До кога бебето се къпе всяка вечер?

  • 8 076
  • 103
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 10 378
А сега! Пак обърках - къпя дъщеря ми всеки ден, а е на осем месеца, че понякога и по два пъти и три пъти в тези жеги.
А за  теориите на педиатрите на "запад" - полусестра ми е французойка и медицинска сестра и си къпе и тя децата всеки ден от новородени .

# 76
  • Мнения: 217
Аз също го къпя всеки ден - опредлено му е твърде много приятно, но не с шампоани, а си разтривам малко сапунче на ръцете и така леко го намазвем и веднага изплаквам. Предварително си бях решила дане го къпя всеки ден, но като виждам колко му е приятно  Simple Smile
това за изсушаването на кожата - първо всички бебешки кожи са нежни, но не всички са проблеми. За това са майките да мислят и преценяват........
От едно леко намазване и веднага изплакване не може нищо да й стане на кожата, аз като си мия ръцете - нищо не им става, ако обаче съм твръде мръсна и ги насапунисам и търкам хубаво - чак тогава забелелязвам че кожата се изсушава. Въпросът със изсушаването и мазането също е ясен няма нищо лошо в мазането с естествени продукти като зехтина - от векове хората знаят че това е полезно се използва за правене на масажи. Цялата работа се превръща в патология, когато бебето настървено са сапунсва до припадък, а после се плеска цялото именно с "последните постижения на бебешката козметика". Защото тя е така прекрасна на допир, мазане и прочие, защото е просто отровна. За който се съмнява - да се обърне към някой химик да му разясни състава на онова, изписано с най-малките буквички по кремчетата и после да си направи справка из нета за това-онова по въпроса.

# 77
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Не мога да не го къпя всяка вечер.
Бяга като лудо и се изпотява.

# 78
  • София
  • Мнения: 5 079
Ние до годинка го къпехме всяка вечер, без изключение. След като я навърши се е случвало и през вечер (ако е по - хладно), но сега в жегите е престъпление да не го изкъпеш човечето. Не вярвам в тези простотии, че било вредно за кости, за кожа, за коса, че водата ИЗТОЩАВАЛА  #Crazy и пр. бабини деветини. Все пак чистотата е здраве, за каква вреда може да става въпрос??? Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 4 915
Не до кога, а от кога  Simple Smile
Всеки ден се къпе като стане голямо- тогава намалява вероятността от кожни проблеми, детето вече лази/ходи, цапа се, с една дума е като нас и има нужда от всекидневен душ  Simple Smile новородените са друга категория- с кожа, която има нужда от естествения си защитен слой и ежедневното му отстраняване не се препоръчва.

Виж тази тема  Peace

Подкрепям.   Wink

# 80
  • Мнения: 2 818
Не до кога, а от кога  Simple Smile
Всеки ден се къпе като стане голямо- тогава намалява вероятността от кожни проблеми, детето вече лази/ходи, цапа се, с една дума е като нас и има нужда от всекидневен душ  Simple Smile новородените са друга категория- с кожа, която има нужда от естествения си защитен слой и ежедневното му отстраняване не се препоръчва.

Виж тази тема  Peace

Подкрепям.   Wink

и аз Peace

# 81
  • Мнения: 127
Лятото къпя всеки ден в пове4ето слу4аи по 2 пъти, зимата мия дупе всеки ден по 2 пъти , а къпя през ден

# 82
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Пълня им корито и на двамата всеки ден, дори  като отидем на гости и го носим и не пропускаме. Сега в жегите и на обяд след разходка за охлаждане.

# 83
  • Мнения: 1 910
Ако се говори за къпане на НОВОРОДЕНО, ми е странна позицията, че ако на "мен нищо ми няма и на бебето няма д а му има". Rolling Eyes
Кожата  ни  е хипопотамска в срванение с бебешката.
По пътя "аз, значи и бебето", излиза, че може да му  се дава и това, което ти ядеш от първия му ден. Така де, на теб нещо да не би да ти става. Може и коктейлчета да му се забъркват, кафенце заедно да пийват (на него нес, че да не му запушва биберона и безкофеиново, та да има време за форума)..Crazy

аз като си мия ръцете - нищо не им става
На мен ми става, напукват се. Хем гледма сапуна да е  щадящ кожата. Може и да си мия много често ръцете, знам ли... Rolling Eyes
А за приравняването на твоята кожа и на новороденото - виж горе.

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 17:46 от 7of9

# 84
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Къпем се всеки ден, че и по два пъти понякога, особено като играем в пясъка  Crazy

# 85
  • Мнения: 678
А сега! Пак обърках - къпя дъщеря ми всеки ден, а е на осем месеца, че понякога и по два пъти и три пъти в тези жеги.
А за  теориите на педиатрите на "запад" - полусестра ми е французойка и медицинска сестра и си къпе и тя децата всеки ден от новородени .
тя като е французойка дори и чистокръвна парижанка да е - отговаря за себе си и за детето си.
подкрепям теорията за разредено къпане- дори добавям ,, къпането е вредно '' !
консултирала съм се с кожния лекар на дъщеря ми и това е негова реплика .

# 86
  • София
  • Мнения: 10 378
Отговарях на публикации, че всички педиатри по света препоръчват бебето да не се къпе всеки ден. Аз имам пример от Франция, давам го.
Ясно е, че отговаря всеки за себе си, но защо нещо ми се струва, че се засягаш?  Peace

# 87
  • Мнения: 6 164
Голяма простотия е това, с костите. Crazy Ами нали като почне да ходи и да се въргаля навън в мърсотията всеки ден, не може да го сложиш така да си легне в чаршафите?! Shocked

# 88
  • Мнения: 441
И двете си деца ги къпя всяка вечер.Пълня две корита с топла вода и ги оставям да се забавляват.Със сапун мием ръцете,дупето и краката.Косата  не мия всяка вечер.А в тия жеги съм изнесла коритата на балкона и преди и след обедният сън ги оставям за половин час да си играят там,дори на каката и е забавно  Peace.

# 89
  • Мнения: 1 044
Всяка вечер се къпем.Сега през лятото два пъти - на обед в басейн надуваем и вечер в корито с пяна. През седмицата ходи на детска градина, но и там имат басейн, така че пак два пъти на ден се къпе.

Общи условия

Активация на акаунт