон - 17 лв. струва. Ама нали е за здравето......
Ще видим утре, 4е дове4ера няма да мога да ги взема.

# 235
  • София
  • Мнения: 4 578
Благодаря ви момичета  bouquet
Довечера ще са готови. И на мен само ТСХ изследваха, после ако има отклонения и други. Явно така практикуват.
И аз сутрин на гладно, преди 9. При нас един хормон - 17 лв. струва. Ама нали е за здравето......
Ще видим утре, 4е дове4ера няма да мога да ги взема.
А ехо ще ти правят ли? Как само ТСХ? А антитела?

# 236
  • Мнения: 117
Най-после резултатите излязоха и никви отклонения newsm78 ТСХ е 3,76, другите са пове4е от нормални, кръв, урина, биохимия и се чудя ко да правя #Crazy. Кардиограмата също.
Не бях о4аквала, не 4е не се радвам, де Joy

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 702

Здравейте момичета!
Нуждая се от помощ и може би успокоение...
ОТ 6 месеца съм с диагноза хипертиреоидизъм( ох, май я пообърках думата )
Ендокринологът ми изследва ТСХ - 1,69 при реф. 0,27-4,20. Това май е идеално.
Но когато ми пусна пкк нисък общ холестерол и някакви други нива и затова той ме накара да си изследвам ТЗ, ТАТ и МАТ.
Резултатът - Т3- 8,07 при реф. ст-сти 1,82-4,62
и МАТ 128,40 Shocked при 0-34   
Прави ми и ехография на щитовидната жлеза - нямам възли, но само микрокисти и някакви хипоехогенни зони.
От тогава пия тирозол 5мг, различни витамини - неуробекс, сега селеногин.
Той постоянно ме следеше - особено пкк, за да види как лекарството ми влияе.
И ми забрани бебеправене през тези 6 месеца   
Бях се побълкала от рев и отчаяние, но после свикнах и взех да се надявам, че може да се оправят нещата по-бързо и след 2-3 месеца нещата да са по-добри..
Месец след месец го питах дали няма да ми пусне пак Т3 и МАТ, та да видим как и колко падат.
Но той все викаше, че нямало смисъл и ми пускаше другите хормони..
Най-сетне ми каза да пусна пак тези.
Той ми пусна ТСХ, а аз да си платя Т3, питах го за МАТ - той ми каза, че още дълго време МАТ ще ми е така и нямало смисъл, че нямало да има промяна.
Вчера ходих до лабораторията и си пуснах ТСХ, Т3 и МАТ  - на своя глава последното, но исках да видя как пада.
Днес си взех резултата Т3 от 8,07 сега е 4,30.
МАТ от 128,40 сега е 5   Shocked Shocked  при реф 0-34
А най-лошото е, че ТСХ, който ми беше идеален сега е 3,20   Cry Cry Cry
Лабораторните реф стойности са от 0,27-4,20, но аз знам, че вече новите изисквания са до 3 и особено за бременност трябва да е до 2..
Незнам какво става...  Sad
Чела съм малко и на листовката и на лекарството ми пише, че ако се предозира от хипер може да стане хипо, а при хипо ТСХ се покачва (поправете ме ако греша)
Много се притесних сега и се ядосах на лекаря.
В крайна сметка се видях с него - каза ми, че е доволен от резултатите, само дето не му харесвало, че ТЗ е пак близичко до горна граница.
Питах го за ТСХ - той каза, че е добре- как ще е добре 3.2 : Shocked нали трябва да е най-много до 2 щом се желае бременност....
На една приятелка, която ходи при него със същия резултат на ТСХ й е казал, че трябва да се пазят 6 месеца докато не свалят ТСх поне до 1-1.5 - на мен защо ми вика, че е добре..
Изписа ми и л-тироксин по половин на гладно и да продължавам с тирозола, но в момента, в който разбера, че съм бременна тирозола трябва да се спре...
Ами нали едното е за хипо, а другото за хипер и как се съвместяват двете?
Пък и той ми каза, че тирозола е покачил ТСХ - защо тогава още да го пия???
Много ме е страх...
пък и той вече ми позволява да опитваме, толкова го чаках, а сега така ме е страх да не стане най-лошото...
Записах си час за доц. Орбецова във вторник и ще се побъркам дотогава...
Ох, помогнете ми - какво да правя?
Благодаря за изслушването.
Прегръщам ви силно и ви благодаря предварително за отговорите!
Хубав ден от мен!   bouquet

# 238
  • София
  • Мнения: 4 578
Аз не мога да ти помогна, не съм лекар, но стискам палци всичко да се нареди. Прав е за МАТ, моите бяха над 1000. Невробекс за какво ти изписа? Селенът на мен ми свали МАТ. А и спряха да ми треперят ръцете. Но аз нямам кисти и възли. Моята кума хормоните й бяха в ред, само кисти имаше и директно я оперираха. Следят ти ПКК, защото от тирозола падат левкоцитите много бързо и често. Да, тирозолът качва ТСХ/аз пия пропицил/, а Л-тироксинът го сваля. Не знам защо заедно ти ги изписва. newsm78
Не се притеснявай много до вторник, дано бързо изясните нещата. Успех.

# 239
  • Пловдив
  • Мнения: 702
здравей, миличка!
благодаря ти за отзивчивостта!
Че ми е много притеснено... Sad
Неуробекса ми го предписа още в самото начало - незнам, предполагам, че защото малко или много тирозола уврежда черния дроб, а невробекса е витамин б и подсилва черния дроб, незнам...
Но невробекса го пих първите два-три месеца...
И аз незнам защо ми ги изписа заедно и двете лекарства...
Всъщност - само л-тироксин ми предписа, а тирозола да сме го продължавали още малко заради Тз, незнам...
Притеснявам се да не ми се покачи още тсх...
Пък и чух много лоши неща за моя доктор тези дни и сега ще се побъркам докато не се видя с Орбецова, дано само не ми е навредил нещо и тсх успеем да нормализираме, че ще се побъркам вече...
не стига, че му се бях доверила толкова много  исе пазехме толкова време....
Ох, ще видим - само как ще издържа до вторник...
Още веднъж ти благодаря за подкрепата! Hug
Прегръщам те и ти желая хубав и усмихнат слънчев ден! Hug  bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт