След годинка кисело мляко или адаптирано

  • 1 396
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
Значи не е късно да и взема АМ да папка?Аз защо си бях помислила,че едното изключва другото EmbarassedКакво съм чела... ooooh!

# 16
  • Мнения: 24 467
АМ за деца след 1 г. всъщност е пълномаслено, а не точно АМ. Него може да си моцка и възрастен човек, даже вкусът му е приятен.

# 17
  • Мнения: 5 362
След 1г. можеш да даваш кисело мляко-няма проблем.
Но ако детето харесва да пие АМ, аз лично бих предпочела да давам адаптирано.
Peace
Подкрепям.
Кали сама се отказа от АМ,на 10 мес.От тогава сме на кисело.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 294
И моето мнение е че по-добре да пие пълноценно мляко след годинката. Моята дъщеря е на година и десет месеца и вечер си запива (около 180 г) с шишето с Несле Джуниър. Все още си го харесва и докато го иска ще давам.

Пълноценното мляко NESTLÉ е обогатено с:
Активен щам Bifidobacteria, който засилва имунната система и предпазва от стомашно-чревни инфекции. Спомага за нормалното функциониране на храносмилателната система и намалява честотата на запека.
Аминокиселината таурин и с мастните киселини линолова и а-линоленова, абсолютно необходими за растежа, развитието на мозъка и зрението.
Витамини, микроелементите цинк и йод, калций, нужен за изграждането на костите и зъбите, желязо, необходимо за образуването на червените кръвни телца. Тези микроелементи са недостатъчни в храненето на децата, приемащи краве мляко 
Оптимално количество белтъчини - по-малко отколкото в кравето мляко, в частност прясното и киселото мляко, като по този начин се избягва прехранването с белтъчини, което е не само ненужно, но и вредно за детския организъм.

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Дъщеря ми пие АМ,кисело на този етап няма да предлагам Peace

# 20
  • Мнения: 7 947
Ние хапваме кисело мляко от 10ти месец и в момента това му е най - любимото папане - изяжда по 1-2 кофички на ден.Давам му само мляко, с бисквитки, с плодове, заедно с манджите...и не сме имали никакви проблеми!

# 21
  • Мнения: 1 881
Поправям се, прави сте, не е адаптирано вече, Нестле Джуниър давам аз Laughing

# 22
Ние хапваме кисело мляко от 10ти месец и в момента това му е най - любимото папане - изяжда по 1-2 кофички на ден.Давам му само мляко, с бисквитки, с плодове, заедно с манджите...и не сме имали никакви проблеми!

И дъщеря ми е така.Яде го във всичките му комбинации.Педито ми направи забележка и аз за това питам...

# 23
  • Мнения: 374
Доколкото съм чувала, по-добре е до около 3 години да се дава адаптирано мляко. За съжаление молката го отказа като беше още на 6-7 месеца и се мъчихме всякак - с бисквитки, на попарка, на кремчета, затова по съвет на педиатъра започнах да давам кисело мляко на около 9-10 месеца. Сметнах, че кисело мляко е по-добре от никакво. Но ако пиеше адаптирано, бих предпочела да давам такова пред киселото.

# 24
  • Мнения: 1 294
Аз смятам, че детето след 1 годинка е хубаво да приема и от двете млека.
Лактобацилус булгарикус, балансира  стомашно-чревната флора и засилва имунната система на  организма.Стига разбира се киселото мляко да е истинско Mr. Green

За моето дете съм решила млякото което ще пие да е АМ, а киселото мляко да го предлагам под друга форма, напр. с бисквити, овесени ядки, плодове...

# 25
  • Мнения: 3 205
Аз давам и двете - сутрин и вечер пие АМ, със следобедната закуска яде кисело мляко.

# 26
  • Мнения: 1 897
За моето дете съм решила млякото което ще пие да е АМ, а киселото мляко да го предлагам под друга форма, напр. с бисквити, овесени ядки, плодове...
Peace

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Все още сме си на АМ, а киселото само като следобедна закуска.

# 28
  • Мнения: 596
Сутрин и вечер давам АМ, понякога за следобедна закуска давам кисело мляко.

# 29
  • Мнения: 2 849
Аз предпочитам пълноценно мляко за след годинка (Нестле джуниър).

Киселото- за следобена закуска или десерт.
И аз така мисля ,по-добре да е на АМ .

Общи условия

Активация на акаунт