къде е благоприятно за дете с астма?

  • 9 899
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 135
На Сандански е прекрасно,но през пролетта и късна есен,иначе е ад.Мисля,че във Велинград за лятото е много по добре.Имаме къща до Сандански,но лятото избягваме да ходим там.Консултирай се с някой специалист,но според мен в Сандански през лятото е ужасно горещо.Във Велинград е по-поносимо,особено, ако се качите към язовир Белмекен.

# 16
  • Мнения: 5 362
Трявна и Сандански Peace
Поне навремето там ходеше един мой братовчед,който е с астма.Имаше някакви санаториуми  newsm78 ,не помня вече. Но въздухът е благоприятен за астматици.

# 17
Аз съм болна от 10 месечно бебе.Освен лекарства,санаториуми и какво ли още не,на мен ми помогна само РЯЗКА СМЯНА НА КЛИМАТА.Бях в продължение на 14 дни в Родопите на преходи,прибрах се към 23 часа и сутринта към 10 часа бях на море за 14 дни.От тогава,вече ДЕСЕТ години съм без проблем.Пуша Embarassed,родих си здрави деца и всичко е спокойно.Иначе д-р Мустаков (баща) ми препоръча тази терапия,но и той не беше сигурен дали ще успее.

# 18
  • Мнения: 689
Сандански, Велинград, Трявна, на море - не.

# 19
  • Мнения: 13
Най-добре да се консултираш с лекаря, който е поставил диагнозата.

# 20
  • Мнения: 1 101
Oще един глас за Сандански.

# 21
  • Мнения: 4 076
Нас ни бяха пратили по същия повод(дете,3 г.)в Малко Търново преди години.Там има дори такъв санаториум,но какви са в момента условията-не знам.

# 22
  • Мнения: 872
Аз пък имам познат с асма, преместил се е да живее на морето, в Бургас дори ,и казва ,че оттогава не е имал проблеми.
Едни лекари препоръчват море, други не.
Чувала съм от лекари, че в Сандански климата не действа на деца толкова, колкото на възрастни.
Доста лекари препоръчват Велинград.
Доста лекари ще ти препоръчат 2 седмици на планина и веднага 2 седмици на море, пролетта и есента, значи 2 пъти в годината.
Трябва да се пробва и да се види къде му е най-добре на детето.

Общи условия

Активация на акаунт