д-р Ригов - диетолог

  • 75 644
  • 273
  •   2
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 176
Миличкиии , тук съм  и ви   Hug  Hug  Hug

Ако сте погледнали лентичката - то сте разбрали ,че съм с + 5 кг отгоре  Sick - срамота.
Стана тя квот стана - направо съм за  #2gunfire  То освен ,че не го спазвах режима , ама и се
разпуснах съвсем...То не бе ядене , то не бе пиене - сега да му мисля  Thinking Thinking Thinking
Хайде , от утре пак съм на линия - дано за месец да ги махна и повече да няма издънки  Praynig

               На всички ви  newsm10 newsm10 newsm10
Стискам ти палци и те разбирам.
Когато килограмите са много и качването като че ли става с часове.
Има и добра новина- в началото се сваля бързо и много.  Laughing
Стискам палци. Щом аз успях да стигна до тук където съм ( а аз съм по средата), значи всеки може.

# 211
  • София
  • Мнения: 587
Мамче добре си ни дошла отново в нашите редици!!! Аз все още се боря с 3-те качени килограма през отпуската, така че отново заедно ще се борим!!! Много ти стискам палци - ти си знаеш!!!

Ралче мила - чакам да разкажеш все пак за теб!

Момичета много ви  Hug и целувам и ви  Heart Eyes !

# 212
  • Мнения: 516
Привет момичета !

Благодаря ви за подкрепата и куража !!!!!!
А бе уж се пазех да не нарушавам много режима,но ... нещо се провалих.
Съмняваме ме и друго да не е ,че нещо много се подухме с дъщерята,но днес вече наблюдавам,че отоците по ръцете и краката ни поспаднаха.Не съм се претеглила тази сутрин,
но наистина това 5 кг да кача за 1 седмица ми се вижда нечитава работа.Не знам дали заради
смяната на климата ,но имах страшен проблем с тоалетната - вкъщи по-голяма ходя по 4-5 пъти на ден ,а в чужбина - 1 път на 2-3 дни , това абсолютно не е нормално за мен.От два дена съм
добре - дано се нормализират нещата...  у  с  п  е  х  и  !!!

# 213
  • Мнения: 516
Момичета с -1 кг съм за 3 дена  Joy Joy Joy От тази вечер почвам 3-дневния ми разтоварващ
режим - дано да устискам утре само на сок  Praynig Praynig Praynig
Съботата и неделята са по-щедри - има включена салата и супа на 3-ия ден  hahaha hahaha hahaha

# 214
  • Мнения: 272
  ::Здравейте момичета
Следя с интерес как се справяте с диетата Момичета знам че диетите на всяка от вас са изготвени индивидуално Но ви моля ако не ви затруднява да споделите какви са диетите ви Не всяка от нас е от София и не парите а времето ни спира да отидем при въпросния  Др Ригов - диетолог Разбрах за трите разтоварващи дни и за айс-чая  Някои сладурани го бяха написали Та и ние да можем да се облажил от близостта ви до този  Др Ригов -  Ще ви напише една негова диета а ако не ви затруднявам моля ви споделете ваше да сравним и да видим каква е разликата и всеки да реши каква да захване Благодаря ви предварително
  chef


І-ви алкализиращ 10/11 дневен хранителен режим


Желателно е на вечеря в деня преди началото на този режим да се консумира само до 350-400 грама салата.
Към зеленчуците добавяте 1-2 ч.л. студенопресован или салатен зехтин, прясно изцеден лимон/ балсамов оцет/ и съвсем малко калиева сол – LO SALT например.Тази сол се продава в търговската мрежа и аптеките.
Препоръчвам Ви да избирате от следните видове салати:
- мешана салата – домати и краставици, печени или сурови червени пиперки + извара 3-4 с.л. или много добре обезсолено сирене- краве, козе – 40-50 г, 8-10 обезсолени черни маслини / например ЕСЕ ЛАЙТ или КОНФИТ/
- салата печени пиперки с повече магданоз
- салата домати с моцарела/ обезсолено сирене/ и босилек или магданоз
- салата домати и краставици с или без сирене
- само салата от краставици + зелени обезсолени 8-10 маслини
- зелена салата + краставици+ маслини зелени обезсолени + 2 белтъка + зелен лук+ кълнове от соя или броколи/семена/ + по желание 1-2 с.л. сурови слънчогледови или тиквени семена


Меню :

І-ви и ІІ-ри ден

Закуска

1-2 белтъка
1-2 бр. домати
Печени/сурови червени пиперки 3-4 бр. / лютеница 2-3 с.л./
10-12 средно големи много добре обезсолени черни маслини


Около 12 часа – 300 г плод – 1-2 грейпфрута, 1-2 ябълки есенен по кисел сорт, печена дюля, печена тиква без мед и захар, но може поръсена със смляни орехи

О б я д

1. Салата 250-300 г с 1-2 ч.л. зехтин, лимон/ балсамов оцет и малко калиева сол за вкус, но без сирене
- Салата домати и краставици, лук или
- салата печени или сурови червени пиперки с домати,
- салата краставици,
- зелена салата с краставици, пресен лук и по избор кълнове от соя, броколи или семена

2.Порция постно второ ястие- гювеч на фурна от следните зеленчуци
- Пресни тиквички
- белени домати
- зелен боб
- грах 2-3 с.л.
- бамя
- червена капия
- обезсолени черни маслини
- за вкус по избор лук кромид и пресен, чесън,
- много магданоз + чубрица + риган + малко сол / + 3-4 ч.л. растителна мазнина
/Порция-две задушени зеленчуци, които може да се запекат с настърган растителен кашкавал /.
По отношение количеството и съотношението на съставките на гореизброените зеленчуци нямате ограничение, като може някой от зеленчуците и да не влагате.
За да се получи вкусно ястие можете да задушите в растителната растителна нарязана глава кромид лук с настъргани моркови и да ги добавяте към постните ястия.
Към салатите и ястията добавяйте повече зелени листни подправки.

около 16 часа

Зелена напитка / Салата от зеленчуци с 1-2 ч.л. зехтин до 1 порция/ + 1-2 с.л. сурови тиквени или слънчогледови семена
/ Ако сте гладна 20-30 минути след това може и порция 250-300 г от постното ястие /


Вечеря 19часа
Салата мешана- домати, краставици и зелени пиперки до 250-300 г
/ салата краставици с повече копър и магданоз, печени пиперки с чесън и магданоз / с 1 с.л. зехтин + малко сол
Гювеч на фурна 1 порция 300 г /Зеленчуци на грил тиган, предварително нагорещен и намазан с малко раст.олио, като не се използва брашно за сгъстяване/
/На Заведение - салата от препоръчваните 1-2 порции + зеленчуци на скара или на грил тиган, порция задушени зеленчуци /

3-ти и 4-ти ден

Закуска

Обезсолени маслини зелени 12-15 бр.
Печени / сурови/ зелени пиперки 4-5 бр.
2-3 корнишона / краставица /
Соево сирене – тофу със зеленчуци 50-60 г

Около 12 часа

3-4 сушени сливи предварително накиснати във вода за 5-6 часа + 2 варени белтъка / 2-3 киви/

О б я д около 13 –14 часа
2. Салата 1 порция 250-300 г
- Салата зелена със зелен лук и краставици / краставици, салата авокадо, краставици, домати, лимон, маслини / с 1-2 ч.л. зехтин и и много малко калиева сол
/ може и два вида салати, като отново се спази количеството /

2. Тиквички + нарязани на ивици пиперки, домати лук пресен и кромид, чубрица и магданоз, запечени на фурна
/ Зеленчуци на грил тиган или скара от посочените/
/Супа от зеленчуци без застройка, като се влагат различни зеленчуци с мах 1-2 картофа предварително обелени, нарязани и накиснати за 5-6 часа във вода /

около 16 часа

Салата от зеленчуци 250-300 г по избор от препоръчваните + 1-2 с.л. ядки сурови бадем или орехи

Вечеря 19-20часа
Салата краставици, магданоз, зелени обезсолени маслини 300-400 г с 1-2 ч.л. зехтин, малко калиева сол и лимон
/Зелена салата, салата домати и краставици до 350-400 г, салата моркови, ряпа и маслини /

Порция-две от обедното ястие


5-ти ден

Закуска се пропуска, но ако сте гладна

краставица 1-2 бр.
Печени зелени пиперки 2-3 бр.
Маслини зелени 8-10 бр.


Преди обяд около 12 часа

Печени плодове – ябълки , дюля, тиква или киви – около 300 г + 1-2 с.л. сурови семена тиквено или слънчогледово
/3-4 сини сливи предварително накиснати във вода за 5-6 часа/

Обяд
Салата мешана – домати, краставици и червени пиперки до 400-500 г/ 2 порции/ с с 2 ч.л. зехтин и малко сол за вкус, лимон .
/ Салата моркови, обезсолени черни маслини и 1 с.л. сурови слънчогледови семена белени/
/ Салата зелена, лук, краставички и репички+ зелени маслини /
/ Само салата краставици с повече копър и магданоз/

След обяд 16.00 часа - салата от зеленчуци или 300 г плод приет преди обяд / чаша 150 –180 мл зелена напитка- фреш от моркови + 1 с.л. сурови белени слънчогледови семки /

1. На вечеря не по-късно от 19.00 часа
се консумира 300 г салата мешана или само краставици / Домати + пиперки + краставици + пресен лук / 1-2 ч.л. зехтин и малко сол, лимон по Ваше желание .
/ Зелена салата с краставица и кълнове от броколи, семена, соя и др./
Няма ограничения по отношение количеството на приетата салатата и за обяд и на вечеря.
То може да се увеличи при необходимост и чуство за глад.
Ако това чувство е силно и непреодолимо се приема порция от супата / постното ястие / от предния ден или се приготвя ново количество.

Шести ден е желателно да е плодов, като през този ден се консумира 1-1,2 кг плодове разделени на 4-5 приема например в 9-10 часа, 12-13 часа, 16-17 часа и 19-20 часа по избор от :
- Грейпфрут
- ананас
- кисели ябълки
- портокали
- киви
- печени ябълки и дюли
В един прием се консумира 1 вид плод, общо 2-3 плода за деня
Ако имате воля и не сте гладна можете да повторите този плодов ден, прие което режима ще стане 11 дневен.
Ако сте много гладна можете да добавите по 1 малка салата на обяд и вечеря.

Седми ден - повтаря 5-ти ден
Осми ден - повтаря 3-ти ден
Девети ден - повтарят 1-ви ден , като към закуската и вечерята се добавят по 1-2 бр. варен белтък

10/11 -ти ден

Закуска

2-3 с.л. извара / 1 с.л. нискомаслено сирене за мазане 0,2 % Ескуиза или Филаделфия от Била/Метро и др. вериги + 1-2 варени белтъка
10-12 обезсолени зелени маслини
2-3 печени или сурови зелени пиперки
1-2 бр. корнишони или краставици

30 минути преди обяда
1-2 белтъка + 3-4 сушени сливи /2-3 киви, печен плод- ябълки, дюли , ананас 3-4 резанчета , 2 ябълки сурови по-кисели /


О б я д
1.Салата Зелена салата, с краставици, репички, лук 250-300 г с 1-2 ч.л. зехтин и малко сол или
- Мешена салата с извара 2-3 с.л.
- Краставици + магданоз + кълнове
- Салата авокадо, краставици, домати, маслини, лимон

2. Постно ястие 1 порция – гювеч от зеленчуци, зелен боб яхния или зеле на фурна
/ тиквички на фурна+ пиперки + домати + лук+ копър /

около 16-17 часа

порция 250-300 г салата
/ цели зеленчуци /+ 1-2 с.л. сурови слънчогледови или тиквени семена/

Вечеря 19-20 часа
Салата домати, краставици и пиперки 250-300 г с 1-2 ч.л. зехтин + малко сол
/ Краставици със зелена салата, репички, кълнове, маслини и 1- 2 бр. варен белтък/
Бяла риба филе , приготвена на пара - около 150 г /Варено пиле филе без кожата 100 г / + зеленчуци 3-4 стръкчета броколи, карфиол, пиперки приготвени на пара, скара , грил тиган или задушени .
/ На заведение – салата + порция риба на скара – пъстърва например или пържола от пиле филе, пилешко шишче- 1-2 бр, гювече зеленчуци, с пилешки хапки филе/
През целия период на този режим:
1.Трябва да приемате достатъчно вода , дори и да не чувствате жажда до сега поне до 1,5-2 л дневно само вода - минерална, трапезна, преварена или чай зелен или билков, “зелени напитки” до 120-150 мл.
Зелените напитки се приготвят от :
- 4-5 стръка магданоз
- 1-2 шепи китайско зеле
- 3-4 моркова
- 1/3 зелка
- шепа кълнове от броколи, семена или соя

за подслаждане се добавя ябълков сок също прясно изцеден.
2.Почувствате ли слабост или виене на свят добавете от предвидените за деня храни.
Няма да е фатално, ако консумирате и повече от предвидените за деня зеленчуци, салати и ястия от тях
Избягвайте плодовете вечер след хранене.
За закуска и за обяд се допуска 1-2 филийки хляб Бонус класик, 1 /2 филийка фитнес или 1-2 филийки ръжен Бонус.
При слабост чаша чай с 1 ч.л. пчелен мед !
В скоби съм дал замени на ястията и храните!
С изключение на плодовете и хляба може да импровизирате в рамките на препоръчвания за деня продуктов набор.
Старайте нещата да се получават вкусно, да се храните и да не сте гладна за да можете нормално да се справяте с ангажиментите си .
Съобщете ми кога започвате, за да може до последния ден да Ви подготвя програмата за хранене и да Ви я предам .
Ако този ден не се видим ще повторите още веднъж менюто за 10-ти ден!
Изпълнявайте досега реализираната двигателна програма – фитнес, ходене и др.!
Ако почувствате слабост вследствие на по-оскъдното хранене реализирайте по-ниска двигателна активност!!!
_________________
"Не е важно колко пъти ще паднеш, важното е да станеш и да продължиш напред! "
 
Върнете се в началото       
 

# 215
  • Мнения: X
Аз нямам нищо против да ти изпратя моята програма, но струва ми се, че смисълът да отидеш при Д-р Рингов е друг - да ти изготви индивидуален режим. Програмата, която си постнала е съвсем различна от моята, която при мен дава ефект, но знаеш ли дали и при теб ще е така? Аз отидох точно затова при него, сума ти време се опитвах да отслабна с  диети, на принципа "една моя позната свали с тая диета 15 кг. за два месеца.......", но нямаше ефект. Моят съвет е да отидеш при доктора, парите не са толкова много ако наистина имаш нужда да отслабнеш.  Simple Smile

# 216
  • Мнения: 272
   bouquetЗдравей   summerain  Hug
Ще се радвам ако го споделиш с мен. Виж причината поради която написах и помолих да споделите вашите режими е ,че искам да сравня диетите на няколко дами ако сте ходили 20 при него на 5 от вас режима ще и еднакъв. Като се има впредвид с какво се храним ,то вкусовете на поне пет от нас ще са еднакви, затова смятам ,че можем и ние да си направим план по това какво ви е разрешено и какво не. Вижте проблема ми не е това, че ще отделя колкото там пари са нужни да платя на доктора просто не съм от София ,а за да отида на преглед става много сложно. Друго ти в което бях сигурна ,че ще се случи е ,че никой от вас няма да си напише режима, защото психиката на
нас българите е ние даваме много съвети ,но само ако не сме платили за тях, а вие сте дали пари за преглед и за друго-- все пак разходи---. Е не можел ли и ние да платим защо безплатно .Та ме учуди готовността ти да си напишеш режима за което ти благодаря предварително от толкова много дами поне една --- добре --Знаеш ли аз съм на друга диета, но всяка година правя постите и ми се ще да си набавя нещо ново за 13 ноември и мисля ,че точно този диетолог е с подходящия режим за този период. И другото нещо което ми подразни любопитството  е, че няма диетолог който да не казва ,че изготвя режим за всеки пациент ,та как иначе ще ни вземе порите и тук няма нищо лошо този човек е учил за това и трябва да му се заплаща, но това че той прави някаква диета не е благодарение на негово откритие ,а и той  ползва откритото от друг . И защото съм сигурна ,че като прочетем няколко режима ще видим кое течение в диетология прилага той затова ви помолих. А Ако не ви се споделя недей те.  Тя и Байкова правеше индивидуални план ,а като споделиха няколко дами ходили при нея какво се получи всяка втора пациентка е еднаква с първата, голямо разнообразие на диети е напечатила . Пак мола за вашата помощ.  bouquet

# 217
  • Мнения: 516
aboea ,

за да ти напиша моя режим ми трябва доста време на компютъра.Той е около 15 стр. + 3-4стр.
разтоварващ + 15-тина стр. с препоръки и обяснения за храни и хранене.
Не разполагам с такова време на компа,а не знам как по друг лесен начин да го кача и примерно да го копна и да ти го изпратя.Наистина е трудно ,когато не си от София - разбирам те.Ще видя какво мога да направя.Но ние със Сиската и още някои от момичета в началото си
сравнявахме режимите и се оказаха различни - все пак те се базират на това какво обичаш и какво можеш да ядеш от това.

# 218
  • Мнения: 272
  bouquetБлагодаря ти mamce ,
Недей  за се мъчи да го качваш, .Достатъчно ми е да знам дали този койта аз съм качила е сходен .И при теб ли се набляга на зеленчуци, маслине  супа , салата ,зехтин . Какво е по-различното. Месо позволено ли е. Днес се сетих ,че имам книгата на Ути там прочетах ,че Ригов му е дал сходна диета на това което аз съм качила. Значи съм права  ето две диети от него съм прочела и те са еднакви .Е има разлика в това колко разтоварващи дни имаш и дали ги имаш    bouquet
Благодаря ти за вниманието .  bouquet

# 219
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Моята деита е същата като на една приятелка  Grinning Знчи и той е като Байкова дава диети и уж са индивидуални. Ама 1 :1 е със запетайките с всичко само имената е сменил  Grinning

# 220
  • Мнения: 4 176
Моята деита е същата като на една приятелка  Grinning Знчи и той е като Байкова дава диети и уж са индивидуални. Ама 1 :1 е със запетайките с всичко само имената е сменил  Grinning
Ама чакай малко де. Той си има примерно 20 вида диети за 20 вида хора, тяло, кг. за сваляне и според "типа" човек и съответната диета. Вярно, че е могъл повече да се потруди и да смени нещо, за да е уникална, но и ти си виновна. Ти искаше спешен прием и СПЕШНО да ти изпрати диетата ( спомняш си нали). Е, той да не е татко Барба?

# 221
  • Мнения: 272
  :bouquet:summerain   Heart Eyes

# 222
  • Мнения: 272
 :: Ти искаше спешен прием и СПЕШНО да ти изпрати диетата ( спомняш си нали). Е, той да не е татко Барба?
Не не е  татко Барба  А аз съм най-важната Барбаронка и не друг а той диетолог ми го внушава 100% съм сигурна че ако споделите режимите ще ви докажа че съм права няма важни пациентки има пари и интереси  Ти и на мен ми дай 100лев и аз ще те слушам 1-3 часа И хап режим че Затова ви помолих да споделите защото знам че много мами са любопитни какви са тези режими платени с толкова пари Но не всеки може да си го позволи Поради една или друга причина    bouquet

# 223
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Аз няма да си споделя режима, защото никой  не ми е превел 100лв за прегледа  Grinning а относно  мамите, които не могат да си позволят диетолог нищо не мога да направя
Слабо ме интересува дали д-ра има 1 режим, който праща на всички просто знам, че диетата работи и дава резултат

# 224
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
  bouquetБлагодаря ти mamce ,
 Месо позволено ли е. Благодаря ти за вниманието .  bouquet
Всеки ден имам месо

Общи условия

Активация на акаунт