Помогнете с инфо, ако можете!

  • 3 226
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 755
Цитат на: hedra
А първите 5 седмици от зачеването (не от датата на последния мензис) бебето няма връзка с майчиното кръвообращение,така че до него не достига нищо,което майката е взимала и няма проблеми - природата си го е измислила добре,нали трябва да се защити ембриончето,докато майката още не е наясно,че е бременна,за да може да внимава.Така че нека майчето да иде и при друг лекар,за да се успокои,и впоследствие към 18-та седмица на фетална морфология за пълно успокоение - но всичко ще е наред Simple Smile

Може да поспорим по този въпрос. Според мен бебето има връзка с организма на майката още от момента на зачеването. Връзката между майката и бебето не е само през плацентарния период, за който говориш ти. Доколкото съм запозната, най-важният период е периода на ОРГАНОГЕНЕЗАТА, който е от 17 до 21 ден от зачеването. За огромно съжаление в този период повечето жени не знаят, че са бременни. И аз съветвам въпросното момиче да се консултира с някой доказано добър специалист, след което да вземе решение, какво ще прави. Стискам палци всичко да е наред.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 100
В случая антибиотика е приеман, още съвсем в началото. Около датата на зачеване!

# 32
  • Мнения: 2 755
Това е добре. Да се надяваме, че на бебчо всичко е ОК. Дано и лекарите го потвърдят.

# 33
  • Мнения: 295
Po princip vida na antibiotika e ot reshavashto znachenie. Deistvitelno  tetracyclinite (kam koito spada i Doxycyclin) ne se preporachvat po vreme na bremennost. Polujivotat na lekarstvoto v organizma e okolo 12 h, koeto oznachava che do 1-2 dni sled poslednia priem, organizmat se ochistva ot antibiotika. Xybavoto e, che si go vzimala savsem v nachaloto, taka che spored men niama strashno. Estestveno, nai-vajnoto e kakvo kazvat lekarite, no nali te mogat da vidiat ako ima niakvi uvrejdania???Togava shte preceniat. Az lichno sam optimist i sam s teb!

Kuraj!!

# 34
  • София
  • Мнения: 2 100
Ох момичета пак сме пред дилема! Аз питах всички мои познати гинеколози и те бяха на мнение, че само доксициклина не е повод за аборт! Приятелката ми ходи и при Велев, той също е казал. че засега несе налага, а ако полода е увреден то организма ще го изхвърли, ако не ще се направят изследвания на по късен етап!
По препоръка на свекито си момичето отишло и про Манчев, който не я е преглеждал, но казал махай бебето! Риск има!
Тя сега пак е разтроена и незнае какво да прави!
аз несмея много да се намесвам, казах, че според мен е прибързано , но ако недайси боже след време   му има нещо на детето ще ми тежи на съвестта!
Сега е 2ри месец и мисли да се съветва с още специалисти, но никой не е врачка и не може да даде 100% гаранция, дори да не е пила нищо!

# 35
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Ybag
По препоръка на свекито си момичето отишло и про Манчев, който не я е преглеждал, но казал махай бебето!


Манчев от Закрила ли? Който е и в Св. София?

# 36
  • София
  • Мнения: 2 100
не знам дали е от Закрила! май в Медицинска академия е ходила!

# 37
  • Мнения: 2 584
има хората които според мен не стават за лекари, а за метачи, кажи и да отиде да си направи  фетална морфология при доцент Томова, аз също не знаех че съм бременна и до 2 месец си пиех противозачатъчни, пуших, получих бъбречна криза и пих антибиотик 2 седмици, доцент Томова ме прегледа и установи че всичко при бебчо се е развило нормално, нека си направи фетална морфология и да се успокои

# 38
  • София
  • Мнения: 2 100
Цитат на: rut
има хората които според мен не стават за лекари, а за метачи, кажи и да отиде да си направи  фетална морфология при доцент Томова, аз също не знаех че съм бременна и до 2 месец си пиех противозачатъчни, пуших, получих бъбречна криза и пих антибиотик 2 седмици, доцент Томова ме прегледа и установи че всичко при бебчо се е развило нормално, нека си направи фетална морфология и да се успокои

Говорила е с Томова, но е малко рано за морфология!

# 39
  • Мнения: 2 755
Цитат на: Ybag
Тя сега пак е разтроена и незнае какво да прави!
аз несмея много да се намесвам, казах, че според мен е прибързано , но ако недайси боже след време   му има нещо на детето ще ми тежи на съвестта!

И аз се въздържам да давам съвети при такива ситуации, защото наистина в нищо няма гаранция 100%, и ако не дай боже стане нещо неприятно, не искам да съм замесена. Кажи на момичето да се консултира с лекарите и тя и таткото да вземат окончателното решение, абстрахирайки се от мненията на всички роднини, приятели и познати. Дано вземат най-доброто решение, макар че в тази ситуация, каквото и решение да вземат, ще продължават да се питат, дали не са сбъркали  Thinking Стискам палци тази история да завърши с happy end  Praynig

# 40
  • Мнения: 2 498
Когато съм забременяла с дъщеря си бях на Доксициклин и имах същите притеснения, но ето я сега до мен на 7г. жива и здрава....
Според мен да не маха бебето, а в 4-я месец да си направи необходимите изследвания.....

# 41
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Кои са гадните лекари в Закрила?

# 42
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Ybag
не знам дали е от Закрила! май в Медицинска академия е ходила!


Значи не е същия, този е в Св. София

# 43
  • Мнения: 4 176
Направо да отиде на ДНК тест. Поема се от здравната каса.

Общи условия

Активация на акаунт