Цвят от тиквичка щракни и при нас го ти пусни - фотоманиачки 9

  • 14 009
  • 350
  •   1
Отговори
# 255
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Trislon, харесва ми. Но дали не си срязала много от косата на момиченцето - от горната част?

А мнението ви за тази снимка:

# 256
  • Мнения: 11 342
Kaрменчето, добро начало! Имаш прекрасен малък модел.

Асинка, на нощната снимка мен леко ме дразни силната светлина, която пълзи по китките отпред. Губи се загадъчността на двамцата гушнатите.
На мен ми харесаха ч/б чадъри, но ми натежава прекалено горния ляв ъгъл. В цветно с препоръките на Сейдж мисля, че ще се получи по-добре.

Майра, привет! Патетата са идейни. Да ти пратя един ФШ на немски?(ако искаш).

Сейдж, колелото ми хареса!

Горска Фея, ч/б е супер!

Трислон, нещо ме притеснява дето въжето на хамака минава през устата и. Thinking Иначе чешмата е станал супер.

Мира, лицето идва много тъмно

А за моите нищо не казахте Confused Ще ги хвърля в коша. Whistling

# 257
  • Мнения: 10 787
Момичета, не знам дали точно в тази тема трябва да пишa,  но ето за какво става въпрос.

Баща ми, бог да го прости, се занимаваше с класическа черно-бяло фотография. В наследство ми остана цялата му домашна лаборатория - машината, с която се правят/проявяват снимките, ванички, 2 фурни за сушене на снимките, като едната е чисто нова.

Имате ли представа дали мога да ги продам, или поне да даря на някакво училище, или.... какво полезно мога да направя с тях?

# 258
  • Мнения: 1 485
Благодарности за отговорите!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 259
  • Мнения: 466
Докато се наканя да пусна тази пчела ли е оса ли, ще минат сто години.



http://veri1.multiply.com/photos/photo/1/5

Изкаше ми се да позамажа фона , че да изпъква, но нещо не се получи.

# 260
  • Мнения: 1 873


А за моите нищо не казахте Confused Ще ги хвърля в коша. Whistling
Е как?! Grinning Много са си хубави!

# 261
  • Мнения: 11 342
Благодарности за отговорите!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Защо така с рогата? Naughty
Ако беше отворила линковете най-горе с по-старите теми, щеше да намериш достатъчно информация за това как се снимат хранителни продукти и манджи. Ние оттам тръгнахме и стигнахме до извода, че е най-трудното нещо за снимане.
Светкавица е последното нещо, което трябва да ползваш в случая.

# 262
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Вечерница, ама аз ти писах по-долу за снимките.
"Вечерница, отново прекрасни цветове /на първата снимка!/ и вече си признах, че много ми допадат твоите цветни обработки на снимките...
Иначе, като гледам втората снимка, най-приятно ми става.
Във ФФ никът ти arwen_undomyel ли е?
Много ми хареса снимката "Огнен кон", дори еднорог..."

И не ми отговори за никът ти във фото-форума.
Ама без кошчета, моля! Много са ти стилни снимките и много ме стимулират!  bouquet

# 263
  • Мнения: 11 342


А за моите нищо не казахте Confused Ще ги хвърля в коша. Whistling
Е как?! Grinning Много са си хубави!
Сладурка!
Аз искам критика, а вие ме хвалите.
Май наистина изперквам вече hahaha
Вечерница, ама аз ти писах по-долу за снимките.

Ама без кошчета, моля! Много са ти стилни снимките и много ме стимулират!  bouquet
Радвам се, че ви харесвам, ама аз така се научих вечно да ми търсят кусурите и като не ми ги намират, страдам Crazy

Лулу, за посещенията на мъже от фотофорумите при нас - забелязала съм го отдавна. Не само тук,но и профила ми в мултито бива наблюдаван от разни познати имена оттам.
Това изказване на Нсираков е меко казано смешно и се надявам да не е в тази насока.
Един Торбалан от доста отдавна ни следи изкъсо - предполагам отдавна, че може да е единия админ на Култа.

П.П. Не ми обръщайте внимание - цикълна съм Embarassed Confused

# 264
  • Мнения: 2 963
Аз малко промених последната снимка:

http://amberka.multiply.com/photos/hi-res/16/19?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F16%2F19

Не знам ... така повече ли мирише на нафталин и стари дантели?Simple Smile))

Ето и първият вариант:

http://amberka.multiply.com/photos/hi-res/16/18?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F16%2F18

Днес само това успях да направя.
Нямам търпение да се изкъпя,да си сипя биричката и да се разровя из снимките си да видим какво ще излезе.
Видях,че лулу е писала за шпиони от ФФ:) Те само четат,спотайват се и се учат на тънкости,а после пишат във форума си, колко кухи майки сме  hahaha

# 265
  • Мнения: 1 258
fior,сега като ни нахока,гледай как бързам да отговарям.Само дето не мога да ти бъда полезна хич,защото съм опитвала и хич не ми удава.
Това са два линка,които Рали беше постнала преди време с много добри идеи точно за това,което ти трябва.
http://stilllifewith.com/index.php
http://stilllifewith.com/2006/12/08/sweep-float/

А снимането на манджа беше опитвано и обсъждано в темата:Фотография с елементи на фотошоп-III част

А ти разкажи какво ще снимаш по-точно.

veri,много се слива фон с останало и погледът в крайна сметка не се задържа на нищо(въпреки пчеличката).

Те само четат,спотайват се и се учат на тънкости,а после пишат във форума си, колко кухи майки сме  hahaha

 Joy

Вечерница,най-хубава е първата ацидна тел.Втората не ми спира окото  Embarassed,а третата е с прегорели участъци,иначе има заложби. Wink

Горска фея,твоите снимки си ги представям в минималистично оформление:малка снимка с голяма рамка около нея.

Последна редакция: вт, 19 юни 2007, 22:29 от Trislon

# 266
  • Мнения: 6 472
Десетте най- често срещани грешки във фотографията


1.   Снимката е прекалено претрупана
Във фотографията по- малкото в повечето случаи означава повече. Преди да натиснете копчето си задайте въпроса, какво първо ви е направило впечатление в сцената и ви е накарало да я заснемете. После опитайте да изолирате това, което сте видели без да включвате прекалено много други неща в сцената. В противен случай в началото наблюдателя ще остане объркан и ще почне да се чуди какво сте искали да покажете и защо сте решили да направите снимката.

2.   Няма лошо време за фотография
Това е мит. Във фотографията няма такова нещо като лошо време. На практика едни от най- впечатляващите кадри са правени в лошо време. Някои обекти тизглеждат “точно на място” потънали в облаци, мъгла или дъжд.

3 Липса на търпение
Търпението е добродетел.  За да се направи наистина добра снимка е нужно да проявим търпение. Добре е предварително да се проучи обстановката, промяната на светлината и сенките през различните части на деня. Експериментирането с различни позиции също е много важно за намирането на оптималната позиция. Понякога заснемането на един кадър може да отнеме дни в подготовка и проучване.

4   Отношението към възможностите на дигиталната фотография
 Дигитализирането на фотографията е благословия. Може да снимате толкова кадри, колкото искате, без да се платите и цент, както и да получите мигновено обратна връзка на екрана. Въпреки това някои хора погрешно използват погрешно дисплея. Ако попитате 10 човека сочственици на дигитален апарат, какво най- много харесват в тяхната камера, голям процент ще ви отговорят, че огромно предимство е възможността да изтрият снимките, които не харесват. Качеството на снимките може да се прецени едиствено на голям екран! Никога не изтривайте снимки, само защото не са ви харесали на екрана! Експозицията може да се определи правилно единствено по хистограма. Никога не я преценявайто по това как ви изглежда на дисплея, защото той не е калибриран или пък се повлиява от ъгъла на гледане или яркото слънце.Винаги можете да изтриете снимката и в къщи. Флаш паметта е невероятно евтина – просто си купете по- голяма карта.

5. Отношението към Фотошоп
“Фотограф прави снимка на група хора и забелязва, че светкавицата не се е включила. Той слага апарата в джоба си и казва – ще го оправя във фотошоп по- късно”. Има толкова много неща, които са погрешни в това действие! Дори и да предположим, че той ще успее да коригира фотографията във Фотошоп в последствие, ще загуби страшно много време и резултата няма да е задоволителен (нивото на шума значително ще се повиши). Колко по- лесно е да направиш втора снимка с включена светкавица и да си спестиш всичкото това време пред компютъра. И така, ако смятата че снимката не се е получила както трябва и имате възможност да направите още една – просто я направете!  Фотошоп е безценен интрумент за фотографа, но не е лекарство за всичко и не може да превърнето лошата снимка в хубава само с негова помощ.

6. Нежелани обекти в снимките
Понякога си мислите, че сте направили перфектната снимка, но кагато я отворите на компютъра в къщи, забелязвате грозен клон на дърво, кабел или нещо, друго което не сте забелязали, когато сте направили снимката. Преди да направите снимката отделете време да прегледате снимката на дисплея. Прегледайте я с поглед от най- горе ляво до най- долу дяно, фокусирайте вниманиет си в търесене на такива нежелани обекти. С течение на времето това ще ви стане практика и ще откривате нешеланието обекти автоматично.

7. Винаги снимате изправен и на нивото на очите ви. В повечето случаи снимката може да изглежда много по интересна ако се заснеме от по- ниско (от нивото на коленете или корема. Лягайки ниско до земята може да направите малките обекти доминиращи и да подчертае релефа на земята. Понякога впечатляващи снимки стават ако са направени от високо. Може да се качите на някое дърво, на рамката на стъклото на колата ви или на някое възвишение, ако има такова.

8. Разполагане на хората в снимката.
Повечето хора позират за снимки, но освен ако не са професионални модели, тези снимки рядко изглеждат кой- знае колко интересни. Далеч по- добре ще е ако се опитвате да заснемате непринудени моменти – как се смеят и шегуват или просто правят нещо.Добър подход за избягването на “паспортните” снимки е да използвате опцията за серийно заснемане. Повечето хора се напрягат пред камерата. Когато чуят първото щракване се отпускат и стават по- естествени. Ако използвате опцията за серийни снимки е много вероятно да уловите точно този момент.

9. Не включвайте чужди хора в снимките
До скоро това правило се спазваше стриктно, но вече се преобръща на 180 градуса. Преди молехме хората да се преместят, за да не влезнат в кадър, без да осъзнаваме, че те принадлежат на товя място и то само ще загуби от атмосверата си, ако ги няма. Включането на хора в снимката дава възможност да се определи мащаба на сцената, както и да и се придаде дълбочина.

10. Грешна преспектива

Имате ли зуум на апарата – вероятно да!? Използвайте го!!!
Тази опция позволява да акцентирате върху даден обект. Отдалечете се от обекта, върху който искате да акцентирате и използвайте зуума за да го заснемете. По този начин обекта на преден план изглежда голям, а задния фон отдалечен. Това позволява на окото да отдели визуално важния обект от останалите неща в снимката.



Из статии на Andre Gunther

# 267
  • Мнения: 6 472
Момичета, не знам дали точно в тази тема трябва да пишa,  но ето за какво става въпрос.

Баща ми, бог да го прости, се занимаваше с класическа черно-бяло фотография. В наследство ми остана цялата му домашна лаборатория - машината, с която се правят/проявяват снимките, ванички, 2 фурни за сушене на снимките, като едната е чисто нова.

Имате ли представа дали мога да ги продам, или поне да даря на някакво училище, или.... какво полезно мога да направя с тях?


Отговорих ти в другата тема Hug

fior има линкове в началото на темата - там си пише. Ако не се лъжа цялата втора тема беше посветена на снимане на храна Tired Tired Tired Tired
Понеже очевадно не ти се рови - храна се снима със странично косо осветление БЕЗ СВЕТКАВИЦА.  Това осветление подчертава фактурата на храната и и придава по- апетитен вид. Може да сложиш и матов рефлектор от противоположната страна на светлината  . Бял матов картон върши перфектна работа. Ако искаш да подчертаеш цвета на храната - ползвай за отражател картон в съответния цвят.

Горска Фея страшно ме кефят отраженията!

Амбер, аз продължавам да си харесвам първия вариант newsm78

Мира обработката ми идва тъмна зе детски портрет (най- вече в лицето) и рамката ми натежава.




# 268
  • Мнения: 6 039
лулу!, благодаря, беше ми интересн да прочета 10-те правила

# 269
  • Мнения: 1 639
Лулу! , безценна си !!!!   bouquet   Heart Eyes
 Абе друго си е като приятелче по интереси ти сервира екстракт от знания!  Heart Eyes

amber, и мен ме грабва първата ти обработка на това дворче.   Също и на Дени портрета с розовите устни и Ч/Б вариант на Рали .  Simple Smile

Вечерница от опитите ти за романтика, както си ги определила сама  Simple Smile, ми хваща окото 2-та с жълтите рози. Първата е прегоряла на места , а на 3-та й лиспва рязкост  newsm78  Така ли е заснета или се е омазала при обработката ?

KaРмeНчеТо, Trislon ти е обяснила за тротоарите и портретите, радвам се ,че се престраши.

MiRa_55, тази обработка не ми харесва. Акцента на кадъра е детето, а то е твърде тъмно. В лицето разработката е слаба , а небето горе в дясно идва доста светно.

Аз съм горда с моите снимки , защото нямат кроп  Grinning Взех да виждам кадъра през визьора най-сетне...... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт