Кога махнахте памперса

  • 23 997
  • 208
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 237
Калина още е с памперс.Казва си,сяда на гърнето,но нищо не върши.Обикновено чака да сложа на обед памперса за спането и пишка в него,до тогава стиска...
И аз няма да бързам,когато детето е готово,тогава.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
на 2г и 3м, сама го махна. След месец махна и нощния, от време на време се напишква нощем в месеца 2  пъти горе долу се пада.

# 17
  • Мнения: 2 051
Малко след годинка и половина, но се съобразих с идващото лято и с предстоящото им тръгване на градина през есента.
Лятото мина в обучение и сменяне на гащички, а в градината после много рядко са се напикавали, дори и следобеден памперс почти не ползвахме.

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Изчаках да навърши 2г. и махнах памперса, за 3 дена се научи. Според специалистите тогава детето е готово физически. Сина ми предполагам, че беше готов по рано, но аз реших да изчакам за всеки случай да навърши 2г. Детето само дава признаци за готовността да махне памперса (както и за захранването и за всяко друго нещо) дори и да не е осъзната и да избере само да го направи. Щом осъзнава какво върши и се стиска, значи е готово, но може психологически да не е готово и да откаже да ползва гърне или да не позволява махането на памперса или да изчака да му сложиш обедния или вечерния памперс за да си свърши работата там и т.н. Все пак децата не обичат промените и някой деца трудно се адаптират. Всяка майка познава най добре собственото си дете и сама трябва да реши дали да го махне и дали изобщо детето и е готово за такава промяна.

Последна редакция: вт, 19 юни 2007, 18:57 от Tinka79

# 19
  • Мнения: 526
Никола махна памперса на 2г и 6м но след дълго и търбеливо учене на кукото, но още се мъчим снощният. Успех и много търпениел Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 4 294
На каката когато беше на 1 година и 10 месеца (за през деня само), сега малката е на 1 година и 10 месеца и още е с памперс. Сега лятото ще правя опити за дневния (по-скоро майка ми защото и двете са на "бабина ваканция" за цялото  лято е ние ходим с мъжа ми събота и неделя)

# 21
  • Мнения: 1 089
Вече се справихме или по-скоро почти с дневния памперс (макар че навън все още не съм я пускала без), но с нощния засега не можем. Много рядко се буди с почти сух памперс, от както почнаха жегите е направо препълнен сутрин, така че едва ли скоро ще го махнем. Не че много се притеснявам за това, все някога ще стане, но...

Последна редакция: вт, 19 юни 2007, 19:49 от tan

# 22
  • Мнения: 2 220
На 1 година и 10 месеца.  Peace

# 23
  • софия
  • Мнения: 757
Махнахме дневния на 2г и 1 м. Вече повече от седмица  нощния памперс остава сух и скоро ще го пробвам без него за през нощта.

# 24
  • Мнения: 27 524
Дъщеря ти, Тан, е все така красива  Heart Eyes
Таткото да стяга вилите и мотиките, за да я варди  Flutter

# 25
след 3 години беше голяма мъка

# 26
  • Мнения: 1 233
И ние сега сме в спор с майка ми за тоя памперс. Пробвах да го махна, но безрезултатно - въобще не й пука, че е мокра. Явно още й е рано. Понягока ака на гърне, но ако я хвана. Даже напоследък започна умишлено да се крие под масата и зад пердето да си ака на спокойствие... Tired

# 27
  • Мнения: 1 089
Благодаря, Блонди  Heart Eyes

Често успяваш да ми повдигнеш духа!
Най-сърдечни поздрави от нас  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 564
Синът ми беше на 2 години и 3-4 месеца, когато му махнах памперса. Успешно, без никакви сътресения...
На Калоян памперса и ние го махнахме тогава.Сега  отучвам малкия.Дано да стане бързо като при батко му. Flutter

# 29
  • Мнения: 1 866
На 2г7мес. Сама пожела, дтогава дори не искаше да седне на гърнето. Като реши, че не иска вече памперс, за 4 дни приключихме с дневния. Толкова бързо стана, че даже не можах да повярвам. Само дето от стискане, получи запек ooooh!, но това го преодоля след около 2 месеца. Аз обаче като каза, че иска гащи повече никога не съм й слагала памперса, даже и като сме излизали, а беше зимата. Напика са веднъж навън и повече никога не повтори. Сега, около 5 месеца каза, че не иска пък нощния памперс. Памперсите били на бебето.  Grinning Около 5-6 вечери подред остана суха, но сега пак започна да се напикава и всеки ден пера чаршафи. Тя не е впечатлена от това и продължава да настоява за гащи. Та и аз се чудя какво да я правя.

Общи условия

Активация на акаунт