обидно,грозно,долнопробно....

  • 6 314
  • 120
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 620
Лейди, ако бях на твое място, от цялата тази история, най-обидена бих била на кумата си. Много е неприятно да се разочароваш от човек, на който си вярвал. А за другите двама, както е казала Вейдър, не си струва да падаш на нивото им.

Точно тука е номера,Тео.Тя и досега поддържа мнението"Е НАПИЛИ СА СЕ КВО ТОЛКОВА" Shocked
Адски съм разочарована от нея,жена на 50 и ....
И в това ли се изразява нейното "кумуване"- в сводничество на съпруга ми Confused #Crazy

# 61
  • Мнения: 620
Типично мъжко изказване   bash.
Типично мъжко, но много точно го е казал Panther. Също както е типично женско поведение да зарежеш някой, но да искаш да ти е винаги на разположение и да се държи както ти изнася, да те придружава само там, където ти изнася и т.н.

Да ме извиняваш,такова нещо не съм правила,не правя и няма да направя....има много по-достоен човек,който да ме представя на такива места. Sunglasses

# 62
  • Мнения: 620
Aма чакайте бе хора - какви обиди, каква ревност. Първо - изглежда детето го няма там - поне не виждам кое дете ще седи до 2.30 на някакъв купон. После - авторката и мъжат и са разделени от 6 месеца. 6 месеца си е доста време.
Авторката трябва да приеме че този мъж вече не е неин, ами е на някоя друга (може и на няколко други). Пък може и сервитьорката да е. Във всеки случай е свободен да си прави каквото иска.
Вярно е че в случая се е държал като разгонен тинейджър, ама не виждам нищо обидно. По скоро е смешно ако човека е над 25 да се държи така. Само е паднал в очите на околните.
Аз и в предното си изказване писах - като не те кефи как се държи - еми не го кани повече (само че му кажи защо не го каниш). А иначе нямаш никакви права (вече) да определяш какво да прави. Пълнолетен мъж - реално в развод. Може да си прави каквото си иска.
Пък на сервитьорката явно толкова и е акъла. Не виждам смисъл да и отмъщава - тя и така ще си пати достатъчно от глупостите които прави сама

Абсолютно моето мнение! Ако утре този "бивш" се натиска примерно с братовчедката ти, ти какво ще кажеш- "как смее с моя роднина, пред леля ми и чичо ми..." Дори не мисля, че чак толкова е сгафил. Явно демонстрира, че изобщо не му пука и вече се обявява за свободен. Вие сте го поканили от уважение- той е дошъл да ви уважи, може би е донесъл и подарък. Останалото си е негова работа- ще се натиска ли с някого, ще си тръгне ли с нея... Налага ти да спазваш правила пред детето, но сигурно и той спазва такива, но не ги излага като на списък. Защо ще уволняваш сервитьорката, ако си е добра в работата? Тя е при вас на работа, а не да ви е приятелка и близка. Ако се натиска с готвача и чистача в работно време и това вреди на работата й- ок, накажете я, че не е дисциплинирана. Или въведете правила за персонала- в раб. време се забраняват частни разговори по тел., разговори на лична тема извън почивките и т.н. Вие сте работодатели, а не прятелски кръг, нали така. Нещо не мога да ти разбера ядовете, щом ти си имаш връзка и би следвало да си много над това, с кого се целува бившия.
Като толкова те е яд- отиваш, вдигаш му един скандал, после емваш кумата  и ти олеква. Не би следвало да ти пука, след като ти си започнала нов живот с нов човек.

Колко пъти трябва да казвам,че не му държа сметка с кого се натиска,а и доколкото го познавам,се държи по същия начин и пред детето,била съм свидетел на купоните му нееднократно. ConfusedЩом не може да се въздържи в този случай,значи и детето не би било пречка за него,МНОГО ДОСТОЙНО ,който се бие в гърдите,че обича сина си повече от всичко....
И детето да беше там,пак щеше да го направи,само то да не беше обърнато с лице срещу него.

# 63
  • Мнения: 332
Аз бих уволнила сервитьорката и кумата. От болкуци и изменници полза няма, само вреда  Naughty На "съпруга ти " можеш единствено да връчиш документите за развод и повече няма смисъл да попадаш в подобни неприятни ситуации. До колкото разбрах имаш мъж до себе си, ако прецениш, че нещата между вас са сериозни, защо не го запознаеш с детето то така или иначе би трябвало да знае, че има на кой да разчитате, може и да го хареса. Но за това ти си знаеш най-добре. Успех   bouquet

# 64
  • Мнения: 1 425
Аз бих уволнила сервитьорката и кумата.
Ама кумите уволняват ли се?  newsm78

# 65
  • Мнения: 620
Аз бих уволнила сервитьорката и кумата.
Ама кумите уволняват ли се?  newsm78

А да бяхме чели по-внимателно де....... Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 415
А иначе да ми поставя условия и изисквания има право...раздялата ни е по моя вина-не съм вода ненапита и не го крия.
аз пък мисля че вече няма право
а ако искате да се сдобрите и ако е възможно да говорите, може да се пробвате да поговорите точно за тази случка, кой го знае какво е целял и какво си е мислел, че ще постигне...

# 67
  • Мнения: 1 425
Е аз пак ще кажа. Никой не е карал вашите да канят бившия ти (реално) мъж. Не знам колко време си живяла с него ама вече би трябвало да го познаваш и да не те изненадват такива постъпки - едва ли му е за първи път, едва ли ще му е за последен. Не ми е ясно също така как цялата компания го е гледала че се натиска със сервитьорката и един човек не е отишъл да му каже че става смешен.
Но пък от друга страна нямаш никакво, ама абсолютно никакво право да държиш сметка на бившия си (реално) мъж какво прави, къде го прави и с кого го прави. Като не ти харесва - не го кани. Като си го поканила или ще го траеш или ще го изгониш (и това е вариант).

Той реално също няма право да ти поставя никакви условия, но това да не запознаваш детето си сегашния си приятел може би има смисъл. Последното решение така или иначе си е твое.
И да и аз смятам че е добре да обсъдиш случката с него (ама не и ако си в сегашното настроение) и да му кажеш че ако се държи като говедо - друг път няма да бъде канен.

# 68
  • Мнения: 474
Аз бих уволнила сервитьорката и кумата.
Ама кумите уволняват ли се?  newsm78

Е така лесно ли се уволняват хора и така лесно ли се намират нови, които да започнат работа без сътресения за работодателя? Ако уволнят едновременно и барманката и сервитьорката кой ще работи, докато назначат други, да ги обучат и т.н. Това е работна среда, а не клюкарски приятелски кръг, е моето мнение. Дай сега да пропадне заведението щото бившия направил няква си изцепка. А и пак казвам- тези жени може да са добри в работата си и това няма отношение към личния живот. Работата си е работа! Не бива да се смесват нещата, а границите се поставят от вас- работодателите им.

# 69
  • Мнения: 4 965
Няма какво толкова да мислиш - ето как бих постъпила аз:
1. уволняваш сервитьорката - не специално за този случай (нали и друг път е имала такива изпълнения) - все пак тя е там да сервира, "консумацията" се предлага в друг тип заведения - колкото и да сте зле откъм персонал, достатъчно млади момичета търсят работа и то точно като сервитьорки;
2. кумата бих я оправдала - може да е искала някак да успокои майка ти или теб с това, че "бил пийнал", но бих поговорила с нея на 4 очи за мнението й, както и за това как тя самата би се чувствала в подобна ситуация и едва тогава бих решила как да реагирам;
3. "съпругът" ти няма права над теб - вие сте разделени, всеки си живее живота и никой не може да определя правила за другия;
4. на него категорично кажи и покаже, че поведението му е било просташко, защото това са твоите роднини и те са го поканили от уважение, а той не е показал такова към тях;
5. разведете се и уточнете родителските права - щом те притеснява фактът, че детето ти присъства на разни пиянски купони и подобни изпълнения;
6. поддържайте добри отношения, заради детето, но не се дръжте (и не очаквайте един от друг да се държите) като семейство - грижата за общото ви дете не означава да се бъркате в личния или в интимния живот на другия.
Успех!

# 70
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Много съм склонна да се съглася с господин Пантер, ама много. Разбирам, че имаемоци, обида и пр., но разбирам, че човек трябва да оцелява.
Стига, бре, женки, стига, много моля. Нещо, което е минало, трябва да бъде минало. Какво казала кумата, родата, тетката и една жена, губи се ценно време и безценни нерви, които не се възстановяват. Какво ще се промени, ако уволниш кумата, сервитьорката, обидиш се на мъжа и доволна седнеш в края на деня? Ами, нищо, само ще си хабила ненужни нерви.
Незнам дали схващаш пожелателността в изказването ми, най-важното е да се концентрираш върху себе си, децата и пр. твоя живот. Другото абсолютно винаги е за графа "Майната му" и подраздел "Леко се отървах".  Peace

# 71
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Според мен, определено си сбъркала, като си поканила човека, който де факто вече не ти е съпруг, на това семейно събиране.
Така че би трябвало да си понесеш всички последствия от това.

# 72
  • Мнения: 1 761
Кофти случка.Не знам какво да кажа.Може би не трябва да го каните на семейни празници.Щото тя поканата си е начин да покажеш уважение, а този мъж май не ви уважава- теб и семейството ти, което го е поканило...Пиян или не- показал ви е какво му е отношението към твоите близки и в частност към теб.Не го е еня кой знае колко.

Ако имате събирания, на които детето ти няма да присъства,по-добре ходи с мъжа, с когото се чувстваш уважавана и обичана- без да се чувстваш виновна за това.

Надявам се развода ти да стане факт по-скоро и ти да си спокойна и щастлива!  bouquet

# 73
  • Мнения: 3 835
Лейди, ако бях на твое място, от цялата тази история, най-обидена бих била на кумата си. Много е неприятно да се разочароваш от човек, на който си вярвал. А за другите двама, както е казала Вейдър, не си струва да падаш на нивото им.

Точно тука е номера,Тео.Тя и досега поддържа мнението"Е НАПИЛИ СА СЕ КВО ТОЛКОВА" Shocked
Адски съм разочарована от нея,жена на 50 и ....
И в това ли се изразява нейното "кумуване"- в сводничество на съпруга ми Confused #Crazy

Когато нямаш позиция, било от страх, малодушие или един господ знае по какви причини, най-лесно е да кажеш: "Кво толкова". Правиш се на застрелян и се надяваш и другите да се правят. Това е нейния номер. Мога само да ти кажа, че живота е пълен с подобни "изненадки", дано извлечеш максимално поуки от случая, и следващия път да си по-силна. Hug 

# 74
  • Мнения: 1 400
Лейди, ако бях на твое място, от цялата тази история, най-обидена бих била на кумата си. Много е неприятно да се разочароваш от човек, на който си вярвал. А за другите двама, както е казала Вейдър, не си струва да падаш на нивото им.

Точно тука е номера,Тео.Тя и досега поддържа мнението"Е НАПИЛИ СА СЕ КВО ТОЛКОВА" Shocked
Адски съм разочарована от нея,жена на 50 и ....
И в това ли се изразява нейното "кумуване"- в сводничество на съпруга ми Confused #Crazy

Когато нямаш позиция, било от страх, малодушие или един господ знае по какви причини, най-лесно е да кажеш: "Кво толкова". Правиш се на застрелян и се надяваш и другите да се правят. Това е нейния номер. Мога само да ти кажа, че живота е пълен с подобни "изненадки", дано извлечеш максимално поуки от случая, и следващия път да си по-силна. Hug 
Peace
Така е. И аз това имах предвид по-горе. Решението е лесно - контакти когато са наложителни , забравяш(знам че не е лесно) и толкова. Не се коси! Както каза някой по-горе - изхабените нерви никой и нищо няма да ти ги върне Peace

Общи условия

Активация на акаунт