какво да направя - вие как бихте постъпили?

  • 2 673
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 417
Аз бих отишла!Щом жената плаче и е мъчно за детето нищо няма да ти стане да и угодиш.Все ще си намериш някакво занимание там,пък и сигурно имат и голям двор детето ти ще може да си играе на воля.Явно не са ти много приятни свекърва ти и свекъра ти щом се чудиш за такова нещо.Мисля,че не си права в случая.А вие къде живеете?Много ли е далече от София? newsm78

# 16
  • софия
  • Мнения: 636
Ние сме в София. А те са на около 20км. от нас. Аз също предпочитам да ходим по за един ден всяка седмица , не така за повече, но мисля, че за около седмица ще отидем. Дано мъжо да се съгласи за толкова - мисля, че няма да има против - стискайте палци!А за варианта да оставя бебето да го погледа свеки е абсурден - тя не трябва да вдига тежко, а бебка е 9200, там има стълби и е мн.трудно да се измие например щото банята е на горния етаж и трябва да се качваш, та тя не може това с бебето, а и не се впуска. Това със стълбите и с мъкненето за мен е едно от най-големите неудобства. Другото е, че щерката е с характер и нещо като не й угодиш така пищи, че става страшно - иначе е много добричка и спокойна. Като е с нас с дни не плаче, досега не сме я оставяли за цял ден с други хора - с майка ми за 7-8часа, при разни случаи или за да отида на лекар, на гости и прочие и при майка и свеки двете заедно за около половин ден, ама като цяло си бързам да съм с бебка аз.

# 17
  • Мнения: 636
Е кофти като не е жизнена жената. Но пък уважи я, иди да я видиш. Как да не говори за болежки като наистина е болна от това, което казваш.
Постави се на нейно място. Не бъди егоист. Може би ако беше здрава, права и работна щеше да е друго, но има и лоши стечения на обстоятелствата. Peace
А и за малката ще е добре.
Боже като си помисля, че ще ставам свекърва след години, лошо ми става. Дали и мен няма да ме искат ooooh! Laughing

# 18
  • Мнения: 2 978
Аз бих ходила през събота..за по два дена.
Така и тя ще е доволна и аз.
Три седмици са много..поне за мен.

А на мъжа ти му кажи да си седне на д-то и да не мълчи и да те оставя ти да се оправя...пфуу много лесно така #2gunfire

# 19
  • София
  • Мнения: 397
щом иска да постои с бебето,може като отидете там,да й го оставяте за по няколко часа,а вие да се поразмотаете из околните заведения,горичка или каквото там има и без това в другата тема пишеш,че ти е еднообразно,пробвай с това ходене да си разнообразиш.

# 20
  • Мнения: 1 334
Щом сте толкова близко, мъжа ти не може ли да ви кара сутрин и да ви взима вечер. Или ако ти има книжка и кола на разположение можеш да го правиш това упражнение 1-2 седмици. Така и свекърите ти ще могат да си отпочинат вечер от вашият режим.

# 21
  • София
  • Мнения: 13 206
Мисля, че си се натоварила с негативизъм. Погледни от хубавата страна на нещата... Wink Какви багажи, какви чудеса! Аз ходя с дъщеря си на нашата къща в Копривщица от 3 месечната й възраст. Нося си каквото ми е необходимо, не ми е тежало и забелези ходя САМА, без мъжа ми, баща ми или други роднини. Винаги съм смятала, че пред чистият въздух и тичането по двора удобствата нямат значение. Достатъчни са елементарни неща като топла вода, кухня и покрив над  главата. Тоалетната ни там е вътрешна, но е в приземната част на къщата, трябва да излезеш навън , за да влезеш в долните помещения. Е, никога не ни е представлявало проблем. Дъщеря ми е на 4 г. и смятай всяка година поне по 1 месец изкарваме там. Въпрос на нагласа е. Микровълновата не ми липсва там, в София сигурно да, но там - не!

Аз лично бих отишла. Зависи какви са отношенията ви със свекървата, но ако тръгнеп ти оттук с нагласа, че няма да ти е хубаво по-добре недей да ходиш. Не се самонавивай предварително!

# 22
  • Мнения: 8 999
А аз пък изобщо нямам микровълнова, нито някога съм имала и изобщо не ми липсва. Това са пълни щуротии. Не се излагай - заведи детето си на чист въздух, за теб също ще е добре, направи "евалла" на свекърите, явно хората искат да са по-близо до вас. Не разбирам какъв ти е проблемът - един сак с дрехи за детето /там сигурно има пералня/, памперси и готово. Аз съм ходила на къмпинг за по 1 мес. първо с едно дете на 1 г. /непроходило/ и после с дете на 2 г. и друго на 8 мес. - без пералня, без ток - само газова печка и газов фенер. Една сгъваема кошарка, която може да оставите там за постоянно, както и едно малко коритце за къпане на бебето. И с една дума - възползвай се от тази златна възможност да разнообразяваш ежедневието на детето си.

# 23
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Еййй, големи глезотии...
какво ще ти стане, ако отидеш да ги зарадваш хората?
Все пак - баба и дядо са! Ако твоите родители поискат същото, как ще реагираш???
А и, замисли се, че някой ден може и на теб да се случи, и ти да станеш свекърва - как би се чувствала тогава, ако на снаха ти и се гади само от мисълта да дойде при теб? newsm78

# 24
  • Мнения: X
Аз пък си мисля, че чак толкова багаж за едното пътуване, едва ли е необходим.
Микровълнови, ванички...

А за 20 км. направо е странно какво толкова пречи. Да са 200км., да ти е проблем.
Оправдаваш се, защото не ти се ходи. Направи компромис, една седмица на 20км. от София не е нищо. Все пак жената иска да си види внучето и го заслужава. След като майка ти го вижда, защо свеки да не го вижда? Ако ти е тъпо - има книжки, телевизия, музика, кафенце на двора, разходки из селото... Пък и никой не е умрял от скука или от уважение за една седмица към свекърва си. 

# 25
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Мотото на моя мъж е: "Като искаш да направиш нещо го правиш, като не искаш си намираш оправдание". Така е при теб сега. Не ти се ходи и измисляш оправдания. Кажи на мъжа си че не ти се ходи и толкова. Или пък се настрой положително и отиди. Това с багажа е несериозно. Ние пътуваме почти всяка събота и неделя нанякъде откакто се е родил малкия. И не мъкнем ваната и леглото а се приспособяваме към условията. Ако сега тръгнете някъде където много ти се ходи дали пак ще са ти проблем стълбите, багажа и характера на детето?
Да не говорим че може пък и да ти хареса там. Ще ти гледат детето, ще ти готвят, ти ще си вземеш една книжка за четене, ще се наспиш, детето ще е на чист въздух и здравословна храна..... Какво толкова?

# 26
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
 Аз съм преминала през такова нещо и знам как е. Ако нещо не ми допада, не издевателствам над себе си. В един момент казах, че не искам повече. Който иска, да се сърди, проблемът си е негов, не мой. В момента, в който разбраха, че няма да ходя повече по села и паланки, повече няма да се старая да угодя на никого и хич не ми пука кой точно се сърди и тръшка, всички взеха, че спряха да се сърдят и станаха безкрайно любезни с мен (защото не знаеха кога и как точно ще се развилнея) Mr. Green
 Ако не ти се ходи, не ходиш и толкова. Психичният комфорт е важен, това се отразява и на детето. Та исках да кажа, че ако не ти харесва идеята, не се страхувай да отстояваш своето и да бъдеш себе си Peace

# 27
  • Мнения: 473
Или стискаш зъби и отиваш или казваш че не искаш и си оставаш вкъщи. Средно положение няма. За три седмици е доста дълъг период, но за една все някак ще преглътнеш болежките на свекито... Mr. Green

# 28
  • Мнения: 5 577
Вече са казали - но и аз мисля, че трябва да идеш за малко.

# 29
  • Мнения: 213
И аз мисля, че трябва да идеш за малко. И на мен ми е голям зор ходенето при свеки (ем е у Пловдив), все се оправдавам - или съм на работа или уча за изпити, ама не върви всеки път. Затова като се наложи -  стискам зъби и ходя - родителка е все пак.

Общи условия

Активация на акаунт