Искам да ви разкажа какво ни се случи...

  • 3 409
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 819
baibibi, аз чудесно разбирам това, което си написала и по тази причина никога не бих помолила да отидем без да са ни поканили.

*SV*, може би си права, но тя можеше да бъде много по-деликатна, а и очевидно беше, че не аз, а нейната дъщеря си търсеше компания. Колкото до нашия двор - ще стане някой ден, независимо дали всички или само аз ще платя за него.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679

Абе каквото и да казвате, каквито и мотиви да има...сори, ама за мене не е нормално да видя 2-годишно детенце, жадно-жадно зяпащо пързалката в двора ми, и да кажа такава простотия...бих поканила детето, и майката, в двора - хем за децата ще е по-добре, че са си компанийка, хем няма да ми тежи на съвестта...Какво като е собственост на всички в блока? Чуждото хлапе ще ми изтърка пързалката с дупето си или какво Shocked
Това с отключването на външни хора е съвсем различно, има съображения за сигурност. Не виждам никаква заплаха в майка и бебе.
Мисля, че от големи собственици станахме малки хора Sad

# 17
  • Мнения: 1 426
Искате да кажете, че ако живея в такъв комплекс - може да нямам право примерно да седна отвън на пейка с приятелка?! Или ако приятелка ми дойде на гости с детето си - ще трябва децата да ги държим вътре?!
Да...

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 383

Абе каквото и да казвате, каквито и мотиви да има...сори, ама за мене не е нормално да видя 2-годишно детенце, жадно-жадно зяпащо пързалката в двора ми, и да кажа такава простотия...бих поканила детето, и майката, в двора - хем за децата ще е по-добре, че са си компанийка, хем няма да ми тежи на съвестта...Какво като е собственост на всички в блока? Чуждото хлапе ще ми изтърка пързалката с дупето си или какво Shocked
Това с отключването на външни хора е съвсем различно, има съображения за сигурност. Не виждам никаква заплаха в майка и бебе.
Мисля, че от големи собственици станахме малки хора Sad

... е и моето мнение!  Peace
Няма нужда от голяма фантазия, за да намериш правилен отговор за детето си.

# 19
  • Мнения: 1 172
Искате да кажете, че ако живея в такъв комплекс - може да нямам право примерно да седна отвън на пейка с приятелка?! Или ако приятелка ми дойде на гости с детето си - ще трябва децата да ги държим вътре?!
Да...

Малко офф: Ами искам да кажа, че има различни договори. Заявявам го съвсем сериозно, като човек, който е бил готов да купи жилище в такъв комплекс и се е отказал точно заради многото рестрикции. Това, което тогава ми се обясняваше, беше че дори за да идва детегледачката у нас, трябва да съм я "регистрирала" като човек с право да влиза там, и едва ли не с разрешение на останалите собственици да получа право да й издам карта за вход. Което от една страна е разумно, защото пък част от останалите са купили жилища именно заради тези условия за достъп. Само че аз не държах толкова на тях, смятам, че на този етап това е прекалено пазене. Общо взето, какъвто договор подпишеш, такива правила ще спазваш. Като се хванеш на хорото, ще го играеш Sad Мои приятели имат апартамент в комплекса, от който се отказахме, и мога да те уверя, че докат им ида на гости минавам през 2 проверки - камера, заснемане на входа, разговор с охраната на входа на блока, показване на документ за самоличност, обявявяне къде точно отивам, при кого и на финала - изчакване домакинът да ме посрещне и да ме придружи нагоре към самия апартамент. Много досадно ми се струва, но за живущите там това е спокойствие.  По същия начин и таксиметрови шофьори нямат право да влизат в комплекса, дори да са поръчани до конкретен вход - чакат пред него. Това е реалността, която съм видяла... Не се учудвам на нищо вече. Както и преди казах - всеки сам си решава как да се разполага със собствеността си, и когато става въпрос за много хора, всички се съобразяват с правилата, под които са се подписали.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 819
Ти говориш за големи, добре охранявани комплекси, а аз ти говоря за два блока с ограда и градинка между тях. Даже не навсякъде има ограда, за охрана да не говорим.

Но независимо за какво става дума, не е нормално да изгониш 2-годишно дете от площадката си. Нали уж всички сме хора????????

# 21
  • Мнения: 1 426
Да, в крайна сметка - собствениците си решават правилата. Ама това малко ми прилича на правилата за достъп до къщата на президента. Имаше един такъв детски филм - забравила съм го точно, ама дъщерята на американския президент искаше да се почувства нормално момиче. Е, тука обратното.

# 22
  • Мнения: 765

Абе каквото и да казвате, каквито и мотиви да има...сори, ама за мене не е нормално да видя 2-годишно детенце, жадно-жадно зяпащо пързалката в двора ми, и да кажа такава простотия...бих поканила детето, и майката, в двора - хем за децата ще е по-добре, че са си компанийка, хем няма да ми тежи на съвестта...Какво като е собственост на всички в блока? Чуждото хлапе ще ми изтърка пързалката с дупето си или какво Shocked
Това с отключването на външни хора е съвсем различно, има съображения за сигурност. Не виждам никаква заплаха в майка и бебе.
Мисля, че от големи собственици станахме малки хора Sad
Абсолютно . Виждали сме комплекси от затворен тип , даже от много затворен , какъвто очевидно не е случая - ако майката е искала да покани детенцето да си поиграе няма "рестрикция" , "устав" , "закон" и "правилник" , които да я спрат  . Това не е болница , нито  затвор , а жилищен комплекс . Независимо колко е скъп си е жилищен комплекс . Дори в тези с магнитните карти и охраната пак може да влезе да си поиграе , стига собственик да я покани . Просто майката не е искала , а защо- тя си знае , но няма нищо общо с устава за живеене в комплекси от затворен тип . Защото ако плащаш 1000 евро на година за поддръжка , охрана , градина - кой ще те спре да поканиш съседско дете да си поиграе ?

# 23
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
E да кофити е.
Майката е постъпила лошо, като е отговорила на детето си достатъчно силно, че и ти да чуеш.
Но пък от друга страна ти можеш да използваш случая да напомниш на детето си, колко е лошо да общуваш с непознати /примерно лошата лелка /, да ходиш на непознати места /на тази съмнителна площадка/ или пък, колко е важдо да се грижиш за вещите си, а не да ги трошиш с първото разглеждане.
Можеш спокойно да извлечеш повече полза, отколкото вреда от случката.
Нека мислим позитивно и утре като се срещнете в магазина с въпросната дама я поздрави. Следващия път може и да си поиграят заедно децата.

# 24
  • Мнения: 3 116
Да не става дума за квартал Витоша в София  newsm78


Подобна обстановка, подобно поведение от страна на живущите  Thinking

# 25
  • София
  • Мнения: 1 819
Манастирски ливади запад.

# 26
  • Мнения: 3 116
Манастирски ливади запад.

Мда и това е нов квартал. В общи линии този проблем го има в по-новите квартали явно Sad

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 823

Абе каквото и да казвате, каквито и мотиви да има...сори, ама за мене не е нормално да видя 2-годишно детенце, жадно-жадно зяпащо пързалката в двора ми, и да кажа такава простотия...бих поканила детето, и майката, в двора - хем за децата ще е по-добре, че са си компанийка, хем няма да ми тежи на съвестта...Какво като е собственост на всички в блока? Чуждото хлапе ще ми изтърка пързалката с дупето си или какво Shocked
Това с отключването на външни хора е съвсем различно, има съображения за сигурност. Не виждам никаква заплаха в майка и бебе.
Мисля, че от големи собственици станахме малки хора Sad

Мисля по абсолютно този начин.Как може такова малодушие.Етомира,стана ми мъчно заради детенцето ти.И на мен би ми станало също толкова криво,колкото е станало на теб.Дано по-бързо се сдобиете с детските съоръжения,та да не виждаш тъжния поглед на момиченцето си.  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 7 039
Не бих отказала на детенце да влезе да си поиграе. Etomira, разбирам защо ти е станало неприятно, но понякога нещата не са това, което изглеждат.
Ще разкажа една случка - в съседният блок, не е затворен комплекс, а жилищен квартал - между блоково пространство. Е, хората от блока си направиха детски кът със собствени средства - люлка, пързалка, беседка. Оградиха го с кокетна дървена ограда - без да я заключват, нямаше проблем да си отвориш и да пуснеш детето си да поиграе. Лично аз не пускам синът ми там, приемам го като частна собственост и не ми е удобно. Някои майки - мои познати, заговаряли сме се по градинките, започнаха да водят там децата си. Носеха си и семки да си хапнат и на децата лакомства, пушеха и си хвърляха фасовете до люспите от семки - а на вид съвсем приятни и поддържани жени, но явно с ниска култура. Хората от блока се принудиха да заключат градинката. Сега същите тези добре изглеждащи майчета обявяват въпросните хора за егоисти, саможивляци и грандомани. Така че, монетата има две страни, не може да си сигурна какво е предизвикало тази майка да отговори така на детето си - може да е неприятен опит, а може и чиста простотия, не си го слагай на сърцето.

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Манастирски ливади запад.
Ооо, комшу, я да дойдете в на нашата площадка Hug Имаме си и катерушка, и пясъчник Wink Мани ги тез кокони...

Общи условия

Активация на акаунт