Викат ме в Окръжния съд

  • 7 960
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 050
all, Окръжният съд гледа определени дела и като първа инстанция  Peace[/color]
Какви дела? newsm78
Мъжът ми се майтапи, че сигурно ми се обаждат за наследство от Америка Joy

Ми ше почерпиш  Joy . Виж там се сети кога са те свалили от автобуса без билетче....

# 16
  • Мнения: 391
А може някой да се шегува идиотски .
Такова обявление бяха залепили и на вратата  на любимия преди да се оженим и той ми разправяше ,че  вероятно е дело на хлапетата от входа.
Призовка не се връчва по този начин -чрез залепване на съобщение на вратата.Би следвало призовкаря да я връчи лично на теб или на съсед  или на друго лице,посочено в закона, по точно определен ред /чл.41 и сл. от ГПК/.Нямаш задължение да се явяваш никъде,щом не е спазена процедурата .На практика за докладчика по делото   няма гаранция ,че  това "съобщение " изобщо е стигнало до теб.А може и изобщо да няма никакво дело.
Изчакай ,докато действително получиш призовка. 

# 17
  • Мнения: 5 468
Мъжът ми се майтапи, че сигурно ми се обаждат за наследство от Америка Joy
newsm53 Току-виж...
Ама защо да не отидеш? Какво като призовката не ти е връчена лично? Голям праз. Нали пак за теб става въпрос... Аз ако съм, ще отида веднага, да видя, какво искат от мен. Колкото и да отлагаш и да не ходиш, пак ще идеш някой ден. Защо да не е сега, като ще е все някога?

# 18
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Ама защо да не отидеш? Какво като призовката не ти е връчена лично? Голям праз. Нали пак за теб става въпрос... Аз ако съм, ще отида веднага, да видя, какво искат от мен. Колкото и да отлагаш и да не ходиш, пак ще идеш някой ден. Защо да не е сега, като ще е все някога?
Четете, уважаема Ню, четете! Тя все още Няма призовка. Не пращайте момичето тъй с лека ръка, че в един момент празът да не стане баш голям  Wink

# 19
  • Мнения: 1 942
Ами аз съм получавала призовка, ама на нея също не пишеше по какво дело ме викат. Пише явете се и толкова  Shocked

# 20
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Ами аз съм получавала призовка, ама на нея също не пишеше по какво дело ме викат. Пише явете се и толкова  Shocked
А кой твърди обратното??? Thinking

# 21
  • Мнения: 6 417
На призовките пише дали е за гражданско или наказателно дело. Връчват се само срещу подпис лично или на близък пак срещу подпис.  Rolling Eyes За първи път чувам за бележки за призовки.

# 22
  • Мнения: 1 942
Ами аз съм получавала призовка, ама на нея също не пишеше по какво дело ме викат. Пише явете се и толкова  Shocked
А кой твърди обратното??? Thinking

Еми тука се казва - върви и виж за какво е! Ама тя може да иде и да вземе призовката и пак няма да и стане ясно за какво е. Май на тях пишеше като каква те викат  newsm78

# 23
  • Мнения: 5 468
Четете, уважаема Ню, четете! Тя все още Няма призовка. Не пращайте момичето тъй с лека ръка, че в един момент празът да не стане баш голям  Wink
Колко голям може да стане? Отива в съда и пита: "Получих това, от вас ли е?", "Да, от нас е, идете в стая 4, за да ви дадат еди какво си..." и другия вариант: "Получих това, от вас ли е?", "Не, кви са тези щуротии?"... и това е. Ще се успокои, че никой за нищо не я търси. Иначе какво? Ще стои и ще гадае. Хм.
А представи си, да е получила наследство от Америка от богата леля и да не иде да се разпише, че е съгласна да го приеме? Laughing

# 24
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Тц. Не е наследство, вервай ми! За наследство Не викат в Окръжния  Laughing

# 25
  • Мнения: 3 342
В случая не става въпрос за призоваване. С бележка призоваване няма как да стане.
С бележката се подготвя призоваването Laughing
Има практика призовкарите да оставят разни бележки, за да не се налага да ходят неколкократно на адреса. По този начин лицето им отива на крака и те му връчват призовката.
Тази бележка не те задължава да отидеш за връчването. В това можеш да бъдеш сигурна.
Но пък съществува възможността да си ответник по някое дело и при неколкократно ходене на адреса, ако не могат да те намерят в продължение на един месец и това се удостовери с подпис на свидетел, делото да се гледа в твое отсъствие чрез призоваване с публикация в "Държавен вестник".
Аз бих отишла.

# 26
  • Мнения: 1 547
Преди време получих подобна бележка и по същия начин си изкарах акъла... Явих се в Окръжния съд с тревожна бръчка на чело, но се оказа, че просто имало грешка в дружествения договор на ООД-то, за чиято регистрация бяхме подали документи 10-на дни преди това. Така и не ми стана ясно, защо се наложи да ме уведомяват от Окръжния, като фирменото дело беше в Районния, ама нейсе, те си знаят... Исках да кажа, че не е задължително призоваването ти да е във връзка с криминални драми - може да е дреболия някаква, бюрократска.

# 27
  • Мнения: 391
В случая не става въпрос за призоваване. С бележка призоваване няма как да стане.
С бележката се подготвя призоваването Laughing
Има практика призовкарите да оставят разни бележки, за да не се налага да ходят неколкократно на адреса. По този начин лицето им отива на крака и те му връчват призовката.
Тази бележка не те задължава да отидеш за връчването. В това можеш да бъдеш сигурна.
Но пък съществува възможността да си ответник по някое дело и при неколкократно ходене на адреса, ако не могат да те намерят в продължение на един месец и това се удостовери с подпис на свидетел, делото да се гледа в твое отсъствие чрез призоваване с публикация в "Държавен вестник".
Аз бих отишла.

Не може да се гледа в нейно отстъствие чрез призоваване в Държавен вестник,защото това е нейния адрес и тя живее там.Изобщо не е направен опит за удостоверяване,че тя не живее на посочения адрес. Съдът би следвало да се увери чрез справка в съответната адресна служба  или по друг начин ,че адреса е неизвестен,за да се достигне до призоване  чрез ДВ.

Ако евентуално това се случи ,решението подлежи на отмяна по чл.231 ГПК,поради нарушаване на  основно субективно процесуално право- правото на участие в процеса.

Не плашете момичето.

# 28
  • Мнения: 3 342

Не може да се гледа в нейно отстъствие чрез призоваване в Държавен вестник,защото това е нейния адрес и тя живее там.Изобщо не е направен опит за удостоверяване,че тя не живее на посочения адрес. Съдът би следвало да се увери чрез справка в съответната адресна служба  или по друг начин ,че адреса е неизвестен,за да се достигне до призоване  чрез ДВ.

Ако евентуално това се случи ,решението подлежи на отмяна по чл.231 ГПК,поради нарушаване на  основно субективно процесуално право- правото на участие в процеса.

Не плашете момичето.


Не я плаша Laughing
Просто споделям възможността това да се случи.
Напълно реална възможност. Това дали после решението подлежи на отмяна е съвсем отделен въпрос.
Ако в продължение на месец не може да бъде намерена на адреса, на който живее, това се удостовери с подпис на свидетел, съответно се направи справка за постоянния и адрес и съвпаднат, ще се допусне призоваване чрез "Държавен вестник". Гарантирано Peace

# 29
  • под дъгата
  • Мнения: 630
{Тони}, не е точно тъй и не е толкова лесно. Споделям мнението на Desi_slava. Пък и обикновено свидетелят, с чийто подпис се удостоверява, че лицето не живее на съответния адрес /а не че не е намерено там/, е домоуправителят или касиерът на входа, по селата - кметът, а не кой да е свидетел. И morskasirena си живее на адреса, какво от това, че я е нямало, като са я търсили! От опит ти казвам, че не един месец, ами понякога и година минава, докато се стигне до Държавен вестник  Wink
Така че дайте да не плашим момичето, а за "чесане на краста" си има специални форуми   Laughing

Общи условия

Активация на акаунт