дали е готова за гърне

  • 6 723
  • 108
  •   1
Отговори
# 75
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Как пък няма да си оставя детето да стои с едно кило ... под дупето и да се спарва, щото съм щяла да го дресирам, ако не е на годинка или на две!!!
Нямаше и 6 месеца, когато за първи път я държах над гърнето и се изпишка, после и другата работа на село я правихме на ръце, а напоследък като се събуди всеки път я слагам на гърнето и почти винаги до 1-2 мин. пишка. Без да я карам по какъвто и да било начин, и на нея й е по-добре да не си носи пишканото под дупето явно, а да го изхвърли мама...
Ако издебна и видя, че се напъва, пак я слагам и мисля, че до няколко седмици съвсем ще се обиграем. Само веднъж-два пъти като се уцели момента - после на бебето му става ясно защо го слагаш, те са умни същества все пак и това НЕ Е дресировка!
P. S. И аз съм против използването на диалектни думи, нали трябва да се разбираме все пак!

# 76
  • Мнения: 46 641
Как пък няма да си оставя детето да стои с едно кило ...

Моето дете винаги е било сухичко и чистичко под памперса. когато почнах да я уча потъна в изпражнения, последното нещо, което мога да кажа е, че й е било хубаво и сухо  Stop

Като детето ти самО започне да си казва, т.е. без да го дебнеш, учиш или каквато и да е твоя намеса, пиши ми едно ЛС, сигурна съм, че ще е след около 1-1.5 години  Simple Smile

# 77
  • Мнения: 2 336
На година и половина махнахме памперса през деня. След два месеца махнах и през нощта. Не се е напикавал нито веднъж. Без проблем седна и си свърши работата където трябва. Но си мисля, че стана така лесно, защото беше гледал в яслите другите деца.

# 78
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Никол: Аз не мисля да си оставям детето на самотек и си мисля, че затова са родителите, да учат децата на някои неща, на доста неща всъщност, и едно от тях е как да им е сухо дупето без изкуствените памперси, за които абсолютно всеки разумен човек ще каже, че много облегчават майките, наистина, но не са сред най-полезните неща за бебето. Нито за половата му система, нито за навиците му.
Но това, както и почти всичко, свързано с отглеждането на бебе, е въпрос на разбиране и на личен избор. Само споделих, всяка майка си решава как да процедира.  Peace

# 79
  • София
  • Мнения: 44 353
На година и половина махнахме памперса през деня. След два месеца махнах и през нощта. Не се е напикавал нито веднъж. Без проблем седна и си свърши работата където трябва. Но си мисля, че стана така лесно, защото беше гледал в яслите другите деца.

да и това има значение, много попиват от другите, особенно от батковците и каките Wink

# 80
  • Мнения: 355
Слагам я на гърне откакто започна да сяда. Малко след това започна да ака само в гърнето, много рядко се случваха инциденти в памперса и това никак не й харесваше. Веднага започваше да плаче. Резултатът от това е, че махнахме дневният памперс на година и два месеца без особени усилия.

# 81
  • Мнения: 46 641
Никол: Аз не мисля да си оставям детето на самотек и си мисля, че затова са родителите, да учат децата на някои неща ...

Нещата, които опират до физическото развитие на детето не трябва да се инициират от родителя, защото водят до обратен ефект и травми- лазене, ходене, гърне и т.н. По мое време всеки втори съученик се напикаваше до доста голяма възраст, психолозите твърдят, че е от ранно слагане на гърне, преди те да покажат желание, в Нашите деца има няколко теми, които го доказват.

Такива са съветите и на педиатърката на детето ми- абсолютен самотек и безгрижно детство  Grinning

# 82
  • Мнения: 2 336
На моя приятелка детето се отказа само от памперса на две години и три месеца. Може и да го има факторът на узряването. Стана една сутрин  и каза вече няма да нося памперс.
Но наистина не е много здравословно (поне така съм чувала), особено за момчетата дългото носене на памперс.

# 83
Мили мами, не трябва да се бърза с гърнето! И аз предугаждах нуждите на сина си като беше на 8 месеца, но човекът после се стресира и ми обяви стачка!!! Сега е на 2 год. и 8 месеца и от 1 месец вече си върши физиологичните нужди в гърне. Много ми помогна една книга - ИЗКУСТВОТО ДА БЪДЕШ РОДИТЕЛ на Д-р Фицхю Додсън /стр. 25/, можете да си я дръпнете от izvorite.com. Бях се затормозила на тема "Гърне", а то просто е трябвало да изчакам...Търпение!!! Simple Smile

# 84
  • Мнения: 483
С навършването на 3г. свалихме памперсите (дневни и нощни) и до там приключи всичко.
Имаше едно единствено напикаване след това. Започна да ходи директно в тоалетната със седалка за деца.

# 85
  • Мнения: 678
на 10 мес я поставих на гърне- свърши и двете работи извднъж.
Вече 1 месец ползва гърне- винаги успешно - дори усещам ,че детето се изхожда много по - лесно в него от колкото в памперса.
Имало е случаи когато ака- ми цапа по 2-3 памперса докато се изходи ня цяло.
А в кукуто го прави всичко на веднъж и е готова.
Против съм , че на 2 год. детето трябва да види изведнъж предмета ,, КУКУ " Laughing Peace

# 86
  • Мнения: 4 399
Според мен никак не е рано. А ако ти откаже гърнето, може да се окаже дори че е късно. Ако се случи така просто ще ти се наложи да изчакаш с опитите. При тези жеги които са в момента, аз не бих държала детето с памперс независимо на каква възраст е. Но не и се карай и не я стресирай.

Вече 1 месец ползва гърне- винаги успешно - дори усещам ,че детето се изхожда много по - лесно в него от колкото в памперса.


Ами разбира се че му е и по-лесно и по-приятно в гърнето. Моята отдавна се стиска за акането ако няма гърне и ака в памперс само в много краен случай. Явно не е приятно усещането на наакания памперс, а според мен не е и хигиенично.

# 87
  • Канада
  • Мнения: 494
Ами на 10  месеца купихме гърне и аз реших да опитам!Четох,че много майки ги научават още на по 6 месеца....Ама моето дете,понеже има собствен харектер,а пък знам ли,може и трудно да схваща-не ще и дума да чуе за гърнето NaughtyСлед двудневна борба се отказах и не мисля и да го насилвам повече,все един ден ще се откаже от памперса Simple SmileТова да ни е проблема Simple Smile

# 88
  • Мнения: 507
Ми дали е рано си зависи само от детето, аз не бих давала толкова категорични отговора за или против ранното слагане на гърне, но ще разкажа как стана при нас.
С каката почнах от рано 6-7м. и след около седмица цялото аки ставаше в гърнето и наакан памперс повече не съм сменяла. Дневния памперс го махнахме на 1г.9м., като разчитах предимно на това аз да я подканям. Е около месец и половина имаше периодични аварии. Нощния падна на 2г.6м., ама пак с подкани от моя страна.
При дребния, след два опита да го сложа въобще да седне на гърнето просто се отказах. Докато една сутрин на 1г.10м. се събуди със сух памперс, за мен това беше чакания знак. Сложих го на гърнето, седна си и го напълни до средата. Махнах памперса, целия ден премина с една авария. Като уточнявам, че не съм го подканяла. Сам си казва, а и показва де. И други аварии не сме имали, вече почти един месец. А преди няколко дни, чак вечерта преди лягане разбрахме, че нямаме памперс за през ноща и си легна без (обаче още преди това ако му се допишаше си се будеше нощем и си казваше.
 Та всичко до тук беше за да кажа, че има труден и лесен начин. И ако насилваш детето ти да прави нещо за което не е гогово само ще се изнервяте взаимно. А дали ще е готово на 1г.6м. или на 3г. си зависи само от детето.
На година и половина махнахме памперса през деня. След два месеца махнах и през нощта. Не се е напикавал нито веднъж. Без проблем седна и си свърши работата където трябва. Но си мисля, че стана така лесно, защото беше гледал в яслите другите деца.

да и това има значение, много попиват от другите, особенно от батковците и каките Wink
Peace Абсолютно съгласна.

# 89
  • Мнения: 1 426
Аз пък си рекох, че ще е въппрос от сорта на "съвсем изкуках с това бебе... помагайте!"
Щом бебето започна стабилно да седи, оттук нататък от тебе си зависи кога ще почнеш да го слагаш на гърне.
Има деца, които са ги понаучили на годинка, има други, дето и на три си шляпат с памперса...
Рано или късно всички се научават...

Общи условия

Активация на акаунт