Как ще постъпите вие?

  • 1 863
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 47 987
принципно нямат право да те пипат, пусни си един месец неплатена и после на работа, при нужда ще ползваш болничен...и моя мъж не ползва болничен и отпуск, все аз отсъствам, отпуски, болничен...не е приятно,  сега и аз си търся варианти за лятото, яслата и градината почиват два месеца, а аз имам 10 дни отпуска Sick

# 16
  • Мнения: 552
Ако работата ти го позволява, най-добре потърси вариант да работиш от къщи. Аз лавирам така вече доста време... Не е лесно, но има начин - поне в моя случай  Peace
Или предложи на шефовете си компромисен вариант - поне за този един месец до яслите... да вършиш някаква част от работата от къщи - знам ли  newsm78

# 17
  • Мнения: 2 584
да и при мен е така, дадох я в едно клубче и съм доволна за седмица по 8h плащам 45лв. няма проблем да е с памперс, за обяд си и носиш нещо, това е за София ти откъде си ако искаш ще ти пусна сайта да видиш

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Частна ясла за един месец? Тебе ще те устрои, но за детето не ми се мисли...тъкмо ще свикне и ааайде на ново място Cry

# 19
  • София
  • Мнения: 337
Ако остава само месец-два, за да приемат детето в градина(ясла) вземи му детегледачка. дори и да трябва да и плащаш цялата си заплата за няколко месеца, това ще е временно решение, а ти ще запазиш работата си, защото казва, че "не е за идпускане".

ти си знаеш каква е тази работа newsm78, но аз не бих тъгувала за работа, в която не ми плащат достатъчто, за да мога да си наема примерно жена. дали тази работа наистина си струва. а и сигурна ли си, че ще си загубиш работата, ако още малко си останеш вкъщи.

к

# 20
  • Мнения: 728
Имаш право на 6 месеца неплатен отпуск за гледане на всяко едно от децата до навършването им на 8 год. Работодателят няма право да ти отказва този отпуск (ако това те устройва разбира се). Майки с деца до 3г. могат да бъдат съкратени само с разрешението на Инспекцията по труда, ако прекратяването на трудовото правоотношение не е по взаимно съгласие.

# 21
  • Мнения: 334
Благодаря за разбирането и съветите   bouquet
Живея в провинцията и не мога да допусна да си загубя работата.Сега мисля по въпроса за наемане на дететгледачка,проблема е че в провинцията трудно се намират.
В крайна сметка ако нищо не излезе ще си пусна неплатен отпуск,така или иначе яслата през август я затварят за 2 месеца.
Напоследък ми се струпаха доста неща и отговорностите,които непрекъснато ми се налага да поемам за всичко ми идват в повече. #Cussing out

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 17:10 от Velonika

# 22
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Имаш право на 6 месеца неплатен отпуск за гледане на всяко едно от децата до навършването им на 8 год. Работодателят няма право да ти отказва този отпуск (ако това те устройва разбира се). Майки с деца до 3г. могат да бъдат съкратени само с разрешението на Инспекцията по труда, ако прекратяването на трудовото правоотношение не е по взаимно съгласие.

А за мъжа ти  doh нямам думи.  Ако моя ми каже такова нещо за детето направо  #2gunfire  и  smile3513
И кое е негова отговорност?

# 23
  • Мнения: 2 556
Точно в провинцията може да се намери много по-лесно детегледачка. Според мен със сигурност ще намериш някоя баба пенсионерка, която с удоволствие ще гледа детето срещу поносимо заплащане. Особено пък за тазкъв кратък период. Ако жената не е ангажирана, може да се разберете и полсе да гледа детето, когато е болно и отсъства от яслата примерно.

Варианти има много, успех.

# 24
  • Мнения: 4 629
Аз не виждам какъв избор имаш  newsm78 Ако няма кой да ти гледа децата как да тръгнеш на работа? Дано да си намериш детегледачка

# 25
  • Мнения: 1 817


По-добре си гледай детето като нямаш избор...Ако толкова те ценят на работа ще почакат още малко, докато почне яслата. Успех!

# 26
  • софия
  • Мнения: 636
Не си изпускай работата в никакъв случай, че не се намира. А явно за пари не можеш да разчиташ на мъжа си, така че не си губи финансовата независимост, доколкото може. Дай детенце на клубче с почасово гледане - при нас има много такива и гледам, че много майки са доволни. За седмица са около 50лв., което е добре. Аз лично не съм мислила по въпроса - ще ползвам засега 2г.а за третата ще видим. Май ще бачкам на половин ден третата - до 13.30 и после ще съм с бебо.
Неи мога да разбера едно - с мъжа си ли живееш?Как може да каже, че децата не са негова отговорност - аз лично ако чуя такова нещо следващата стъпка ще е доста сериозно да си поговорим
Не може така- мъжете и жените са равни все пак. Не може ние да се трепем като кретени, а те като ходят на работа, та голямо нещо....Ние също сме на работа - гледаме бебчовците.

# 27
  • Мнения: 2 908
Момичето каза че  е от провинцията,тук нямаме клубчета за почасово гледане на деца. NaughtyЗа съжаление...Това за някоя баба която да наемете да гледа детето е вариант-виж в бюрото по труда.За един месец все ще се намери някой.Или другият е да си пуснеш неплатената отпуска и да си гледаш детето Rolling Eyes...нямаш голям избор.
И си поговорете стабилно с мъжа ти-аз на твое място не знам,но първо не бих се омъжила за такъв,и второ,ако се стигне до такова изказване бих мноооого сериозно поговорила с него.

# 28
  • Мнения: 363
Миговете с децата са безценни, въпреки всичко останало. Може да си намериш по-хубава работа, ако не могат да те изчакат. Дано намериш най-удачния за теб вариант. Hug

Общи условия

Активация на акаунт