Бременна на басейн?

  • 7 263
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 397
Ходих, ЗА съм, плуването е прекрасно за бременна жена. Не се плаши от вероятността да лепнеш нещо, както плашат всички с това, става трудно - във водата е пълно с хлор, а и запушалката си знае работата. И аз и всичките ми дружки сме плували и нищо ни няма.  Simple Smile
Peace

# 16
  • Мнения: 5 362
Хубаво е,но не съм го правила.
Малко си е опасничко в тези обществените басейни-от гледна точка на хигиената.

# 17
  • Мнения: 4 621
Да, хубаво е, но обществените басейни не са подходящи, заради опасността от инфекции и гъбички.

# 18
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ако басейнът е подходящ т.е. поддържан /например като този в новата клиника на Мазнейкова/, защо пък не.
Малко off, но аз и небременна в момента от известно време обмислям да тръгна на плуване/ водни упражнения там.
Дали може? Или е само за пациенти на клиниката?
Честно казано, повече на минерален басейн ми се ходи, но къде има такъв в момента София, Централната баня от десетилетия е в ремонт Tired.

# 19
  • Мнения: 447
Бременна съм във 25 г.с. и до 20 г.с. ходих активно на плуване- тоест през ден. По съвет на доктора. Липсва ми времетто в което плувах... Чувствах се много добре, но сега няма на кой да оставям каката, та само се разхождаме. Не е задължително да хо диш в обществен басейн. Аз лично си избрах един хотел, в който условията бяха много добри.

# 20
  • Мнения: 3 634
Ако басейнът е подходящ т.е. поддържан /например като този в новата клиника на Мазнейкова/, защо пък не.

"За бременни жени се предлага:
водна аеробика по специално разработена програма, с правилно подбрани натоварвания
йога
гимнастика
масаж"

http://www.mbal-sofia.com/index.php?id=50

Какви са цените?

# 21
  • Мнения: 5 475
Аз също съм ходила и не съм имала никакви проблеми,напротив чувствах се много добре след плуване.
Както са ти казали момичетата,ако басейнът е чист и поддържан няма проблем. Peace

# 22
  • Мнения: 1 098
Не препоръчвам, полезно е да плуваш, ама какви ли не бактерии дебнат в басейна Close

# 23
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Ходих, ЗА съм, плуването е прекрасно за бременна жена. Не се плаши от вероятността да лепнеш нещо, както плашат всички с това, става трудно - във водата е пълно с хлор, а и запушалката си знае работата. И аз и всичките ми дружки сме плували и нищо ни няма.  Simple Smile
Peace
 И аз така.
Вили

# 24
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Аз също съм тренирала плуване и никога не съм имала проблеми с инфекции. Дори първите месеци от бременността продължавах да ходя редовно да плувам и нямах оплаквания от бяло течение. После хем никъде не ходих, хем лепнах от някъде гъбички... Божа работа! Сега в жегите, когато ходим на плаж не смея да влизам в басейните, само в детските до колене. Не ми се рискува излишно в края на бременността, а и навалицата е наистина ужасна. Ако можеш избери някой по-закътан басейн.

# 25
  • Мнения: 200
Щом вече се ражда във вода, защо да не се плува бременна. Водата успокоява.

# 26
  • Мнения: 4 784
Аз като ходих на море миналото лято, докато бях бременна, редовно си ползвах басейна на хотела- То дали море, дали басейн....

# 27
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Ходила съм до последно- беше ми много приятно и раздвижвах всички мускули така без да усещам тежест и умора.А и на бебо му беше хубавко.
Зарази можеш да хванеш и на улицата и  в автобуса и по кафетата тоест навсякъде.Басеинът се хлорира( или поне би трябвало) и се вземат проби няколко пъти на ден( пак би трабвало)
Плуването е наи добрата гимнастика за една бременна.
Вили

# 28
Ходих само веднъж като бях в 3-тия месец.Гадното на обществените басейни е че всеки плува без да гледа къде,скачат пак без да гледат-един щеше да ме удари в корема и повече не отидох-страх ме хвана.

# 29
  • Мнения: 3 069
Дори и да бях бременна пак няма да се накисна в някой басейн където са се плицикали тоя и оня.....

Общи условия

Активация на акаунт