Случка...дали постъпих правилно?

  • 2 570
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Някак си няма много логика да ходи по офисите newsm78 Логично е да поиска първо от колегите си Confused Намирисва ми на измама Confused  newsm78

# 16
  • Мнения: 3 268
Никита,ти сериозно ли бе жена.Това е толкова стара измама.Има и друг вариант-Откраднаха ми чантата с документите и парите.Не мога да се прибера.От Пловдив съм например.Бихте ли ми дали пари за билет.И още варианти съм ги чувала.На такива въдици да не се връзвате.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 383
По-скоро лъжа.
Ако мой близък е починал и разбера това "преди малко", последната ми грижа ще е нямането на пари - ще стигна до там гратис и няма да ми хрумне да ходя по офиси.

# 18
  • Мнения: 819
Има, да, тамън няколко.Няма логика никой от там да не му даде, това и за мен е най-силният довод, че лъже.
Благодаря, успокоих се . А уж си мисля, че точно мен е невъзможно да ме метнат с такива недомислени истории, ама...някаква съвест се обажда.Те на това и разчитат,де.

# 19
  • Мнения: 1 798
100% лъже.
Не си го слагай на сърце Peace

# 20
  • Мнения: 3 521
Мнението ми би повторило точно това на Сафо.

# 21
  • Мнения: 112
Според мене също по-скоро е лъжа. На мене няколко пъти ми се е случвало така да ми искат пари, но под различен предтекст. Първия път се вързах и дадох пари, бях на автогарата и едно, добре изглеждащо момче се доближи до мене и ми поиска пари, защото нямало как да се прибере до ... еди къде си. След това ме беше спрял някакъв да му дам стотинки защото трябвало по телефона да се обади, ама като взе да разправя какво му се било случило,... и... не го изслушах докрай. И вече само като се доближи някой до мене и започне, ама много съм закъсал, ако имате пари да ми дадете, че еди какво си, ги подминавам и не им обръщам внимание.

# 22
  • Мнения: 377
И аз съм сигурна, че е лъжа. Но точно като теб ми става гадно като отказвам, че дори и на разни измамници по улиците дето по цял ден не им достигат 20 ст. за хляб, но като им предложиш да отидете до някой магазин да им купиш се изпаряват.  Sick
Подобни на твоя случай съм имала по гари и автогари, но задължително питам за къде пътуват и колко им струва билета и повечето зацепват още на първия въпрос.

# 23
  • Мнения: 236
Абсолютна лъжа е, спокойно! На мен ми се случи същото, същата история, същия словоред.
 Дадох му пари с пълното съзнание, че може би  е измама. Направих го, защото: не бях сигурна, че човека лъже и се поставих на неговото място; имам достатъчно пари, за да мога да помогна на човек изпаднал беда и не на последно място: направила съм добро. Това, че той мами си е негов грях и проблем.
Само не се се измъчвай за глупости. Спестила си си някой лев. Hug

# 24
  • Мнения: 819
Абсолютна лъжа е, спокойно! На мен ми се случи същото, същата история, същия словоред.
 Дадох му пари с пълното съзнание, че може би  е измама. Направих го, защото: не бях сигурна, че човека лъже и се поставих на неговото място; имам достатъчно пари, за да мога да помогна на човек изпаднал беда и не на последно място: направила съм добро. Това, че той мами си е негов грях и проблем.
Само не се се измъчвай за глупости. Спестила си си някой лев. Hug

Именно това исках да кажа в началото,може би щях да съм по-спокойна, ако му бях дала, дори и с мисълта, че е лъжа,щях да се чувствам по-добре,че съм направила добро.Защото с 5 лв. нито ще обеднея, нито ще забогатея, ама...

# 25
  • Мнения: 967
След като така и така си нямала пари, няма за какво да се измъчваш, но аз лично в такава ситуация се доверявам на инстинкта си - ако според интуицията ми човекът не лъже ще дам пари, пък дори и да е изпечен мошеник нека се пържи той в пъкала за лъжите си  Twisted Evil, а аз ще си имам ореолче за рая  People Angel, а колкото за парите - и да ме излъже, не ми пука - пари се изкарват.

# 26
  • Мнения: 236
Абсолютна лъжа е, спокойно! На мен ми се случи същото, същата история, същия словоред.
 Дадох му пари с пълното съзнание, че може би  е измама. Направих го, защото: не бях сигурна, че човека лъже и се поставих на неговото място; имам достатъчно пари, за да мога да помогна на човек изпаднал беда и не на последно място: направила съм добро. Това, че той мами си е негов грях и проблем.
Само не се се измъчвай за глупости. Спестила си си някой лев. Hug

Именно това исках да кажа в началото,може би щях да съм по-спокойна, ако му бях дала, дори и с мисълта, че е лъжа,щях да се чувствам по-добре,че съм направила добро.Защото с 5 лв. нито ще обеднея, нито ще забогатея, ама...

Това хубаво, но ако това са единствените ти пари в момента, не виждам защо да го правиш. Аз сметнах - имам в себе си толкова, ако му дам ще ми останат толкова. Все пак и аз се храня и аз душчка нося. Wink
Прати някой СМС за болно дете и знай, че наистина си направила добро.   bouquet

# 27
  • Мнения: 819
Абсолютна лъжа е, спокойно! На мен ми се случи същото, същата история, същия словоред.
 Дадох му пари с пълното съзнание, че може би  е измама. Направих го, защото: не бях сигурна, че човека лъже и се поставих на неговото място; имам достатъчно пари, за да мога да помогна на човек изпаднал беда и не на последно място: направила съм добро. Това, че той мами си е негов грях и проблем.
Само не се се измъчвай за глупости. Спестила си си някой лев. Hug

Именно това исках да кажа в началото,може би щях да съм по-спокойна, ако му бях дала, дори и с мисълта, че е лъжа,щях да се чувствам по-добре,че съм направила добро.Защото с 5 лв. нито ще обеднея, нито ще забогатея, ама...

Това хубаво, но ако това са единствените ти пари в момента, не виждам защо да го правиш. Аз сметнах - имам в себе си толкова, ако му дам ще ми останат толкова. Все пак и аз се храня и аз душчка нося. Wink
Прати някой СМС за болно дете и знай, че наистина си направила добро.   bouquet

 Peace Да, това и ще направя, добър съвет, наистина !

# 28
  • Мнения: 4 965
Защо смятам, че е лъжа:
1. билет за автобус е около 20-тина лв.
2. в 1 строителна бригада са 15-20 човека - т.е. ако вземе по 1-2 лв. от всеки ще се прибере без проблем, а и лесно ще ги върне после - познават го, а и едно е да върнеш днес 2 лв. на един колега, утре 2 лв. на друг, вместо после да търсиш непознат човек и да му връщаш всичко накуп (ако наистина си зле в момента финансово);
3. ще вземе от шефа надницата си за седмицата (петък е, все пак);
4. това е мноооого стара измама (билет или лекарства);
5. само е размахвал картата, ама показа ли ти я, даде ли ти я да я видиш?
6. не го мисли - по-добре наистина прати няколко смс-а за дечица и ще ти олекне (измамниците на това разчитат - да засегнат някоя по-чувствителна жичка в теб и да се размекнеш).
 Hug

# 29
  • Мнения: 211
И аз съм балама и бих повярвала. Може и да е било истина, да не дава Господ на никого това!
Но какво си могла да направиш - ако наистина си нямала пари..

Общи условия

Активация на акаунт