за пиенето

  • 1 665
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Вечер пие по половин-един литър мляко, сок може и повече, докато има - пие, през деня казват, че пие много вода, но не знам количества. Нощем по 2-3 пъти се пълни шишето наново с вода...

Единствено за млякото се притеснявам, да не й се подува много коремчето и да не я боли (мен ме е боляло ужасно и от по-малки количества преди няколко години).

# 16
  • Мнения: 3 576
Не мога да преценя, но се налива много и с какво ли не.
Водата е едно на ръка, изпива сумарно поне 4-5 чаши с различни сокове през деня, само те са около 1л.

# 17
  • Мнения: 2 722
Баткото - в яслата през деня нямам идея, помолила съм да му дават колкото поиска че е с трета сливица и диша основно през устата и все е жаден. През почивните дни оставам с впечатлението, че пие над 1,5 л. вода, прясно и кисело мляко на корем. Сокове и газирани дивотии не пие - предлагам, обаче единственото изкушение е прясно изцеден сок от моркови и ябълки.
Малкия около 500 мл чиста вода /без захар/ и 200 мл кисело мляко

Не се вманячавам, но определено съм доволна че наблягат на водата, а през лятото - и на количеството  Laughing

# 18
  • Мнения: 4 629
Около 1 литър - вода и мляко. Друго не пие

# 19
  • Разград
  • Мнения: 3 110
За денонощие около 1,5 вода.През деня може и едно сокче,1/2 кофичка кисело мляко,но си предпочита водата.

# 20
  • Мнения: 1 640
  Не много-около 2 шишета по 250 мл вода и 1 чаша/200мл/сок,кис.мляко-не всеки ден.Зимата пие доста по-малко.

# 21
  • Мнения: 6 206
Не знам, понякога си мисля, че в яслата не се сещат много много да им дават течности
Може би само с яденето
Защото вкъщи като се прибере пиленцето изпива около 4-5 чаши сок докато си легне, което ще рече че минава литър. Събота и неделя като е вкъщи много повече. Знам само, че на седмица купуваме по няколко вида тройка литрови сокове. Значи си пийва човека.

# 22
  • Мнения: 2 631
И от яслата на сина ми имах такива впечатления, но предполагам - и за да не пишкат много...
Но това е друга тема! Rolling Eyes
Сега в градината сами си пият на воля, но и пишкането вече е оттренирано. Mr. Green

# 23
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Колкото им се пие - не меря.
Да, важното е да и е достатъчно.

# 24
  • Мнения: 6 206
И от яслата на сина ми имах такива впечатления, но предполагам - и за да не пишкат много...
Но това е друга тема! Rolling Eyes

Аз си мисля, че е от мързел да им се предлага на децата, защото кой какво прави, се организира групово ходене до гърнетата. Значи за това се отчита дейност, но да ги питаш едно по едно пие ли ти се водичка, пък да ходиш да сипваш, пък да даваш, после да слагаш чашите за преваряване пак, това е много работа и хамалогия. До този извод стигнах аз след много мислене...

# 25
  • Мнения: 2 631
Преваряване на чаши!?! Shocked
И през ум не ми е минавало, че го правят.
Ха, дано!
Че пак съм на ясленска вълна, покрай щерката...
Всъщност "чашите" при сина ми представляваха едни метални канчета /от времето, когато ние сме били по ясли и градини/ - връх на естетиката!
 Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 6 206
Преваряване на чаши!?! Shocked
И през ум не ми е минавало, че го правят.
Ха, дано!
Че пак съм на ясленска вълна, покрай щерката...
Всъщност "чашите" при сина ми представляваха едни метални канчета /от времето, когато ние сме били по ясли и градини/ - връх на естетиката!
 Rolling Eyes

Пак офф - извинявам се
Затова са метални, вкарват се в един голям стерилизатор и така се стерилизира всичката посуда, включително и за ядене купичките са само метални. Всичко се стерилизира през тази машина.

# 27
  • Мнения: 2 631
Joy Joy Joy
Аз пък на естетика го ударих!
Край - млъквам, че темата от мен на нищо стана!
 Embarassed Embarassed Embarassed

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И от яслата на сина ми имах такива впечатления, но предполагам - и за да не пишкат много...
Но това е друга тема! Rolling Eyes

Аз си мисля, че е от мързел да им се предлага на децата, защото кой какво прави, се организира групово ходене до гърнетата. Значи за това се отчита дейност, но да ги питаш едно по едно пие ли ти се водичка, пък да ходиш да сипваш, пък да даваш, после да слагаш чашите за преваряване пак, това е много работа и хамалогия. До този извод стигнах аз след много мислене...

Може да им дават вода и пак да са жадни децата.  Simple Smile
На мен учителките често ми казват "Тоооолкова много вода изпи днес." и точно влизаме в колата и тя пак почва да реве за вода. Crazy Ненаситна работа.

# 29
  • Мнения: 2 722
В яслата ние сме дали индивидуални шишета за вода. Лесно разбирам дали е пил достатъчно /разбирайте колкото му се е искало, а не някаква определена мярка/ не по това колко изпиваа веднага след като го взема, защото може и литър да е изпил, но да е тичал непоследствено преди да отида да го прибера, а по цвета на урината. Всъщност водата е доста важна, особено сега в жегите, така че не бих оправдала недаването на вода в градината с обяснението, че детето не си е поискало - според мен не е толкова трудно да предлагат.

Общи условия

Активация на акаунт