Всички мами АВГУСТИНКИ, кръгли са като маслинки!

  • 10 218
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 554
запис  Hug

добре дошли на новите мацки   bouquet

# 16
  • Мнения: 711
Да се отчета и аз. Днес ходихме на рали - някъде след Костенец май беше  newsm78 Изкарахме си добре, поне беше някакво разнообразие, че тая мръсна София ми писна тотално. Само ме е яд, че мъж ми забрави да ме снима, а още си нямам снимка в 8ми месец.  Confused Хванахме малко тен, а аз определено имам нужда. Утре ще звъня за час за преглед. Дано още утре да има свободен.
Това е за сега от мен!
Лягам да почивам, че се скапахме от катерене на това рали докато си намерим безопасно място където да гледаме.  Peace

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Добре дошли на новите мами!  bouquet
Тук е такъв задух че не се диша,направо съм изплезила езика Mr. Green

# 18
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ей, забравих - добре дошла на Борил Hug и май още една нова мама имаше newsm78...това е - изкуфявам с всеки изминал ден ooooh!...
Моят мъж като кротува - кротува, но като се размърда - майкооооо, болииии. Днес беше решил да си играе на баскетбол с мехура ми - гадост Confused.

Меги, видя ли юнака на Светлито - голям сладур и с тая коса Peace.

# 19
  • София
  • Мнения: 843
И аз да се запиша!
 Днес що шутове отесах, направо се плаша. Sick Толкова удари незнам дали е нормално,че отгоре на всичко удря и отдолу и имам чувството, че ще излети от там всеки момент #Crazy
 Поли, защо тези лоши хора ,чак в Сряда ще монтират? #2gunfire  #2gunfire #2gunfire

# 20
  • Мнения: 14
Абе шутовете си ги отнасям и аз, но няма как поне мисълта че не съм единствена ме топли дано като се родят бебоците само с прегръдки да ни обсипват  Hug
Димяни количката Пуки при нас в магазина е една сива, тези в нета са по-различни  newsm78 Но за 318лв. си е направо супер. А на Дибо мебелите са много сладурски и са с гумени кантове да не се наранява детето. Скринчето е със същите кантове и най-отгоре е направено за преповиване доста е удобно  Mr. Green
Имам чувството, че цяла България се наводни само ние ще умрем от суша тази седмица го дават да стигне до 46 градуса  #Crazy
И накрая нещо да ви питам нормално ли е да изгубя апетит нищо не ми се яде само с плодове се тъпча от всичко друго ми става тежко и едва дишам  Sick
Лека нощ от мен и приятни сънища  Grinning

# 21
  • Варна
  • Мнения: 443
Привет бремелинки  Hug

Тия дни голям мързел - направо не е за вярване...само се мотаем по барчета и разходки и нищо не пипваме в къщи  ooooh! Към сряда заминаваме пак за Балкана ...уффф...вече ми писна, ама като не ми се стои сам самичка цяла седмица ще се тътрузя и аз. Че и ще пътуваме и с баба му  Tired Не е лоша жената, ама сега от хормоните така лесно се вкисвам за глупости и паля на четвърт оборот...само ми е до бабешки простотии  Crazy Ще я изтърпя 250 километра, няма как  Flutter Ооо, сега се сещям, че тя ще е при кучето, отзаде - хахахах  Joy

Много бързо ги изписвате темите, Гита не сварва да прави нови  Peace Аз нямам нишо против да помагам, защото ние свикнахме на готово и сега се чувства длъжна сигурно да ги прави всеки път  Peace Та, ето какво си отбелязах от старата тема:

1. Ментина, за ниското носене питаше. И аз нося доста ниско. От самото начало така си ми тръгна корема, ниско долу и така си и остана...тя и плацентата не ми се е вдигнала особено Simple Smile то си е свързано, явно. На последната консултация преди седмица акушерката бая се ошашка, че е доста ниско човека, но не ми каза да се пазя или нешо подобно, та предполагам не е нещо фрапиращо. И на мен доста ми пречи ниското коремче...особено за педикюра, а все пак е лято, няма как да го пренебрегна сега  Wink

2.ГЕРА, и моя хемоглобин беше 99,9 преди 2 месеца и веднага ми изписаха Малтофер Фол...като се има в предвид, че моята доки не си пада по излишните медикаменти..но ти се довери на твоя лекар, така е редно! Ако разбира се му имаш доверие  Mr. Green

3. За ваничките - и аз съм привърженик на неанатомичните и такава ще си вземем. Засега стойка няма да купувам, ще видим дали е толкова необходима в движение  Party

4. За шишетата - само на AVENT ще сме ние. Засега имам 2  броя по 125мл. от комплекта с помпата и не смятам да купувам повече...като се роди бебока ако имам нужда ще взема още - по-скоро контейнери за кърма. И аз не смятам да давам вода на новороденото си детенце...даже се чудя как ще се боря с отвратителната практика в болниците да им дават подсладена вода ( и то от биберони с огромни дупки  #Cussing out).

5. Помпата - вече казах...ще се доверя единствено на Avent, няма май засега недоволни , не мисля да експериментирам с друга марка. Ще си я взема в родилното, наскоро родили познати ми казаха, че ще ми потрябва най-вероятно.  

6. Биберони и залъгалки - всичко ми е от силикон! Няма да ползвам каучук.

7. За преждевременното раждане - да ви кажа и аз яко съм се настроила да раждам преди термин и се страхувам, че ако пренося ще умра от нетърпение направо...с тая нагласа за ранно отърваване  hahaha Още повече, че бебето от доста време е обърнато както трябва, върви доста голям и е все по-ниско...нали вече обясних Simple Smile))) Та надявам се юли да родя, към края ....ама всичко да е наред, пък ако трябва и ще почакам повечко Simple Smile Бебчо си знае работата, нека се роди когато му се иска на него, нали с късмета си ще дойде  Mr. Green Heart Eyes

8. Столчето за кола - ние взехме на Мони - доста добре ми се видя , а е 65 лева...разумна цена, не като 120-130 лева...

9. Моя бебок от 15-16 седмица като ме почна с ритниците, та досега - адски е активен. Лекарката всеки път му се смее като го гледа на видеозона, много му се радва, че е такъв игрив Simple Smile А мъжа ми вчера установи, че с леко погалване може да го мести из корема ми...голям майтап. Наистина обаче понякога е доста болезнено...зависи накъде ме натисне.

10.Polinezia_love   и аз го чух провикването, и на мен ми се смрази кръвта...ужасно е стресиращо, въпреки, че аз съм от познатите ми бременни най-смела и чакам с нетърпение раждането...и на мен чак ми стана неприятно.

И за най-накрая, но съвсем не на последно място - ДОБРЕ ДОШЛИ на новите бремелинки   bouquet

П.П. Nora ^august20^, и аз от няколко дни съм точно като теб...нямам апетит, нищо което ми се ядеше преди не ми хваща окото...абе все едно пак съм в терти месец! Всичко ми е гадно и хапвам доста малко...и ми е добре, не се чувствам гладна. А и доста лошо спя, пак от няколко дни...то почти не спя само се въртя...вярно, че ми е топло , но прозорците са отворени...все ми е неудобно - ужас някакъв. Досега все ми е било неудобно , но си имах толкова поне една поза, в която си спях, а сега нямам нито една - гадна работа  Crossing Arms

# 22
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
здравейте и от мен в този късен 4ас. ПОкрай нас, няма ни6то ново под слънцето. Майка ми ми каза, 4е вси4ки познати се натискали д ами пра6тат не6то за бебо åпо нея когато дойде и тя ве4е незнае къде 6те ги слага не6тата. Нямам търпение да видя подаръците.

Добре до6ли на новите мами  Hug.

За апетита- и аз съм така ве4е две седмици, даже смъкнах едно кило. Ядът ми се само плодове и то от по- со4ните- диня, пъпе6, ананас. Дори лЮбимите салати не ми се ядът, а да не говорим за 6околада, без който неможех. Явно е нормално, не е от горе6тините, за6тото тук е 17 градуса.
Спанеето ми е много трудно, мъка голяма с това ставане до 00, мен съ6то ме боли от 6утовете и то като ме ритне отстрани дето ме е гъдел, ска4ам до тавана.

Ееех, колко 6те се оплакваме о6те до финалната права. Сега се запо4ва. Дерзайте мами.

# 23
  • Мнения: 4 546
добро утро  Hug
колко много сте изписали през почивните дни пак  Grinning
аз за съжаление не успях да дойда на протеста. и си викам - ще следя цял ден новините. ама тоя тъп конгрес прецака нещата. че даже и две катастрофи се оказаха по-важни  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Мегита, казвай бързо от къде ги взе тия сладурски дрешки  Grinning
Енти, мисля, че си е съвсем нормално да се чувстваш така. то местенето в ново жилище и то собствено си е голям стрес /нищо, че е приятно/, пък и бебето ... въобще много промени накуп. но пък са хубави промени  Wink аз също от време на време изпадам в някакви такива меланхолични състояния и си мисля за нещата, които повече няма да мога да правя като се роди бебо.
искам да ви питам за количките. ние още не сме обикаляли да ги гледаме подробно, но си харесах една на Кенгуро, комбинирана. ама цената беше 390лв  Shocked на мен ми се вижда скъпо за тази марка, мислех, че са около 280лв. какво ще кажете? за 390 май може и по-хубава марка да се вземе  Thinking

# 24
  • Мнения: 1 380
Здравейте момичета и от мен. От днес съм на линия и целият ден ще си лафим, надявам се. Вчера ходихме до "Штъркел" та си взехме ел.стерилизатор на Чико, таблетки за студена стерилизация и разни необходими дрешки.
Още не мога да си избера количка. Ама днес ще се поровя по сайтовете и се надявам да намеря нещо мултифункционално.

# 25
  • Видин
  • Мнения: 685
Добро утро  Hug!
Как прекарахте уикенда?
Аз си починах кажи речи като хората, без майстори и такива работи, но от днес пак се започва  ooooh! Tired. Е какво да се прави, трябва да се издържи нали е за малкия ни наследник. Тази седмица приключвам с ремонта, дано дойдат да ми сменят прозореца в спалнята и да сложим паркета  Praynig, че в петък или събота ми пристига леглото и ще трябва да подредим спалнята Blush. Дрешките, които имам от сестра ми са разделени вече, но си стоят при майка ми, защото сега нямам къде да ги сложа.
Екатерина, ти колко даде за помпата на  AVENT? Гледах ги тук и май пак бяха комплект с шишенца, но не съм сигурна.

# 26
  • Мнения: 498
Добро утро и от мен, сега си направих food010 и почвам да чета. Аз днес станах като никога рано, чакам да дойдат да вземат мерки за щори, защото тук вече не се живее от  Nature Sunny. Та да видим колко ще си почакам Joy

# 27
  • Мнения: 25
 Добро утро и то мен. Hug
Ами уикенда беше 6+.В събота вече р бяхме на другарска среща, 10 години от завършването...кога се изтърколи това време  Mr. Green одъртяхме.
Тази седмица ще е адска жега, къде ще се крием незнам. Това ми е последната работна седмица и излизам в 45 дневен болничен.Брей наближило.  baby_neutral
Днес съм на ЖК да видим дребното и да ми пуска там разните изследвания, че от 4 месец не са ми правени изследвания.
Сладкишче - добре си дошла.Колко активна беше по-рано, сега се поизгуби.Как са околоплодните води.Нарастнаха ли?
Август 20 и Бобченка - и аз съм така с апетита.-Ами то много жежко бе мили, какво да му се яде на човек.  #Crazy

# 28
  • Мнения: 1 380
vasq78 добре съм, благодаря. Околоплодните води отдавна се увеличиха и то защото си останах за около месец в къщи и спрях да се юркам в работата. Аз и за това не съм писала, защото в къщи нямам нет, но мъжо каза, че докато родя ще ми купи лаптоп и ще си прекараме интернет.

# 29
  • Мнения: 25
vasq78 добре съм, благодаря. Околоплодните води отдавна се увеличиха и то защото си останах за около месец в къщи и спрях да се юркам в работата. Аз и за това не съм писала, защото в къщи нямам нет, но мъжо каза, че докато родя ще ми купи лаптоп и ще си прекараме интернет.
Хубаво си направила, защото моята приятелка също като теб се юркаше много и си полежа около 20 дена в болница, че и роди на 07.06 а беше с термина 07.07.
 Тази нощ моята комшийка родила момиченце 2,400 на термина. Мъничко ама и тя беше една слабичка с коремче като за 7 месец.

Общи условия

Активация на акаунт