Играят ли си вашите мъже с децата си?

  • 2 320
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 376
Абе явно не става само с разговори,молби и т.н.Щом от толкова време опитваш и после нищо...
Според мен трябва да седнеш,да помислиш и да си разясниш няколко неща:
-искаш ли да продължиш живота си по този начин?
-искаш ли да продължиш живота си точно с този човек
-чувстваш ли се щастлива?
-въпреки държанието му към детето то привързано ли е към него,т.е. дали ще ти се въртят в главата разните фрази от сорта"Ами детето?" ако се решиш на някои по-радикални промени...
Но има хора и хора...Някои са готови да променят живота си,някои не-както казва моята кръстница те са с робска психика.Към коя категория си ти не мога да зная,но пък те съветвам хубаво да си помислиш какъв живот искаш да живееш и виждаш ли го ти тоя мъж до себе си и занапред?
Аз съм  на принципа,че човек живее така както сам си го направи и се държат с него така както той позволи.
И както каза Лиска-начертай му план и или ще се съгласи на компромис,защото компромиси се правят и от двете страни или .....го остави да си живее както му харесва на човека,ама без вас.

# 16
  • София
  • Мнения: 397
какво значи че не я "възпитаваш"добре,той във възпитанието на собственото си дете не участва ли?не може да критикуваш някой за нещо,което ти самият не правиш. Naughtyщо се отнася до моя мъж-не сменя памперси и прочие,защото аз му го спестявам.не работя в момента и не ми пречи,докато той има тежка работа,но иначе много се радва,закача и гушка бебето и я гледа ако ми се наложи да изляза. Heart Eyes

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 133

Само не разбирам в какво се изразява това "добър". Не бих нарекла добър мъж такъв, който не е свестен баща.

# 18
  • Мнения: 1 163
Снощи го наех много яко и му обясних, че детето има нужда и от него. А то милото се хвърля на врата му и го стиска и му вика тате тате. Казах му, че трябва да си отдели дни в които трябва да прекарват времето си само двамата да се гушкат, да ходят на разходка и т.н. Дадох му пример с моя баща, който нито веднъж не ме заведе на разходка, защото все беше зает и имаше работа а сега се сърди, че звъня всеки ден на майка а на него не му се обаждам толкова често. Дано да си вземе поука. Във вторник имам работа и му казах, че иска неиска ще гледа детето след яслата. А и взех да си намирам работа, когато свекърва ми е на работа та да няма друг избор за детето освен той. Може и да влезе в релси. Иначе лошо му се пише, че и аз не издържам вече. То както ми пишете само моят няма нищо бащинско развито в него.

# 19
  • Мнения: 1 520
Не се занимава особено.

Много рядко и то след натяквания от моя страна.
За гледане изобщо не разчитам да си го вмести в програмата.
За ежедневните, тоалет храна, рядко се включва, да не кажа никога.

Изпускал се е няколко пъти "Айде, тати, още малко да пораснеш".
А аз естествено го иронизирам и питам колко още, кога ще е достатъчно.

Преди много се дразнех, после свикнах.
Казах му на повече деца да не се надява, защото от мен няма да получи след като нищо не пипва, свързано с детето.
Сега като е по-голям Теди той само си го дърпа да играят понякога и мъжът ми тогава става за 15 минути и толкоз. После се чуди, защо понякога Теди го гони или не иска да играе с него и се прави на обиден.
Ама как да обясниш на голям човек, че каквото си е надробил, това ще сърба.

# 20
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
 
Да, играе си, и то много.
И го гледа, точно толкова, колкото и аз.
Къпането е негово задължение, напр.
Събота е моят ден - той гледа дребният и т.н.
Кой както я нареди....
  много ми помага в отглеждането на малката. И мама има нужда от приятелки и развлечения,а малката от забавления с тати

# 21
  • Мнения: 251
Винаги когато е в къщи!
От както се е родила на едно с мен участва в грижите за малката!
Дори има дни, в които аз съм излизала, а той  остава в къщи с нея!
Според мен на човек трябва да му идва от вътре. Насила хубост не става.
Успех за напред! Искрено се надявам твоя мъж да се промени  Peace Ще дойде момент, в който и да иска няма да има с кого да се занимава  Peace  Hug

# 22
  • Мнения: 804
Нашия татко е изключително грижовен, днес тук се празнуваше Деня на Бащата! Да ни е жив и здрав, равен няма. От както съм започнала работа, той се грижи основна за малката. Аз работя вечерно време, а той след работа е с нея, играят си вечер или просто си гледа ТВ, а тя шава около него, къпи я, храни я и я слага да спи. Сутрин, за да спя аз, той пак поемма грижата за нея, облича я, храни я и я носи на гледачката. Постоянно и се радва, чак малко ревност ме избива(ама такава радостна, че толкова я обича). Смятам, че е важно таткото да взема участие в отглеждането за детето и да му показва обичта си, детето го усеща. Дано се промени с порастването на детето и твоя мъж Praynig

# 23
  • софия
  • Мнения: 636
Съжалявам това е много неприятно. Моят мъж е влюбен в дъщеря си от пръв поглед. От нея за мен няма време Hug,е,намира се все пак. Опитай да играете заедно тримата.

# 24
  • Мнения: 3 674
Нашите са големи  за игра..но се занимава с тях. Hug  С малкия ходят в неделите с колелелата навънка,или пък играят футбол.Обръща им доста нимание.Типично за татковци Деви... Heart Eyes ...грижовни са много ...

mimi ...А ти на твоя му намери начин да го накараш да се занимава с детето.След като не сеща сам... Rolling Eyes

 Той татко ли е... или е батко..Ама ха!!  Crossing Arms

Последна редакция: вт, 19 юни 2007, 17:25 от roza66

# 25
  • София
  • Мнения: 721
Мъжът ти е мухльо. Няма кво да го мислиш.
Или му свий перките овреме, или ще опъваш
сама, докато той опъва другаде други работи.
Не очаквай да се сети и не разчитай на намеци.
Начертай му план и посока и наказвай при неизпълнение.
Знаеш как, предполагам.

Напълно съм съгласна с Лиска. А и според мен това, че ти ще се уморяваш повече и ще опъваш сама е само върхът на айсберга - негативните последици за детето ще са огромни. Казвам го от личен опит. Накарай го да се осъзнае.

Много тъжна тема Confused

# 26
  • Мнения: 1 163
Съжалявам, че съм ви разстроила с темата но просто ми се щеше да зная как е при вас положението. Сега като му се накарах едно хубаво и той малко взе от дума ама си мисли, че детето като ходи на ясла и аз като не ходя на работа той не трябва да се ангажирва с нищо. Надявам се скоро да му променя кретенското мислене. Той я чакаше първо да проходи тя проходи ама нищо, след това взе да чака да говори тя говори ама пак нищо. Сега незнам какво чака за да я изведе на разходка. Абе общо взето в нашият квартал е така. Майките опъват като магарета. Май се движа само с такива майки........................

# 27
  • Мнения: 4 380
Може да прозвучи рязко, но сами сте си виновни. Изолирате бащите от момента на раждането абсолютно умишлено. Аз съм потресена от количеството българки, които открито заявяват, че не желаят таткото да присъства на раждането. А това е един ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важен момент за развиване на привързанност към бебето. Впоследствие вече в къщи, изолирате татковците напълно от грижата за бебето. Те не умеят и един памперс да сменят, не никога не са хранили бебето или успокоявали нощно време...

Е как искате този баща да си играе и занимава с това дете? Той просто не е привързан към него и го смята един вид притурка към майката.

Поради независещи от мен причини (по онова време не беше възможно), аз също раждах без съпруг до себе си. Но неговото отсъствие беше до там. От момента в който пое бебето в родилния дом, може да се каже, че го пое изцяло. Миене, къпане, смяна на пелени, пране, разходки, хранене, ставане нощно време...-абсолютно негова работа с рядки моменти, в които съм го отменяла поради заетостта си тогава.Той познаваше всички майки в градинката, защото той водеше бебето на разходка.  Съседите ме срещаха с думи "глей твоя пак какъв простор е напрал! Къде го намери тоя грижовен татко?". Не съм го намирала, а го възпитах. Връчих му бебето, показах кое как се прави и от там насетне бебето си беше негова грижа.

Няма да играе с детето ли? Laughing Имам чувството че две деца си имам- те са винаги заедно и винаги се занимава нещо с детето когато е в къщи.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 823
Може да прозвучи рязко, но сами сте си виновни. Изолирате бащите от момента на раждането абсолютно умишлено. Аз съм потресена от количеството българки, които открито заявяват, че не желаят таткото да присъства на раждането. А това е един ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важен момент за развиване на привързанност към бебето. Впоследствие вече в къщи, изолирате татковците напълно от грижата за бебето. Те не умеят и един памперс да сменят, не никога не са хранили бебето или успокоявали нощно време...

Е как искате този баща да си играе и занимава с това дете? Той просто не е привързан към него и го смята един вид притурка към майката.

Поради независещи от мен причини (по онова време не беше възможно), аз също раждах без съпруг до себе си. Но неговото отсъствие беше до там. От момента в който пое бебето в родилния дом, може да се каже, че го пое изцяло. Миене, къпане, смяна на пелени, пране, разходки, хранене, ставане нощно време...-абсолютно негова работа с рядки моменти, в които съм го отменяла поради заетостта си тогава.Той познаваше всички майки в градинката, защото той водеше бебето на разходка.  Съседите ме срещаха с думи "глей твоя пак какъв простор е напрал! Къде го намери тоя грижовен татко?". Не съм го намирала, а го възпитах. Връчих му бебето, показах кое как се прави и от там насетне бебето си беше негова грижа.

Няма да играе с детето ли? Laughing Имам чувството че две деца си имам- те са винаги заедно и винаги се занимава нещо с детето когато е в къщи.

Най-вече зависи от човека и по-малко как ще постави майката нещата.

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Зависи моделът за подражание какъв е. Мъжа ми казва, че баща му не е бил ангажиран по никакъв начин с него и за това той смята, че не му е работа да се занимава с децата. Побеснявам като ми го изтърси това (както и "мъжът в домакинство не се меси") #Cussing out Отговарям му, че е крайно време да дойде в 21 век! И че аз не съм му задължена с нищо! И че той не е по-малко родител от мен!... Ох, само като се сетя и пак ме хваща яд Close
Пак свекървите са виновни! Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт