Куфар или сак ?

  • 5 566
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
куфар,защото предпазва багажа повече а и вътре е по подредено Peace
ние сега на първата ни самолетна почивка с бебето ходихме с огромен куфар с колелца+раница за ръчния багаж+чанта за фотоапарата в която бяха  билетите и паспортите
всичко това го носеше мъжа ми а аз само детето

# 16
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
В самолет-куфар с колелца, т.нар. карети. Не за друго носят се, т.е. придвижват се по-лесно.
И бих би посъветвала да не си купувате пластмасови куфари(от тези твърдите). Повечето хора си мислят, че са по-здрави. Но не е така. Няма да ви обяснявам как се товарят и разтоварват куфарите по летищата.  ooooh!
Вие навярно предполагате, а аз  съм виждала.

# 17
  • Мнения: 2 467
Куфар с колелца и изтегляща дръжка.
Не знам как го товарят, но винаги са ужасно мръсни  ooooh! А при последното ни пътуване бяха скъсали единия куфар  Sad  Добре, че е здрав, та само дупка е станало, не се е разпрал да се попилее багажа.

Та - куфар и то по-здравичък за пътуване със самолет.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Сак на колелца  Crossing Arms

# 19
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз до преди 3 г се заблуждавах, че сака е по-удобното нещо и никой не бе в състояние да ме убеди, че 1 куфар побира повече багаж....докато не ми дадоха на заем куфар за едно пътуване и ми демонстрираха колко много неща събира. ама наистина много.
на всичкото отгоре, хоп отваряш куфаро, правиш го на книга и си намираш дрехата за отрицателно време.
като почна да ровя в сака и да търся, ставам вир вода и кръвта ми се качва в главата Crazy
а после се налага и да гладя.
Куфар!

# 20
  • Мнения: 213
В самолет-куфар с колелца, т.нар. карети. Не за друго носят се, т.е. придвижват се по-лесно.
И бих би посъветвала да не си купувате пластмасови куфари(от тези твърдите). Повечето хора си мислят, че са по-здрави. Но не е така. Няма да ви обяснявам как се товарят и разтоварват куфарите по летищата.  ooooh!
Вие навярно предполагате, а аз  съм виждала.
Напълно съм съгласна. Платмасовите куфари се чупят по-лесно, а и самите те са по тежки.
Иначе съм за куфар.

# 21
  • Мнения: 1 299
Само с куфав с колеца - на летището е пълно с народ, всеки в различни посоки, човек трябва да се предвижва бързо и удобно, а колични не винаги се намират  Peace

Патувала съм със сакове - голам кошмар ми беше, никога вече  ooooh!

# 22
  • София
  • Мнения: 4 867
на всичкото отгоре, хоп отваряш куфаро, правиш го на книга

Простете невежеството ми, но това не го разбрах  newsm78

# 23
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
вярно, че трябвало да си направя 'предварителен преглед', но смятам, че и невежите разбраха отговора ми по темата.
а той е
Качествен.

# 24
  • София
  • Мнения: 250
Цитат
Цитат на: Хара в сряда, 20 юни 2007, 23:22
на всичкото отгоре, хоп отваряш куфаро, правиш го на книга

Простете невежеството ми, но това не го разбрах  newsm78

в смисъл, че куфара се отваря изцяло и се вижда всичко вътре, докато в сака в общи линии ровиш като кокошка и всичко става на баница...

# 25
  • София
  • Мнения: 4 867
Всъщност, въпросът ми беше как правиш куфара на книга. Явно не съм невежа, щом те са разбрали, пък аз не съм  newsm78

Ето, Kose, даде някакво обяснение, ама сигурно имам проблем - саковете ми са с достатъчно широк отвор и се вижда всичко вътре. А и винаги знам кое къде съм сложила.

Иначе, на въпроса: предпочитам куфар или сак с твърдо дъно, за да не се мачкат дрехите. По отношение на носенето, куфарът с колелца има предимство, ако са ти свободни ръцете. Ако обаче имаш да носиш дете и няколко торби, по-добре сак през рамо.

# 26
  • Мнения: 7 106
То си зависи и от куфара и от сака  Simple Smile.
Аз лично, за семейни почивки и екскурзии, предпочитам голяяяям сак, с много джобове. Знам кое къде си държа и ми е лесно да търся в него. Пътуваме с кола, мъжът ми носи  Mr. Green, така че сака ми е най-удобен за пълнене.
Ако става въпрос за кратко бизнес пътуване обаче куфарът е по-удобен и то ако е с колелца и дръжка.

# 27
  • Мнения: 2 467
Ако обаче имаш да носиш дете и няколко торби, по-добре сак през рамо.

Ako oбаче сака е 20-30  кила, много зор ще види човек през рамо  Laughing Та в случая вършат работа няколко куфара закопчани един за друг, ако е повечко багажа.

Общи условия

Активация на акаунт