Игри, моделиране и апликации за малки и големи.

  • 247 439
  • 1 662
  •   1
Отговори
# 15
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Смайли, браво Hug!Страхотни неща!

# 16
  • Мнения: 3 161
Напоследъм Ирина много се забавлява с един домашен пластелин, направен от Duol, който позлвахме в плейгрупата ни. С часове си играе с него (при положение, че рядко изкарва дълго в едно занимание), сутрин става и си го вади от хладилника и почва...

Иначе аз обичам да правя творчески неща, а Ирина помага (по-скоро обратното). Наскоро й направих замък с кули от ролки тоалетна. Като го снимам, ще ви го покажа. От кутиите от играчки стават страхотни къщи, ако се облепят с цветен акртон. Други хубави идеи има
тук: http://www.hitentertainment.com/artattack/menu_artattacks.html

# 17
  • Мнения: 5 877
Simple Smile
Днес поиска да си направим оживяващи рисунки, обаче утре ще й се отвори парашута, че късно се сети. Мисля да изрежа нейни рисунки и да ги раздвижим, да се мърдат персонажите, да си общуват нещо, да играят.
Много обича да си играе с тесто, направи ми питка-слънце, обаче пусто я изядохме и няма как да я снимам. Иначе палачинки от пластелин ям редовно.
За рисунките я насърчавам да смесва цветовете и да си прави различни варианти на един и същи цвят - за моя изненада й е много интересно. Иначе правя кански опити да избягам от принцеския сюжет, който прегазва всичко друго.
Рокли правим на куклите от каквото сварим - салфетки, шалове, парченца стар плат... сама си ги прави половината.
Какво друго... ами по нещичко в тон с актуалната мания (ама доста мързеливо - като беше на тема динозаври, правихме "фосилни скелети" от пръчки, като беше на тема гръцки митове, рисувахме "вази"). Ама тези работи са по един път на месец, да не си помислите нещо кой знае какво.
Напоследък имам малко време да се занимаваме по-активно  Sad
Харесаха ми много нещата, които сте направили от листа!!!
Рула от тоалетна хартия временно спрях да колекционирам, че стана страшно  Laughing

Но тя напоследък си измисля сама заниманията и аз я оставям да поема инициативата. Гъба от фрисби върху топка - защо не, да действа.
Кабо Алма  Grinning Heart Eyes

Последна редакция: нд, 17 юни 2007, 01:24 от Aнда

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
ето тук има много и хубави идеи.И друг път сме го споменавали този сайт:
http://www.solnet.ee/sol/023/u_000.html

# 19
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Верно, страшно много идеи има и по руските сайтове! само дето руският не ми е силната страна, но все пак схващам основното  Embarassed

Значи, ние:
- рисуваме (с флумастри и водни бои),
- решаваме задачи с картинки до 10 (събиране и изваждане),
- правим... как се наричаше това, дето с първите букви от разни картинки се образува дума или изречение  newsm78 ;
- изрязваме и лепим апликации;
- играем с пластилин от време на време;
- рулата от т.хартия ги ползваме най-вече за бинокли, далекогледи и мечове - аз пък се опитвам да избягам от рицарско-ниндженския вирус, Анда  Wink
- правим си пикник вкъщи - разстиламе на пода едно чаршафче, покривчица  и си сервираме храна като за пикник;
- много си играе на терасата с един леген с вода и различни шишенца от шампоани и др.
- а напоследък хитът са различни експерименти и опити (пуснала съм отделна тема за това, но ако прецените, може да ги включим тук  newsm78 )

# 20
  • Мнения: 5 877
Я дай линка за експериментите, че отдавна не съм влизала тук и съм пропуснала.

# 21
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=199459.0
Заповядай!   bouquet

# 22
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Смайли ,поздравления за творчетвото - чудесни неща сте сътворили с малката принцеска.
 thumbsup
Ние също много се занимаваме.Да си призная вече доста време прекарваме по двора и  в сравнение със зимата се занимаваме по-малко с изработката на интересни нещица.
НО, постоянното присъствие при нас са :
- оцветяване на книжки (има едни чудесни книжки на изд."фют", които са комбинирани с лепене, изрязване и оцветяване с най-различна тематика);
- рисуване с фулмастри,пастели и водни боички.
- моделиране с пластелин ( но само с този, който изсъхва -така след това изработените фигурки ги използваме за игри);
- а на двора почти всеки ден рисуваме с тебешир.

Изключитлно голямо удоволствие й доставя да рисува барбароните и да пишем букви.

За съжаление нямам възможност да ви пусна снимки и да видите някои от творенията ни.
Но, с най-голямо удоволствие разглеждам вашите.
Много ми харесаха идеите за ролките от тоалетната хартия - ще се възползвам от тях.
Ние зимата от тези ролки си правихме къщички, замъци , но вече нищо не е оцеляло от тях. Confused
 
Успех на всички и малки и големи!
  bouquet

# 23
  • Мнения: 24 467
Ами за мен това е по- важно от залъгалките, памперсите, гърнетата и т.н. Големият син обичаше и сега обича много конструкторите. Дядо му от чужбина винаги носеше за него по нещо на Лего- роботи, животни, космически кораби и станции и т.н. за сглобяване и понеже различните конструктори са съвместими от марката си събираме по много части и сина си умираше сам да си съчинява, особено роботи, макар и да си сглобяваше и по книжките.
Другото хоби е математиката и логическите задачи. От малък го занимавам, защото виждам, че има данни в тази област и му е интересно. Даже той сам ме кара. Вече знаем таблицата за умножение и решаваме задачки от сборника за ІІ клас /от септември ще сме второкласници/. Обича да се занимава и с компютъра, но там аз налагам времеви ограничения.
Трето любимо занимание е плуването и гмуркането- това може да го прави по цял ден, а има и кой да "уйдисва"- всички в къщи плуваме, даже и дядо.
На следваща позиция е ходенето по балкана, особено ако вземем и друго хлапе с нас.
Рисуването и другите занимания, като танци и музика, дето не са в съчетание със земния му темперамент, определено не го вълнуват, но и не смятам, че човек трябва да се занимава с всичко под слънцето. Важното е да му се даде възможност, а дедето само ще се насочи към това, което най- добре ще съответства на интересите, темперамента и интелекта му.

# 24
  • Мнения: 3 271
Важното е да му се даде възможност, а дедето само ще се насочи към това, което най- добре ще съответства на интересите, темперамента и интелекта му.

И аз в това вярвам. Затова се надявам да успеем да предложим на децата си поглед върху различни типове знания и умения, защото знам, че това ще им помогне да открият своето си място.

Judy, забелязвам, че децата ни може би са сходни като темперамент и бих искала да си поговорим (вероятно на лични) за тях, ако искаш. Примерно как учехте таблица за умножение, а пък тепърва говориш за задачи 2-ри клас? И за какъв ти логически задачи става дума и т.н.

# 25
  • Мнения: 24 467
Може и на лични, ще ми бъде приятно. За таблицата съм обяснявала веднъж в темата за първолаците. В края на първи клас му обясних какво представлява умножението- улесняване при събиране на еднакви числа определен брой пъти /напр. всеки ден от седмицата ти давам по 10ст., колко ще имаш в понеделник, следващата седмица/. Най- ми допадна начина да научим първо умножението с 10, с 1, с 0, след това с 2, 3 и 5, след това подкарахме останалите-4, 6, 7, 8 и 9. Той по принцип си обича математиката и в първи клас допълнително му давах да решава от сборника със задачи за първи клас на ИК "Слово", сега продължихме със същото издателство, но за ІІ клас. В сборника умножението е залегнато от средата му нататък, сега сме на тази условна "среда", но вече можем да решаваме и до края с умножението.
Нарочно избрах училище и първи клас със СИП математика и БЕЛ, умишлено реших да пропуснем английския. Предпочетох да си изясни и затвърди основните положения в изучаването на езика и математиката, за други езици винаги ще има време. По СИП- математика ги занимаваха с друг сборник за допълнителни задачи, а класната ни подари още през октомври сборник на нейния син /издаван  1992 г./ и на Коледа се отчетохме, като й го върнахме решен, това беше уговорка.

# 26
  • Мнения: 3 034
само се записвам в темата сега, после ще се вклщюча по-активно.

много хубава е междувпрочем /темата, де/  bouquet

# 27
  • Мнения: 3 271
Judy, благодаря ти много! Това сме го обяснявали (за различният брой еднакви операции), защото той се е чудел как така бързо разбираме колко лъжици ни трябват и т.н. Но е далеч от това да смята сам, разбира се.
Ще ти пиша на лични след малко, щом нямаш против Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 568
На мен много ми хареса тази идея: http://www.solnet.ee/parents/p1_t20.html

От Метро онзи ден купих едни огромни тебешири специално за асфалт. Сега можем по-лесно да рисуваме и да я задържа повече време на сянка.

Други идеи за творчество на открито имате ли?

# 29
  • Мнения: 24 467
В детско-градинския ни период се сещам, че вземахме голям кадастрон и задавахме тема. У нас още се въргаля "Морското дъно". На него всеки рисува по нещо- аз бях направила кит и потънал кораб, сина- рибки, морско конче, водорасли, вълни, остров, на острова аз нарисувах палма с крокодил, а на палмата- една маймуна цели крокодила с кокосов орех. Дядо се отбеляза с морска костенурка и още разни такива. Таткото- съндъче със съкровища до моя кораб. Едно момиченце беше на гости и също рисува. Много е весело- голяма сбирка от нарисувани от различни автори неща.

Общи условия

Активация на акаунт