БЦЖ - ваксина и белег на бебето

  • 25 092
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 271
На Вероника и се появи на 6м реакция от БЦЖ-то от родилния дом.Поду се много,и страшно гноеше.Възпали си и прилижащия подмишншчин лимфен възел.Беше развила бецежит.
Кърмех и съм предала с кърмата от моя имунитет(винаги получавам силна реакция при манту
).Трябваше да давам антибиотик при такава реакция,но изчаках. Дадох неколкократно БЦЖ хомеопатично-използва си точно при такива случаи.Затвори се чак на 1г.белега и доста по-голям от обикновено-като 10 стотинки.

# 16
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Хм и Петър е почти на 6 месеца, а изобщо нема белег от БЦЖ, въобще не личи къде е бито. Пък уж до 7 месец трябва да се покаже......
Ако не се покаже до 7-мия месец се бие наново- това поне знам от нашето педи!

# 17
  • Мнения: 4 111

Нашият белег си личи ясно, но отскоро взе малко да се подува и сякаж има гной вътре, но не сме сигурни, ходихме на лекар и той ни изписа някакво антибиотично кремче за мазане на мястото.

# 18
  • Мнения: 512
Синът ни нямаше белег и на 10 месеца (ако правилно си спомням  Embarassed) му повториха ваксинацията. И досега белег няма! Такова чудо не съм виждала, но казаха, че чак в ученическа възраст ще ум правят нови проби за имунитет.

# 19
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Моето дете няма белег.Между 10 и 11 месец се прави проба Манту - така и направихме.Не се наложи реваксинация - матуто паказа, че БЦЖ ваксината е хванала, но просто няма белег.Доколкото знам, в някаква определена възраст ще се появи такъв белег.Явно тази ваксинация прави проблеми на мястото на убождане, но при мен явно такъв проблем няма да има засега.  Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 1 248
Беба е почти на 5месеца и мястото на ваксинация е червено,от време на време тече гной,но педи каза да не се притеснявам било нормално.
И ние сме така. Peace

# 21
  • Мнения: 2 677
Появи му се на три месеца. Около три месеца след това приличаше на гнойна пъпка. Сега е почти на девет месеца, но още не е напълно заздравял белега - седи като раничка с малка коричка.

# 22
  • Мнения: 983
Ха...и моето бебче няма белег  newsm78

# 23
И при нас нищо не личи,но педито каза че е идеално.Пък аз си мисля,че трябва да се вижда,на моето рамо се вижда.А ги разбери сега-трябва или не трябва???

# 24
  • Мнения: 244
Питър е почти на 7 м и има малък белег,който наподобявапъпка

# 25
  • Мнения: 1 289
Крис е на 5 месеца и белегът му е червено-лилав. Но педито каза че е добре.


И нашия е такъв,но нашето педи даже не го и поглежда..........  #2gunfire

# 26
  • Мнения: 155
Виктор е почти на 5 месеца и няма никакъв белег.Батко му също,на него тази година му правиха манту и не се наложи да го боцкат Peace

# 27
  • Мнения: 96
Много благодаря за отговорите, мили мами!  bouquet
Успокоих се. Всъщност и нашият чичо док каза, че е добре, просто реакцията е по- бурна, но аз пак се притеснявах.
Между другото на моят белег е на дясното рамо, а на Калина - на лявото Thinking

# 28
  • Мнения: 3 695
Моят е на лявото и на бебето докторката гледа лявото.

Общи условия

Активация на акаунт