Проблем със щитовидната жлеза

  • 131 604
  • 367
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 58
прасунчо, изчетах всичко, но аз искам да ми дадат информация
за д-р Серджева, защото бях на двама лекари, но искам още едно мнение, не съм доволна
от обясненията и действията на другите двама. Всичко изчетох, разбрах, но има някои
неща, които трябва да разбера и да съм наясно с болестта. Защо така грубо ме питаш, нима
си мислиш, че не мога да чета и да разбирам?

# 331
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 852
от къде разбра, че те питам грубо?

пиши на лични на тези, които са ходили при серджиева. аз лично не съм чувала добри отзиви за нея.

с най-добри чувства!

# 332
  • Мнения: 58
ОК! Не съм те разбрала правилно.

# 333
  • Мнения: 1 209
[Успех с прегледа, но според мен е безслислено след 3 седмици да си пускаш пак ТСХ. Той се повлиява по-бавно. При кой лекар имаш  час?

при д-р Здравко Каменов в ЛОРА, досега бях при д-р Мариана Пишманова но не съм доволна. След това за диетолог мисля да ида при доц. Попова от ИСУЛ.

Такъв срок ми препоръча ендокринолог, аз не съм компетентна, най много да се бода още веднъж дваж по-натам Simple Smile

# 334
  • Мнения: 1 027
harmony_broken Hug как си? не сме се засичали скоро по темите Simple Smile И аз мисля като Спокойна ( Hug ), че е доста скоро и по-скоро да даде нереален резултат. Но щом пък така те е посъветвала ендото, боцкай Simple Smile после пак.

# 335
  • Мнения: 1 209
Привет, Ros4enka, добре съм. Понадебелях оба4е и сега ще се вкарвам пак в релси. Да видим утре каква ще кажат медицинските вели4ия Simple Smile

# 336
  • Мнения: 199
 newsm51  Здравейте, почетох доста от вашите постове.  Малко сте се позагубили, дано да е защото нямате тези проблеми сега. 
Ходих при еднокринолог със съмнения за хипогликемия, но при прегледа установи че имам и проблеми с ЩЖ. Постави ми диагноза Нетоксична  дифузна гуша." ЩЖ - суспекции за ретростернално разположен възел с големина на лешник ". Направи ми изследване за ТСН 0,75 при норма 0,47 - 5,01.
Не разбирам нищо от това.  Виждам, че сте навътре в нещата - моля, превеждайте.
 А  другата диагноза е Хиперинсулинизъм.
От това, че се порових в нета, разбрах, че има вероятност проблемите с ЩЖ да се дължат на високия инсулин. И естествено на "спокойният живот". Преди две години ми се стовариха наведнъж доста проблеми в резултат на което буквално ми се срина нервната система. Тогава и се качиха килограмите - 7 - 8 кг. за около 2 - 3 месеца.  Започнах да пия Метформин, за смъкване на кр.захара и инсулин и диета - без захар и хляб.

# 337
  • София
  • Мнения: 4 578
Постави ми диагноза Нетоксична  дифузна гуша." ЩЖ - суспекции за ретростернално разположен възел с големина на лешник ". Направи ми изследване за ТСН 0,75 при норма 0,47 - 5,01.

Хормонът ти е в норма. А антитела пуснаха ли ти?
Другото и аз не го разбирам, само, че произвеждаш повече инсулин. Дано си добре с диетата и лекарствата.
   bouquet

# 338
  • Мнения: 199
  love001  Много се надявам, като смъкна инсулина да се оправи и ЩЖ. Мисля си да започна нещо по "бабешки" с билки от рода на чайчета, но незнам какви билки действат. Четох за орехови листа и черен бъз, че помагали за намаляване на ЩЖ, но нямаше рецепти.
И аз мисля, че положението при мен не е сериозно, така че ще е по-лесно да се оправи.
Ако знаете такива "бабешки", рецепти  пишете ги.
 newsm51 УСПЕХ НА ВСИЧКИ ВИ  и   ДА СЕ ОПРАВЯТЕ.

# 339
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
ЧЕРВЕНА РОЗА - 5 ако си от София, знам билкова аптека, в която ще ти кажат какво трябва да пиеш, аз ползвам техните билки и съм много доволна. Близо е до Лъвов мост, на ул. "Поп Богомил" № 38, намира се от от страната на полицията /паспортната служба/, втората пряка в ляво, като завиеш се вижда табелата - билкова аптека, влизаш там, следваш табелите със стрелките и ще я намериш. Намира се в един вътрешен двор.
Тел. им е 983 60 03 и 983 99 16.

# 340
  • Мнения: 199
Благодаря ти Unknown_lady , от Дряново съм, но сестра ми живее в София. Може да пробвам да поговоря с аптекарката на тия телефони, които си посочила , а сестра ми да ми ги вземе. Благодаря ти още веднъж. Ще пробвам още утре, предполагам, че днес не работят.   
 Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 341
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Там постоянно идват много хора и е най-добре да напишеш на сестра ти точно какво да им каже, защото те така или иначе ще забравят и тя пак ще трябва да им го каже Simple Smile А най-добре е като отиде там на място, да те набере по телефона и ти сама да им обясниш. Това го видях, че го правят като ходих да си вземам билки за мен  Simple Smile Освен това, там продават и козметика с природни продукти - шампоани, душ гелове и сапуни с билкови екстракти. Аз си купих и сапуни с прополис, от него заздравяват някои ранички по ръцете и действа добре при чувствителна и алергична кожа и с коприва и стрити орехови черупки, действа и като пилинг, струват само по 0.65ст и има различни видове.
 Hug

# 342
  • Мнения: 199
 Hug  Ще отида обезателно, полицияата я знам, така, че ще се ориентирам. Може би  следващият път когато трябва пак да направя изследнаване на Инсулин с обременяване. Сега атакувам Инсулина с лекарства, а килограмите с диета и без това  да не ми стане множко, че  ще взема да се изцеля тотално.... newsm78

# 343
  • Мнения: 81
    Възможно ли е хормоните и антителата на щитовдидната жлеза да са в норма, но на ехографа да се вижда 0,5см. ? Имам наднормено тегло, а преди бях слаба. Много трудно свалям килограми, нервно ми е, трудно заспивам и понякога се стряскам през нощта без причина?

# 344
  • Мнения: 84
Записвам се да следя темата ,предстои изследване на дъщеря ми  Cry

Общи условия

Активация на акаунт