Проблем в детската градина

  • 1 939
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
Какво да Ви кажа в нашата градина също е така, че и по зле... храната е по зле и от помия  Sick  и що се отнася до яденето съм казала не и се карат, ако иска да яде... Веднъж когато и бях взела храната... познайте какво - червей в ориза, пилешка супа /т.е. супа от пилешки кожи, щото нали сме прибран народ/ занесох го на директорката а тя :" Ама то ние не готвим тука, ама то незнам си какво" и куп други простотии... Отидох там където готвят ... голяма мизерия, мръсотия и помия... готвачките мръсни, яденето покрито с мръсни кърпи.. трагедия. Отивам на инстанция ХЕИ .. Praynig а то какво...работата наредена. Идват на проверка ела да видиш - чистота и блясък, все едно че е минал мистър Пропър, а храната - в най добрия ресторант няма такава.... Следващото място където ще се обадя е Господари на ефира.
За отношението на леличките пък да не говорим .. виждам аз една как удря едно момченце, отивам при директорката, пред мен чупи пръсти и говори за наказание на леличката, а зад гърба ми "Тая да не е настойник на детето че ще се обажда" . Незнам вдигнала съм ръце вече, но посегне ли пък някой на дъщеря ми - е ще го разчекна . Така че момичета ако не си помогнем ние няма кой..

# 16
  • Мнения: 8 769
Аз също съм учителка в детска градина. Още в началото на учебната година провеждаме разговор с всяка майка, относно особеностите на всяко дете.
Ееех, къде е тази детска градиня?
До сега никой не ме е питал, винаги се е налагало да обяснявам, и почти никога не са ме изслушвали търпеливо и не са показвали, че проявяват разбиране....
Както и да е.
По темата-първо с лелята, после с директорката. Успех!

# 17
  • Мнения: 5 468
Какво да Ви кажа в нашата градина също е така, че и по зле... храната е по зле и от помия  Sick  
Кажи коя е вашата градина?

# 18
Не е във Варна, а в едно село до Варна... - Тополи... от учителките, по принцип съм доволна не мога да си изкривя душата, Но има една две проблемни лелички. Пък нали знаете - понякога назначенията стават по роднинска линия, връзки, познати и т.н. Това ми е проблема - храната и тази леличка, а също и това че отвориш ли си устата да си търсиш правата и си го изкарва на детето ти...

# 19
  • Мнения: 771
МАМЧЕ, шапка ти свалям, че не оставяш нещата! Така трябва! В повечето ситуации, ако видят, че някой налага чуждо дете, си траят "нали не е моето"! Права си. Не съм на ясно как са нещата с назначаването на персонал в провинцията, но в София много трудно се намират "". Заплатата е 180лев., а работата е доста! Не ги оправдавам, само обяснявам! В бившата ми д.гря. назначиха циганки - липса на хора и от бюрото по труда принуждават директорката. Нищо лошо, но от 4, само една работи, чиста и учтива! Няма хора! За тези пари...! Считам, че от всякъде трябва да си търсиш правата! Стига сте се притеснявали, че един скандал, ще се отрази на детето! Това им е работата! Започва се с кротък разговор и се степенува....! Относно храната - правят някакви далавери.Укладът за всяко дете е около 1,10лев. на ден. Щом ние в София при тези цени можем да храним прилично дечицата и при вас може! Обърни се към Инспектората по образованието. Там трябва да има инспекторка, отговаряща за д.гря. Освен това има "Конвенция по правата на детето"....

# 20
  • Мнения: 7 391
Е, разбира се ако някой не яде нищо, "предлагаме ВЪЛШЕБНА филия" / ...с чубрица. /На 40 Год. съм, но още си спомням от детската градина телешко с кюстендилки сливи...!
.
     Балони,един въпрос относно "ВЪЛШЕБНАТА филия"  - от къде е маслото за нея и чубрицата ?! Хладилник ли имате? Или е само хляб и чубрица??? Мен направо ме втриса от тази "вълшебна" филия - мразяяяяяяяяяяяяяяя чубрица !!! Предпочитам пилешката супа от кожи  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Мисля,че има известни изисквания за съхранението на продуктите в ДЗ и храна не може да престоява в офисите или занималните по шкафчета и чекмеджета.Права ли съм??? Peace
                   

# 21
  • Мнения: 24 467
Може да ме приемат за гадна, ама хич не ми пука от това. Аз имах случай на заместваща госпожа в ДГ в сброната лятна група, която пък вдигаше скандали на сина ми за това, че не искал да спи на обяд. Той отказа обедния сън на три години, просто нямаше нужда от него.
В такава ситуация, за да няма скрито- покрито- просто отидох в групата в присъствието на децата и госпожата /въобще не ме касае фактът, че я излагам- това за тези, дето ще лавнат, имам си причини да го направя точно така, тя просто прекали/ и заявих, че не желая детето ми да бъде насилвано да спи и след като не говори на обяд и не пречи на останалите не желая да чувам въобще повторно оплакване от него. Заявих, че при повторно оплакване ще сигнализирам директорката и Инспектората /и щях да го направя/. Е, нямаше такова оплакване. Сина ми говори и разказва ситуации от двегодишен, така че на 4,5 години съзнаваше идеално за какво става въпрос и обясняваше добре. Госпожата дори не успя да оспори- пред децата как ще го направи? Нали всички са я чували и виждали?

# 22
  • Мнения: 771
Didia, ти ме развесели! Да, в детските градини НЯМА ХЛАДИЛНИЦИ и храната стои в бюрото на госпожата!
Всеки един продукт /вкл. чубрицата/ е "изписан", с прегледан срок на годност и се съхранява според изискванията в кухненски блок. "Вълшебната" филия дадох като пример за излизане оит ситуация. Явно не си разбрала мисълта ми - не е нужно детето да бъде тъпкано, има и други начини, за да не го стресират. И аз като учителка категорично отхвърлям този или друг тип тормоз. Просто си представям когато някое хлапе ме ядоса и ми иде да го..., че на негово място е синът ми /който също е палав/! Не го пиша, "за да се докарвам", тъй като не се познаваме, просто това е мое убеждение и в моята детска градина "насилието" не се толерира. Някои "лелки" си позволяват волности, но шефката ги слага на място!

# 23
Взимайки в предвид вашите идеи и съвети, ето как постъпих: Отидох в детската градина и...мал шанс, оказа се че всички са вече в отпуска, директорка, госпожи... Бях си подготвила реч, исках да поговоря първо с учителката, защото смятам че е нейна отговорност да не допуска волности в групите, както от страна на децата, така и на помощния персонал. Мисля че те носят голяма част от вината, като не оказват контрол. И както бях подготвена, строих двете лели, изпречи ли се пред мен, и учителката, която замества в момента и им казах, че не желая детето да бъде насилвано да яде, когато не желае, защото знам, че е имало такъв случай с моето дете миналата седмица.  Казах им да предат и на останалите си колежки да не насилват детето против неговото желание. Те повториха: Да, значи да не я караме да яде, когато не иска. Точно така, потвърдих аз. Изисках също, ако има проблеми от сорта, първо с мен да ги споделят, защото аз мога да говоря с детето в къщи и да намерим по-добро решение, без да се стига до крайности. Надявам се, че ме разбраха. Не съм ги заплашвала с каквото и да е, не съм плашило, но при следващ такъв инцидент, за който рабера с никой няма да говоря, директно ще действам. Съжелявам само, че ги намаше титулярките, и виновната, но съм сигурна че ще чуят за притенциите ми.

# 24
  • Мнения: 771
Мило мамче, напиши си словото на листче, за да не го забравиш или да не ти "мине" до септември! Просто ТРЯБВА да говориш с конкретните хора. Не се отказвай, не е въпрос на скандал /поне в началото/, а на разговор. Ти имаш право! /Коя беше тази детска градина?/

# 25
  • Мнения: 7 391
                     Е,поне това съм успяла да направя. Laughing Аз наистина МРАЗЯ чубрица и си представих какъв тормоз би било ако някой ме накара да изям подобно нещо.Мразя дори думата "чубрица"  Mr. Green  Peace  bouquet

# 26
  • Мнения: 2 051
В този форум всеки се заяжда и те прави на луд изобщо неможеш да получиш някъкъв съвет , а само нападки Преди няколко дни нападнахте друга майка пак за проблем в детска градина. Не разбрахте , че в по- малките градове си позволяват госпожите и лелките п- големи волностти. И немога да разбера някои определени хора комплекси ли избиват като нападат другите. Кажете та кажете коя е градината - какво значение има не е вашата а на 250-350 км от Вас Например.Ако не си регистриран се отнасят с теб ката с най- големия фантазьор на света Ами какво да правиш тук - освен да си късаш нервите
Повечето от вас  само се заяждат В други форуми срещам много голямо разбиране и след общуването с хората там се чувствам добре е съжалявам там ще се регистрирам а не тук

В този форум има от всичко, нали не очакваш да е психологическа или юридическа консултация, не се ядосвай, всеки казва каквото му е на ума и според времето с което разполага... Hug
И съвети се дават и получават, но не означава непременно, че винаги ще устроят конкретния човек.

Нито лелките, нито госпожите МОГАТ  БЕЗКОНТРОЛНО да си позволяват волности. Това не е някаква природна даденост и също така МОГАТ да бъдат спряни навреме. Зависи от нас - родителите да не го допускаме повече когато се е случило - въпросът е да не се спотайва човек и да не си казва, че "срещу това нищо НЕ МОЖЕ да  се направи" или да очаква някой друг спасител в ръжта да го свърши.

Питат те коя е детската градина защото това е най-нормалния начин да се обменя информация за всяко място, което посещаваме - за да се знае малко повече за слабите точки на детските заведения - нали така се изяснява кои са по-добри.

Свободна си да се регистрираш където пожелаеш, но никой няма да ти реши проблемите никъде - ти си тази, която взема решенията да твоето дете.
Поздрави и карай по-усмихнато!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт