само да споделя

  • 3 079
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 263
Съжалявам за това, която си преживяла и преживяваш! Аз лично бих постъпила точно като теб: бих се опитала да помогна на брат си! разбирам, че това, което е направил е погрешно и неправилно. Но все пак ще ми е болно за него, защото ми е брат особено щом сте толкова близки! Всеки може да допусне грешки, макар и толкова сериозни като тези на брат ти!
Единственото, което само бих те посъветвала е да се опиташ освен, че му помагаш и да му внушиш някак да се осъзнае и да не продължава в същия дух! А това "да лежи по затворите, че да му дойде акъла" е безобразно за мен! статистически е доказано, че на хората не им идва акъла в затворите! Напротив - по-скоро се научават на повече "лоши номера".
За това ти пожелавам успех в борбата за брат ти: и в съда и със самият него. Защото и това е едно бойно поле, където, ако не спечелите победа ще има и втори и трети път!
Съвет не мога да ти дам, защото не съм изпадала в подобна ситуация (и дано не ми се случи), но силно те прегръщам и от сърце ти пожелавам да успеете да се справите със ситуацията, така че да останете пет много задружни и обичащи се братя и сестри!

# 16
  • Мнения: 474
Никъде не казваш какво точно е направил, защото грабеж с присъда 10 год. в България трябва да е нещо страшничко. А и не мога много да разбера какво очакваш като съвети и отговори. Живеем в държава с огромна безнаказана престъпност, нормално е всеки от нас да си каже- направил е престъпление, явно много сериозно, добре че са го заловили и ще има присъда. Да, той е твой брат, но за мен той е един от престъпниците, които ходят свободно по улиците. Как да му помогнеш- ами с добри адвокати и много пари знаеш как става - даваш достатъчно на когото трябва и може да се размине с по-лека присъда. Май все още корупцията е значима на тези нива. За отговора на родителите ти " боклуци"- ами и те явно ви наричат така и са ви пуснали да се оправяте в живота. Това е наистина много жалко, но има такива семейства явно. Дано намериш правилните решения за себе си и обичаните от теб хора.

# 17
  • Мнения: 1 172
Какви ценности имате бе хора семейството и децата винаги трябва да се подкрепят, ако ние близките не ги изведем от помията и не им покажем правия път тогава кой? Или сте само семейство когато нямате проблеми?
Видях какво се случи със сина на наши приятели. В началото много ентусиазирано и със всички сили му помагаха и го измъкваха. После се молеха най-сетне да го приберат в затвора, защото не издържаха непрестанните му грешки. И съжаляваха за всеотдайната помощ при първите провинения.
Точно за това мисля, че е редно сгрешилият да си понесе последвствията и да проумее, че не може да му се разминава всеки път и че не е в негова полза мама и тате да се щурат да го измъкнат.
А семейството е семейство на ниво, ако го подкрепя докато той си понася последствията, а не когато опитва да го отърве от тях.

# 18
  • Мнения: 263
Какви ценности имате бе хора семейството и децата винаги трябва да се подкрепят, ако ние близките не ги изведем от помията и не им покажем правия път тогава кой? Или сте само семейство когато нямате проблеми?
Видях какво се случи със сина на наши приятели. В началото много ентусиазирано и със всички сили му помагаха и го измъкваха. После се молеха най-сетне да го приберат в затвора, защото не издържаха непрестанните му грешки. И съжаляваха за всеотдайната помощ при първите провинения.
Точно за това мисля, че е редно сгрешилият да си понесе последвствията и да проумее, че не може да му се разминава всеки път и че не е в негова полза мама и тате да се щурат да го измъкнат.
А семейството е семейство на ниво, ако го подкрепя докато той си понася последствията, а не когато опитва да го отърве от тях.

Аз съм напълно съгласна, че ако е за първи път трябва да се направи всичко, за да се намали присъдата! Нормално е обвинението да иска максимална присъда и точно тук е задачата на защитата да намери причини тя да не е такава! И щом подобни причини са намерени може би те за разумни! Лесно е да сече с голямата секира! Трудно е да се даде втори шанс! А всеки има право на такъв! Наистина е опасно, когато нещата започнат да се повтарят. Тогава вече трябва да се мисли по друг начин! Но ако първия път дадете максимална присъда на 20 годишен човек (особено ако е леко завишена) той дали ще излезе на 30 години с чувството, че не напразно и не злонамерено са му отнети толкова много години от най-хубавата възраст! Особено, ако осъзнае, че е направил грешка и има желание да се промени!
Толкова са индивидуални нещата, че не може от раз да се отсече: максимална присъда!
А и момичето не пише нищо за подкупване и манипулиране на системата, а за добър адвокат! Не мисля, че е едно и също!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 567
*sv* ти нямаше ли също първия път да подадеш ръка и да се опиташ да помогнеш?
На мен ми е ясно че повечето после повтарят, но сигурна ли си че той няма да се осъзнае и ще повтори, няма ли да се чудиш какво би станало ако се бях опитала да го вразумя, а аз го оставих да си лежи в затвора без да го погледна?
Много е лесно да кажеш те всички са еднакви един път като е посегнал пак ще го направи ( за успокоение на собственатата ти душа).
Всеки има право на шанс , пък той сам решава как да го използва, важното е че си бил ЧОВЕК и си подал ръка!

# 20
  • София
  • Мнения: 10 825
Хъмммм, брат ти да не е 5 годишен та да не осъзнава постъпките си? 20 годишен мъж трябва да е съвсем наясно кога нарушава закона и какви са последствията. Подкрепям родителите ви!!!

# 21
  • Мнения: 804
Колко сте смели в нападките си , нали не става въпрос за вашето семейство!
Та той и е брат и това че е сгрешил не значи че трябва да го изостави и да му обърне гръб, цял живот родителите им са им обръщали гръб, дай сега и тя.
Какви ценности имате бе хора семейството и децата винаги трябва да се подкрепят, ако ние близките не ги изведем от помията и не им покажем правия път тогава кой? Или сте само семейство когато нямате проблеми?
Peace
Ще добавя само една стара приказка "Пред затвора, можеш да намериш най-много нещастни майки"

# 22
  • Мнения: 84
Странни реакции...
Какво като е брат? Ами то всеки престъпник е нечий брат/син/мъж
Ако темата беше "Разбиха ми дома докато децата спяха, пребиха ме и ме обраха" предполагам, че в реакциите ви нямаше да има и капка снизхождение в към извършилите това.
А от разказаното от авторката мога да си направя един единствен извод - НА ВСЯКА ЦЕНА да намирам начин да си общувам пълноценно с детето си. За да не бъда аз за него "боклук" или то престъпник, за когото не ми пука. Това е според мен би трябвало да бъде по-голямата трагедия на семейството, от колкото факта, че момчето може да го осъдят на 10, от които я лежи 5, я не.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 105
Чакай малко, от това, което пишеш, излиза, че те са ви само биологични родители. Но не и родители в чисто емоционален план, със съответната загриженост и т.н. Иначе не би било нормално да ги наричаш боклуци.
Според мен им звъниш напърво място защото имат възможност. Но всеки нормален човек решава дали да помогне според отношението, което се демонстрира към него. И аз на тяхно място не бих инвестирала средства, за да помагам на хора (дори да са собствените ми деца), ако те ме мислят за първобитен боклук. Най-просто казано - като са толкова по-еволюирали, да се оправят сами.

Авторката подробно е обяснила какви са за нея родителите й още в първия си пост. А какво е според теб положението няма никакво значение, защото ти НЕ знаеш какво е положението! Голям съдник се явяваш, но ако това се случи на теб не можеш да ме убедиш, че няма да се опиташ да помогнеш. Никой не говори за измъкване от наказанието на момчето. Просто за мен е абсолютно нормално сестра, брат, жена, мъж, братовчедка и т. н. да се притеснява и да изживява подобна ситуация и да иска да направи нещо. Не мислиш ли? Обича си го жената и иска да помогне, а ти още малко и нея ще осъдиш!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 456
10 години за грабеж трудно се дават, освен ако не е квалифициран състав,в особено големи размери или съпроводен с телесна повреда, опит за убийство или нещо подобно. С добър адвокат ще му се размине далеч по-леко.
Ако този твой брат беше ограбил мен, мой близък или познат, щях да искам 10 години поне. Нямам представа що за родители имате, но явно отдавна не разчитате на тях, така че няма смисъл да се ядосваш - човек не си избира родителите.
За мен обаче грабеж не може да бъде оправдан с лоши родители!

# 25
  • Мнения: 302
Момчето си е неин брат, нейно си е решението как ще постъпи. Постъпката му не е добра в никакъв случай, но пък си мисля, че постъпката на родителите от емоционална гледна точка е още по кофти. Не мисля, че човек може просто така да се отказва от децата си

# 26
  • Мнения: 1 544
Защо пък трябва да се срамува?Да не би тя да е извършила грабежа?
И защо  да не пуска тема във форума?Ами мъчно и е жената,защо да не го сподели?
Сигурно темите за свирките и други подобни са по-интересни?
Познавам такива деца,които са сплотени,точно заради безотговорността на родителите си.Гледали са се едно на друго.По -големите отглеждат по-малките,защото родителите са "малоумни" и за тях работата опира само да ги правят,но не и да ги отглежадат.
И защо да не му се помогне на момчето?Той е на 20г.Всички знаем,колко са смели 20 годишните момчета,но като стане проблем със полиция,после не са толкова смели.Като ги вкарат в затвора,виждат как е и много от тях,наистина после се страхуват.
Ако това му е първо престъпление,наистина не виждам нищо лошо,да му се помогне.Поне да му се намали присъдата на половина.И 5 год.са много,за да се осъзнае,не пък 10.
Защо да му се пропиляват 10 г .от живота на момчето,ако той например е стъпил на криво за първи път.Аз също ,ако имам такъв проблем,бих се опитала да му помогна.
Те са си кръв,а и много близки.Нормално е, да я боли на жената.

подкрепям напълно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 27
  • Мнения: 1 172
Авторката подробно е обяснила какви са за нея родителите й още в първия си пост. А какво е според теб положението няма никакво значение, защото ти НЕ знаеш какво е положението! Голям съдник се явяваш, но ако това се случи на теб не можеш да ме убедиш, че няма да се опиташ да помогнеш. Никой не говори за измъкване от наказанието на момчето. Просто за мен е абсолютно нормално сестра, брат, жена, мъж, братовчедка и т. н. да се притеснява и да изживява подобна ситуация и да иска да направи нещо. Не мислиш ли? Обича си го жената и иска да помогне, а ти още малко и нея ще осъдиш!
Ми много е похвално да смяташ някого за първобитен боклук и да се сещаш, че ти е И родител, когато прецениш, че той има възможност да ти помогне. Аз такава наивност (макар че точната дума е опит за използване) не я разбирам. И никъде не съм поставила под въпрос обичта между нея и брат й. Парадоксалното е, че търси помощ от хора, които определя като боклуци.Аз не бих помогнала на човек, който ме смята за боклук, ако ще и нищо да не ми коства това.
Това си е моето мнение и не се притеснявам да го изразя. От това, което мисля аз, нито брат й ще стане по-малък престъпник, нито родителите й ще се променят. Та кое конкретно те тревожи? Това, че имам нулева толерантност към престъпници и лицемери, или това, че не споделям мнението ти?

Не мисля, че човек може просто така да се отказва от децата си
.
Не става ясно кой първо се е отказал - децата от родителите си или родителите им от тях.

# 28
  • Мнения: 263
Парадоксално ли е в да търси човек помощ от родителите си?! Не знаех!
За мен не е парадоксално! Особено щом въпреки всичко се опитваш (или си се опитвал) да поддържаш някакви отношения с тях! Още повече щом не търсиш помощ за себе си, а за скъп човек! Особено щом се чувстваш в безизходица?!
И какви са тия родители, които държат да знаят, че децата им трябва да считат за парадоксално да се търси помощ от тях?!
Моите наблюдения показват, че е много трудно децата да се откажат от родителите си! Децата винаги копнеят за общуване, одобрение и любов от страна на родителите си! Щом 5 деца са стигнали до извода, че не могат да разчитат на родителите си мисля, че съмненията в причината са малко не на място. Едното дете да е "криво" или "лошо"... две да са така... три да са така от пет... но и петте... Дали са виновни всичките пет деца?! Родили са се неблагодарници???

# 29
Сега бях при адвокат.Ще разгледа делото и ще каже какво е положението. Оказа се,че са ограбили един магазин за телефони. ЩЕ видим какво ще стане. Надявам се на по -лека присъда. Много мнения прочетох и благодаря на всички, но аз просто исках да споделя с някого това, което чувствах сутринта. Знам че всеки си гледа  от своята гледна точка, но като ти дойде до главата друго мислиш.
На SV  ще кажа само едно - едва ли знаеш какво ми е коствало да нарека биологичните си родители  отпадъкът на еволюционна стълба.Едва ли са ти  заключвали храната, едва ли са те били  и са те карали да обраотваш десет декара тютюн, едва ли баща ти ти е казвал, че ти стига да учиш до осми клас,защото си момиче, едва ли си избягала в големия град на 17 години и по някаква неведома причина не си попаднала в лоша компания. Хванах се на първата възможна работа тогава,но с големи усилия успях да завърша образованието си. Нямаше да контактувам с тях никога, ако майка ми не се нуждаеше от операция  и  естествено някой трябваше да й е придружител в болницата, защото ,видите ли,аз съм живяла в София и мога да си взема отпуск, за да й бърша задника. Е,стига толкова!Приключих с тях и се моли никога да не ти с случи на теб такова нещо. Ако ли пък се случи ще си спомниш за втория шанс.

Общи условия

Активация на акаунт