Престъпление и наказание

  • 11 643
  • 210
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 911
миличък Panther,

кръвната група ми трябва сега - преди да родя, а докато се произнесе някой съд, детето ще тръгне на градина...очевидно не ти се е налагало да ходиш на женска консултация  Simple Smile и не знаеш колко пъти по време на бременността се задават въпроси за фамилни заболявания в рода на бащата............

а той нашият "тати" работи в клиника за репродуктивно здраве.................и дори е член на борда на една от тъканните банки (където се събират стволови клетки на новородени) - НЕ, това не го прави по-грамотен по въпроса или по-загрижен - задръстих телефона му с SMS-и (защото той отказва да разговаря), но дори тази информация не мога да получа - дали има някакви наследствени заболявания във фамилята му, за които трябва да съм подготвена..................какво да ти обяснявам повече?!!

колкото за издръжката - не сме в Америка, където парите за издръжка автоматично се удържат от заплатата на семедарителя и се изплащат на майката, а и в България са такава жалка сума, че е по-добре да си спестя скъсаните нерви и ходенето по мъките, докато се стигне до такова решение на съда.

а и ми е ужасно унизително да ходя да се моля и да доказвам, че някой трябва да има, ако не други чувства, то поне чувство за отговорност.

затова...ще разчитам на доминантните си гени  Sunglasses

а дори бих могла да подпомогна финансово - с препоръка! - някои от 260 хилядите бездетни двойки в Родината - ако сте склонни на осеменяване, мога да ви дам координати на донор  Mr. Green (че и на клиниката, в която работи - една от най-известните софийски клиники!!!) - ИМАШЕ ПРОМОЦИЯ и на мен ми излезе без пари  #Cussing out



# 16
  • Мнения: 1 425
Щом работи в областта на медицината би трябвало да е грамотен. Дали е загрижен - това няма връзка с грамотността. Дали отказва да разговаря - също няма връзка с грамотността. Няма какво да ми обясняваш - ти си го избрала ти ще се оправяш.

Колкото до издръжката - права си. Жалка сума са. Но има и друга страна на въпроса. Като му спестяваш издръжката го "насърчаваш" да постъпи така и с друга - да прави бебета и да бяга от отговорност. Ти също бягаш от отговорността да носиш последствията, че не си гледала с кого си го правила това дете. На Пантер хора които бягат от отговорност не му харесват. Но ти си знаеш.
Иначе вярно, че не сме Америка, но вече сме в Европа. Искрено вярвам и горещо се надявам, че в близките 5 години ще се вземат мерки от законодателите и този фарс с издръжките ще се прекрати. И че разни говеда които правят деца и после не ги гледат ще бъдат задължени поне финансово да носят последствията от действията си.

# 17
  • Мнения: 911
"...ти си го избрала ти ще се оправяш"

???

нещо като че ли започваш да ми се караш?...не е уместно, някак

като го осъдя за бащинство, само ще му дам право да се бие в гърдите, че е станал "баща", а на себе си ще навлека купища проблеми - сигурно е ставало дума тук в този форум колко е трудно да издириш "бащата", за да "разреши" детето да пътува в чужбина и пр. и пр. други административни неуредици.

а мъжете, за съжаление, не ходят с етикет на челото "идиот", та да ги избягваме.

аз моята си отговорност съм я понесла, защото това дете съм го искала и ще си го гледам - да сме живи и здрави!

и не смятам, че трябва да нося някакви "последствия" като "не съм гледала с кого съм го правила това дете" - доста грозна фраза, не намираш ли?!!!

затова пуснах тази тема - за да измислим някакъв друг начин да се наказва безотговорността - не просто да го осъдя (това е най-лесното и държавата винаги решава в полза на майката). Но това само ще му даде права, а никак даже няма да го накаже.

# 18
  • Мнения: X
Не мога да го накарам кръвната си група да каже, а да се надявам на издръжка е безсмислено.
То си има наказание -..
ммм моя екс и той така се тюхкаше - леле мале вика каква я сътворих - сега ще почна и аз като Любо /Любо с три жени и три деца от трите жени  Thinking/.... деца, издръжки...  Sick Sick наказание во веки веков

# 19
  • Мнения: X
а дори бих могла да подпомогна финансово - с препоръка! - някои от 260 хилядите бездетни двойки в Родината - ако сте склонни на осеменяване, мога да ви дам координати на донор  Mr. Green (че и на клиниката, в която работи - една от най-известните софийски клиники!!!) - ИМАШЕ ПРОМОЦИЯ и на мен ми излезе без пари  #Cussing out
мерси траяна, хубавичко се посмях  Joy Joy Joy

Не се връзвай на Пантер, той си обича да си кисне тука, да злорадства и да ни набива канчетата. Даже имаме решение на тоя проблем - няколко от нас в клетки на виден столичен площад за назидение.  hahaha

# 20
  • Мнения: 911
Здравей, Кас!
 Grinning

само да вметна, че...едва ли съм "на твоя бившия - следващата" - Mr. Green
по-верятно е да съм просто...поредната патица

може само да ни радва, че...МНОГО СМЕ! СИЛНИ СМЕ!  #Cussing out

и какво? постигна ли "наказанието во веки веков"?!!!

# 21
  • Мнения: 911
Цитат
няколко от нас в клетки на виден столичен площад за назидение.  hahaha


 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

къде да се запиша за доброволно участие в този акт на назидание? ама трябва по-скоро да се организира, че ще взема да родя тия дни, та няма да сколасам

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 15:40 от Stun

# 22
  • Мнения: X
Е да - аз наказанието го постигнах, ма ние бяхме женени. Та там няма 6-5 - плаща, иначе запор на заплатата и О ужас - ще вземе целия свят да разбере че той някъде има дете.

# 23
  • Мнения: 911
Цитат

ще вземе целия свят да разбере че той някъде има дете.

ама, аз точно от това се потрисам - че целият свят знае, че моичкият ще има дете съвсем скоро и просто си би камшика преди половин година (след като разказа на целия тоя свят как ще раждам в "неговата" клиника, за да се грижат за мен, а той безпаметно ще се напива от щастие...). и...дотам!

не разбирам хората, дето си пият бирата с него (на които обясняваше как ще кръсти детето си!) - как може такова поведение да се приема някак...за нормално.  #Cussing out

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 15:40 от Stun

# 24
  • Мнения: 351
А аз си мисля, че в редиците на мъжете е нещо като хвалба- "Позабавлявах се и я оставих, даже и дете направих".
По времето на нашите бащи гордостта е било да преспиш с някоя, но не и да я оставиш бременна. Нали света вървял напред...

# 25
  • Мнения: X
Ами.. при положение, че веднъж вече е направил същото и ти си го приела за нормално...  newsm78.. какво всъщност се чудиш.
Лъжат, преиначават, тя е виновна че е еди каква си ... тя ме изгони и тн... има си репертоар дежурен повярвай. И вариациите по темата не са кой знае колко големи... тепърва ще има да се същисваш като четеш новопостъпващите съфорумки и техните бивши... една и съща песен пеят .... наистина е много странно как не сме го видели преди това но факт - големи бели птици сме си...

# 26
  • Мнения: X
Гениба повръщ повръщ по темата.
За мен е важно наистина да разбера първопричината за нещата и някак да погледна света от онази гледна точка, защото втори път в същия филм не искам да се вкарвам.  Naughty Някак се надявам да се понауча и да ги надушвам..... затова пиша и ровя и разисквам... ама ние каквото и да си говорим то си трябва мъж да ти го обясни. Защо аджеба е причина за гордост.
Ма то за тях е от изключително значение да се уверят, че могат да имат потомство, сакън да не излезе че не могат тогава да видиш комплекси и избиване... Та лично за себе си мисля, че моят бивш се пробва върху мене... той си мислеше че то не стават така лесно тия работи ма видиш ли що да не се опита да разбере дали е производителен или не...  Sick

# 27
  • Мнения: 1 425
А аз си мисля, че в редиците на мъжете е нещо като хвалба- ...
В редиците на говедата може и хвалба да е.

Ма то за тях е от изключително значение да се уверят, че могат да имат потомство, сакън да не излезе че не могат тогава да видиш комплекси и избиване...
За всички е важно. За жените дори повече.

Редакция: Нито се карам нито злорадствам. Казвам си мнението и пиша неща които са очевидни за всички, с изключение на някои хора в този раздел. Понякога казвам и неща които са грозни - реалността не винаги е красива. Е, вие май предпочитате разни екземпляри дето приказват захаросани приказки, независимо от факта че изобщо нямат допирни точки с реалността. Резултатите за мен са съвсем очаквани.

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 14:42 от Panther

# 28
  • Мнения: 911
не съм приела,  разбира се, за нормално, че не чувах често да се говори за първото му дете. ама, нали сме едни деликатни, разбиращи, всепрощаващи...да не го притеснявам с излишни въпроси, да не му се меся за неща от "предишния му живот".

а на нашата възраст няма какво да се превземам и да си въобразявам, че ще ми се яви отнякъде благороден девственик, дето да не е втора употреба, да няма вече деца...не съм на 18, ами на 2х18. нормално е да е сколасал да направи наследници до тази възраст.

ненормалното е, че ако "по невнимание" на 20г. е осеменил някоя и особено голяма драма не изживява по този повод, сега - почти на 40 - ми заявяваше, че иска да се грижи за дом, семейство, деца, а той си бил останал същия...хубавец като в студентските си години.

как да ги надушваме тия мамини убавци, че да не играем повторно в този филм?! - питам и аз като Кас

Последна редакция: пт, 22 юни 2007, 02:53 от trayana

# 29
  • Мнения: 1 425
...
как да ги надушваме тия мамини убавци, че да не играем повторно в този филм?!
Ами прочети си сама собствения пост - то си пише достатъчно в него. А сигурно и още неща има които са ти били пред очите, ама не си имала желание да ги видиш.

Общи условия

Активация на акаунт