Весела нова седмица 07-13.03

  • 2 723
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
Ама как така някой ще решава вместо мен. Искам и край!!! Лични лекари под път и над път. Тялото си е мое!!! Аз трябва да се грижа!!! И ако ти откаже, кажи и , че ще се оплачеш в Лекарският съюз. Действа безотказно. Успех.

# 16
  • Мнения: 7 716
Иначе реда, наистина е личен лекар - гинеколог - мамолог.

# 17
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Неврите не струват 12 лв, макар и да звучи тъпо, защото като с епримиряваме и така става, но при един такъв скандал ще ме гледа с едно на ум всеки път, не благодаря!

# 18
  • Мнения: 7 716
Наистина ще те гледа с едно наум, ще те уважава повече.
Защото нейната заплата зависи от Теб.
А и по принцип може да не се стигне до скандал. Просто си поискай. Бавно, твърдо и уверено.Успех.

# 19
  • Мнения: 4 324
wa_wa и аз като Лали смятам, че ФФ правилно е отчел овулацията на 22 ден. Само малко тази ц.с. ме обърква.

А за гърдите - и при мен историята е същата. Даже този път - като ме заболяха ( и подобни уплътнения имах на лявата гърда), та така ме държаха до 2-3 ден на менструацията. Все пак за твое успокоение настоявай за направление  Sign Exclamation

А сега да посменим темата на разговора  Simple Smile
Кажете мили дами коя къде ще изкара празника и въобще ще ли го празнува  Simple Smile
Ние със сестра ми решихме, че вместо да даваме куп пари за по една салата и алкохол в някое заведение, този път за разнообразие да празнуваме в домашна обстановка - ще си печем пиленца (които за съжаление няма да мога да опитам), ще си направим два три салатки и ще си изкараме пак страхотно.
На Св. Валентин - ни набутаха в един ъгъл, където шума от тонколоните беше ужасяващ.

Та така, аз разказах - вие сте на ред  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 7 716
И аз мисля вкъщи. Миналата година ходихме на едно заведение - беше много шумно, вътре беше топло, но нас ни сложиха до вратата, та ни духаше.
Така, че съм се подготвила с пиле, салатки и торта.
Таня, ти защо няма да ядеш пилета?

# 21
  • Мнения: 4 324
Lali - ами защото постя  Wink Ама карай вече свиканх и не ми прави впечатление, макар понякога да сънувам как ям месце  Wink

# 22
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Ние пък точно тази година сме на заведение. Иначе предпочитам вкъщи, но пък какво разнообразието не вреди.
Избрали сме една пицария(само за слончета като мен  261uu   261uu   261uu   261uu   261uu о йе). Та там правят една мнооооогог готина за мен салата- зеле, моркови, копър риба тон. Мисля това да хапвам, бира вече не, след рождения ми ден не искам и да помириша. Настроила съм се и за пица с морски дарове, да видим какво ще измисля на място.
Някопй от вас да приема гости за пиленцето?> Мога да се размисля за заведението.
Което ми напомня, че идва пролет....мисля да направим едно семейно излизане сред природата по форумски?

# 23
  • Мнения: 7 716
Вярно, че са пости. Браво, Таня. Винаги съм се отнасяла с уважение към хората, които имат волята да постят. Да не говорим, че е полезно, организмът се пречиства. Успех.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 686
Здравейте момичета и честит празник!
Мен ме нямаше 1 седмица и като видях колко промени има във форума се смаях!

Утре в 10 часа съм на преглед при д-р Барбова. Стискайте ми палци, че съвсем ме е хванало шубето. Като се върна ще разправям как е минало.

Весело празнуване довечера на всички!

# 25
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Doбър ви ден дами, Тинтири дано да имаш добри новини да споделиш.
Да ви кажа аз съм голяма паника, но вие си го знаете, След вчерашния шашнат ден днес в 9 бях в Онкото първа китка да искам преглед при мамомолог. Ами оказа се, че тук няма такъв лекар! искаха направо на мамографа да ме гледат, аз им казах,ч е искам да се види дали има нужда все пак, за какво да ме облъчват без причина. Изпратиха ме при хирурга, там едно чакане, една обстановка, бях на крачка да си тръгна, но ми дойде реда(взех за кураж мъжа, че иначе кой знае какво щях да правя). Прегледа ме много внимателно човека, каза, че съм добре, няма никвко изменение, след 1 година пак и аз излязох истински спокойна и щастлива, до следващата паника.
Която разбира се започна от сутринта....дойде ми май....много много рано, отделно темп е висока, явно темп метод този месец не е за мен Sad . Но има и хубаво, най-после ще змаина за онва там дупешкото...
Ами това е поздрави!

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Честитка Ва за хубавата новинка от района на циците  Grinning !
И дано и откъм дупето има такива скоро ! Laughing

А Тинтирито къде е , да отпуснем малко палците ?

# 27
  • Мнения: 172
Здравейте момичета!
Така като чета, идеята на ва ва, е супер за излизане по форумски, пък нека се съберем веднъж та да си поговорим и на живо:), иначе аз довечера съм на преглед, стискайсе палчи че съм на 13 ден след инсе, и слава бога още не ми е дошло, макар че теста който вчера си направих беше отрицателен......а толкова се надявам....

# 28
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Мими, успех довечера!

# 29
  • София
  • Мнения: 2 686
Идвам си и докладвам веднага, че да отпуснете палците  Laughing

Първо, ва_ва, много се радвам, че всичко е наред при теб.

Та така, отидох при Барбова и впечатлението ми е наистина прекрасно! Досега не съм попадала на толкова заинтересован доктор. Изслуша ми подробно половинчасовите излияния за всичките ми досегашни перипетии, разгледа ми невероятно подробно всички досегашни изследвания и пристъпихме към прегледа. При него всичко беше наред, както каза, освен че забеляза леко течение (което хич и не ме учуди, имам си го откакто се помня). Взе ми цитонамазка, микробиология и тест за хламидии, за всеки случай. След това ме гледа на ехографа и каза, че левият ми яйчник е по-голям, но не било проблем. Най-добрата новина е, че няма и помен от кисти, а и в двата яйчника имало множество фоликули. Но иска задължително да ме види на 5-тия ден от следващия цикъл, за да разгледала подробно матката. Това ще е следващата седмица, когато ще са ми готови и изследванията.

След това каза, че задължително иска да ме види ендокринолог, заради напълняването и завишения пролактин, който правих края на миналата година. Веднага ме изпрати при ендокриноложката в Полимед - д-р Златева, която се оказа също невероятно приятен човек. Прегледа ме, видя ми досегашните изследвания и ми даде направление за изследване на хормони - всички полови, всички на щитовидната жлеза и кръвна захар + кортизол (който се учуди как не са ми правили досега). Най-хубавото е, че само кортизола се плаща   Hands Clap и ще си спестя 100-те лева за половите хормони. Иначе, за съжаление, лабораторията на Полимед не работи със здравната каса и се наложи да си платя за цитото, микрото и хламидиите, ама карай! Предпочетох да си платя, отколкото да ги мъкна в някоя лаборатория и после обратно.

Друго, което Барбова ми каза е да меря температурата ректално (знаех си аз). Разгледа ми графиките за последните 2 цикъла, но каза, че не може с абсолютна сигурност да потвърди наличието на овулация. Препоръча ми да ползвам "Maybe baby", с който можело точно и лесно да се установи. Някой ползвал ли е туй чудо, защото аз за пръв път го чувам? Ако имате повече инфо ще съм благодарна.

Та това е от мен. Извинявам се за дългия постинг, ама още съм развълнувана. Благодаря на всички, които ми препоръчаха д-р Барбова!

Общи условия

Активация на акаунт