Изкривени зъбки? От залъгалка?

  • 6 925
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 636
Не е от биберон. Малчо беше с бибка до 2,5, но нищо у няма.

# 16
  • Мнения: 2 577
аз имам невероятно криви предни горни зъби - - първите четири отпред - всеки си е накъдето си иска. когато бях дете майка ми не ми обърна внимание и вече като по-голямка - 13-14-годишна започна да ме води по лекари. Нищо не стана - направихва ми такива скоби, че венците ми се развалиха, не можех да ходя с тях дене, защото нямаше как да ям и да говоря с тях. какви бяха тези шини така и не разбрахи  ги хвърлих. Определено майка ми не беше упорита да ми оправи зъбтие, за което и до ден днешен я ОБВИНЯВАМ.  пиша това, за да не оставяте децата си с криви зъбки, много е комплексиращо. Аз съм много отворен човек и съм свикнала с това, но въпреки това, не бих допуснала детето ми да е така. Сега му изникнаха първите две долни зъбчета и ми се струват , че са криви - явно е наследствено и ще трябва и той да носи брекети. Сега много се надявам след една две години да си сложа брекети и да започна борбата с този мой комплекс - изкуствени зъби не ми се ще да са #Crazy
Много е лошо, че в малките градове като нашия са кът такива специалисти и трябва да се пътува, но като порасне малчо ще съм по-свободна baby_neutral

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 336
Аз пък съм на мнение, че изкривените млечни зъбки не са проблем  Thinking И дори да са изкривени, не бих предприела каквото и да е по този въпрос. Когато се сменят с постоянни, ако има проблем със захапка или изкривяване, ще му мислим.

# 18
  • Мнения: 1 942
Гледах преди време някаъв учебник по медицина и там имаше снимки на изкривени зъбки, като имаше показано как се изкривяват от палец и как от залъгалка /значи има разлика/. Нямаше изкривявания на челюстта като проблем при децата от смукане на залъгалки и т.н.

# 19
  • Мнения: 5 468
Аз пък си смучех пръста до 6 годишна възраст Sunglasses. Кеф! Не можех да го откажа, сладко ми беше и при всяка възможност го пъхвах в устата с охота. Майка ми, баба ми, какво ли не правиха, за да го откажа, но аз изтърпявах геройски всички изтезания и отново - бум - в устата Laughing. Те ше кажат, кво ше правим аз!?
Зъбите са ми абсолютно прави и захапката ми е нормална Peace.

# 20
  • Мнения: 2 577
Честно да ви кажа - доста голям процент си е наследственост!

Общи условия

Активация на акаунт