ПРИНУДЕНА СЪМ-АБОРТ-ЗАРАДИ ВАРИЦЕЛА!

  • 6 127
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
иначе съм в болничен и лежа вкъщи,наистина не съм добре,снощи пак вдигнах температура

# 16
  • Мнения: 2 751
Моли се да не се заразяваш.Аз работя в аптека и на работа всеки втори е с варицела..има стъкла но не знам..незнам от къде съм я хванала.в петък лекаря ми каза да изчакам 10 дена за аборта,може би има впредвид да оздравея дотогава,пък и каза яйцето да се оформи добре,защото може и да остане нещо и да продължи да се развива
Искрено съжалявам  Rolling Eyes
Стискам силно палци  Praynig Praynig Praynig

# 17
  • Мнения: 1 541
zazik, страшно ми е мъчно, че и ти минаваш през това   bouquet Незнам какво да ти кажа, освен че се надявам скоро с теб да се похвалим отново с добри новини и да гушкаме здрави и усмихнати бебоци. Съдба.....

kalli, аз сега като поотмине малко варицелата ще ходя в института и ще си направя ваксини за повечето от вирусните. Ще ви пиша пак тук за какво има и тн. По- добре да почакаш малко повече, от колкото да ти се случи това, което се случи на нас. Повярвай ми! Знам как бързаш, защото и аз бях по този път и точно, за да не чакам не се ваксинирах и виж сега.....Ти си прецени, но аз загубих детето си до голяма степен по моя вина точно заради това....

# 18
Mечето,както казваш - съдба!аз не можеж да повярвам че ми се случва!как точно в месеца в който опитахме за пръв път,стана и се разболях!но си казвам вече по-добре сега отколкото в напреднала бременност.иначе вече смятам и аз да си направя каквото мога като изследвания и ваксини.иначе се консултирах с гинеколкожката преди това и тя ми каза няма нужда от ваксини и т.н./по-специално я питах за рубеолата/Може би защото минах при нея по здравна каса и не ми обърна особено внимание Shocked

# 19
  • Мнения: 1 541
zazik, аз получих същите отговори! Просто безхаберието цари в държавата ни и това е. А не съм била по каса при никого. Сега поне ми казаха да си проверя антителата за токсоплазмоза....има напредък #2gunfire

# 20
  • Мнения: 200
Мили мами , ваксина срещу варицела НЯМА. Има за  рубеола! След поставянето и действително трябва да почакате с бебеправенето 6 месеца.
Бих те посъветвала да се консултираш с гинеколог  и инфекционист. Все пак са специалисти.

# 21
Мечето,моля те кажи ми имаше ли температура след аборта?днес в 13 часа ми го направиха сега имам 37,2.Омразна ми вече с тези притеснения!сестрата каза 38 е притеснителна.моля те ако видиш ми отговори

# 22
  • Мнения: 1 541
zazik, миличка, толкова съжалявам, че и ти мина през това и се моля да го преживееш максимално леко и бързо да се възстановиш емоционално и физически. Аз температура не съм имала или поне не такава, че да и обърна внимание, но при мен депресията беше взела връх и бях в истеричен рев през следващите 2 дни, така че е възможно, ако е била ниска да я подмина. При теб също не е висока и дано и не става повече от това, но ако те притеснява и вътрешно не се чувстваш спокойна да чакаш те съветвам да се консултираш с лекаря, правил манипулацията. Те трябва да ти обърнат нужното внимание! Не ти бях особенно полезна, но ако искаш мога да поразпитам допълнително още?

# 23
  • Мнения: 46 526
Мили мами , ваксина срещу варицела НЯМА ...

Има! В другите държави се слага. В България не се внася  Close

zazik, съжалявам, бързо възстановяване  Praynig

# 24
Мечето много ти благодаря за отговора.Аз се успокоих,звъннах вчера на доктора.По-голяма температура с втрисане и т.н. е обезпокоителна.Иначе искам да кажа че съм много доволна от доктор Попов от Шейново,който ми направи аборта!и той и акушерката бяха много внимателни,зплатих си разбира се не съм минавала по здравна каса.
Сега ще обясня и на другите мами,че има един метод който е максимално щадящ,и аз избрах него,той не се зплаща от касата.Искам да вметна че съм завършила за акушерка преди 7-8 год,/не работя това в момента/ а не бях чувала за този метод.Той се прилага само че при много малка бременност.!Не се слага упойка,само местна в шийката,в матката,се въвежда един платсмасов наконечник/мяма опасност от перфорация на матката/и със спринцовка към него се аспирира съдържимото на матката.Болката е като при цикъл при аспирациятя,все едно те боли корем,ама от най слабите болки.За 5 мин приключи цялата манипулация,полежах 10мин, на стола,и си тръгнах.Това беше.Искам да ви кажа 4е имам колежка във Варна която работи точно това,итя дори не беше чувала за този метод,после се разбра,че в някои клиники го правят,но тя работи в държавна болница и пак казвам не беше чувала за такова нещо.
Извинявам се 4е стана дълго,но го обяснявам за вси4ки моми4ета които 4етата този форум,да знаят че има и такъв малко тавмиращ метод,само пак да кажа че се прилага при много ранна бременност.Аз бях в 11 ден от зкъснението на цикъла когато ми го направиха.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 29
Много е страшно ,момичета! Аз съм на 25 г. и не съм карала никакви шарки. Много ме е страх. Сестра ми беше болна и аз бях покрай нея, но не се заразих. Личната ми лекарка ми каза, че може да си напражя изследжан е на кръжта за наличие на антитела,но те остажали само от един вид шарка.

# 26
  • Мнения: 63
Само, мога да ти кажа, че съжалявам, защото преживях същото. Бях бременна, след продължителни опити за второ дете, когато големият ми син се разболя от варицела. Направих аборт -при д-р Ненов в Шейново. Много страдах, но сега си имам още един малък разбойник вече на година и половина. Желая ти късмет. И наистина има ваксини срещу варицела, но в България не ги правят.

# 27
  • Мнения: 2 751
Само, мога да ти кажа, че съжалявам, защото преживях същото. Бях бременна, след продължителни опити за второ дете, когато големият ми син се разболя от варицела. Направих аборт -при д-р Ненов в Шейново. Много страдах, но сега си имам още един малък разбойник вече на година и половина. Желая ти късмет. И наистина има ваксини срещу варицела, но в България не ги правят.
Съжалявам!
В кой месец ти направи аборт?
Аз съм в 4ти и също не съм карала варицела.
А Калоян ходи на градина.
Ако сега се разболея какъв е изходът? Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 1 541
kalli, след 3-ти месец докторите дават по- малки проценти риск за детето, но ти се моли да не се разболяваш, защото аз от личния си опит с това почти не видях дете, което да му няма нищо от ранна бременност. На моето детенце уж нищо не се виждаше да му има, но пост аборта нещата бяха доста ужасни......
Съчувствам на вяка от вас, мили майчета, които сте преживели това.....Аз все ощ ене съм се възстановила и честно казано не мисля скоро пак да пробвам за второ......Незнам....

# 29
  • Мнения: 2 751
kalli, след 3-ти месец докторите дават по- малки проценти риск за детето, но ти се моли да не се разболяваш, защото аз от личния си опит с това почти не видях дете, което да му няма нищо от ранна бременност. На моето детенце уж нищо не се виждаше да му има, но пост аборта нещата бяха доста ужасни......
Съчувствам на вяка от вас, мили майчета, които сте преживели това.....Аз все ощ ене съм се възстановила и честно казано не мисля скоро пак да пробвам за второ......Незнам....
Искрено съжалявам, MILADY! Cry
Аз се моля, но това си е Божа работа  Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт