към мамите на деца с небългарски имена

  • 15 397
  • 228
  •   1
Отговори
# 180
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Хи-хи, минаха и през нас като варианти, ама умалителните им са... убийствени! Пухи и Куби.... Малко в повече ми дойдоха! Също и Омуртаг!
На една почивна станция преди 2000 години имаше едно детенце с име Аспарух, подозирам, че е било родено през 1980 г  Wink, галено му казваха Рухчо  Laughing

# 181
  • Мнения: 1 533
Гледам заглавието, зачитам надолу и какво да видя, наредили нии, яни, ради и ивани като капачки на стрелбище и пукат ли пукат. Отзад живи хора има бе! Гаднеете малко. Трийсетина букви има, който както иска да си ги струпва върху кръщелното на детето си, оттам нататък то ще си го пълни със съдържание. И понеже малко кипнах, моята Яна не съм я кръстила по модата. Раждах ли раждах и накрая ме мързеше да мисля имена. Както си седях в банята и гледам на етикета на хавлията - Яна. Камък ми падна като измислих и на изтърсачето етикет.
Що ли не си стоях в клюкарника!

# 182
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Ние целенасочено търсихме по-стандартни имена с мъж ми. Неговата фамилия, въпреки че е кратка и българска, изненадва отсрещната страна  ooooh! Не обичам да повтарям и да се обяснявам, сигурно и половинката се чувства така.
Обаче си представям как ме гледат в Бг, като викна на моя, Джеордж  Embarassed Laughing Това обръщение го ползвам, ако ми е накипяло Wink Иначе в Бг документите си е стандартното Георги.
Името Елена е избирано на същия принцип, но искахме да не затруднява и английско говорящите. Да, обаче тук сгрешихме. Непрекъснато ме питат, как се изписва и все го бъркат с Хелена или Елен  Crazy Даже са ме питали, защо източно европейците слагаме окончание А на женските имена  Laughing Сега, за да не се обяснявам, ако представянето е неофициално, я наричаме Ели.

# 183
  • БГ
  • Мнения: 357
В далечната 1991 никой  не се учудвал от небългарското име на дъщерята, сега повече се чудят на името на синът ми защото е "остаряло".Изобщо не ме интересува.

# 184
  • Мнения: 500
Според мен всеки има право да си кръщава детето както намери за добре!Но лично аз предпочиитам българските имена! Peace

# 185
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Всеки да си кръщава както ще децата, но да не забравя, че принципът е, който си има брада, трябва да си има и гребенче. Та мисълта ми е, ще бъде питан и не трябва да охка за това, благородството задължава  Wink

# 186
  • Мнения: 391
Гледам заглавието, зачитам надолу и какво да видя, наредили нии, яни, ради и ивани като капачки на стрелбище и пукат ли пукат. Отзад живи хора има бе! Гаднеете малко. Трийсетина букви има, който както иска да си ги струпва върху кръщелното на детето си, оттам нататък то ще си го пълни със съдържание. И понеже малко кипнах, моята Яна не съм я кръстила по модата. Раждах ли раждах и накрая ме мързеше да мисля имена. Както си седях в банята и гледам на етикета на хавлията - Яна. Камък ми падна като измислих и на изтърсачето етикет.
Що ли не си стоях в клюкарника!


И мен това ме издразни. Напълнило се било с Яни ,Ради и Нии ,заради модни течения.
Значи модно течение е да си кръстиш детето с хубаво българско име ,а да го кръстиш с непопулярно в България име - не е мода. И какво като определени български имена са харесвани повече от други.
Ами и имена като Олимпия ,Бети,Клара и т.н. има много по света. И какво от това. Да са живи и здрави децата .

# 187
  • Мнения: 260
И моят син е с чуждоземско име- Ерик. На двамата с мъжа ни хареса и толкова. Името е със скандинавски корен, има хубаво значение и е популярно в много държави. Дали се връзва с фамилията нито за момент не ни е притеснявало, защото и двамата харесваме екзотични неща Sunglasses. Нали не името прави човека, а обратно:P Grinning

Иначе подмятанията относно "чужбинското" име започнаха още от родилния дом, но не съм драматизирала, приех ги на шега повече  Wink

Мода в имената определено има, скоро четох една класация за най-популярните имена по години. Не виждам нищо лошо в това, че сега е времето на Ния, Ивана, Самуил и подобни. Истината е, че колелото ще се завърти и след десет години ще дойде друга тенденция Hug



# 188
  • Варна
  • Мнения: 552
И трите ми деца са с популярни имена с не български произход, при това кръстени на свекър, свекърва и баща ми. Мъжът ми е Александър. Само аз съм с чисто българско име- Росица.

# 189
  • Мнения: 625
Включвам се в темата,макар,че името на детето ми не е в тази категория.Има някои имена,които ама изобщо не ми звучат нормално,но сред тях са и някои от българските.Никога не съм и не бих критикувала някого за името на детето му(макар и лично на мен да не ми харесва)-родителите имат право да изберат име на детето си,което според тях е най-подходящо.

# 190
  • София
  • Мнения: 4 868
Аз ви предлагам Севар. Хем е най-хубавото, хем не е от най-популярните.
За съкращение обаче не знам... Rolling Eyes

Имам позната, чакана да се роди момче, което да се казва Севар. Тя се казва Севара. Май е единствената с това име, поне според Гугъл.

# 191
  • Мнения: 2 784
Аз исках детето ми да носи българско име. До последния момент, не бяхме сигурни как точно ще се казва, имахме няколко варианта, Калина беше просто един от вариантите. Имам позната нумероложка, която настояваше, че е хубаво името да започва с К, ама аз не бях сигурна. Терминът ми беше на 6 декември и ме тормозеше, че не можем да измислим име с Н. Ако е момче, ясно- Никола, ама ако е момиче. newsm78 Но 6 отмина, после седми. Взех да разправям на мъжо, че ако се роди на 9, ще е Анна, като майка ми. А бяхме се уговорили да не е на нито една от бабите. Калина се роди на 8 декември, доколкото знам е Св. Климент Охридски по нов стил и взе буквичката на светеца. За второто, живот и здраве, пак ще избера българско име.
Пък колкото за другото- на мен и по градинките ми става смешно, като попитам някое дете как се казва и като ми отвърне- Джулио, Марая, Роберт и т.н., ама обикновенно само смотолявам, че има хубаво име, какво да кажа. Rolling Eyes Така че не си мислете, че прави впечатление само във форума.
Разбира се, всеки има паво да си кръщава детето както му харесва, но понякога има такива убийствени имена, че човек се чуди дали родителите са наред. Crazy

# 192
Здравейте  Peace...Исках само да попитам, дали случайно някоя от вас е наясно с арабските имена...По-конкретно, те имат ли нещо като нашите именни дни?  Embarassed

# 193
  • Мнения: 13 512
Здравейте  Peace...Исках само да попитам, дали случайно някоя от вас е наясно с арабските имена...По-конкретно, те имат ли нещо като нашите именни дни?  Embarassed
не,нямат.

# 194

Общи условия

Активация на акаунт