Джет кредит +

  • 82 859
  • 136
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Наскоро четох за Jet Credit. От цялата статия излезе, че лихвата е над 50%. Статията е в "Капитал", но от старите броеве. Мина доста време и съм изхвърлила вестника. Поне според мен добре са се уредили с лихвите. Да му мислят клиентите. Много агресивни, голямо текучество на персонал... по-добре намерете статията.

# 46
 Hug За Бога,  Хора  гледайте показател ГПР  - това  е  годишният  процент на  разходите т.е  крайната  цена  на  вашите  пари, които вземате и връщате  и ГПР отразява с  колко отгоре. За  ГПР от 30%  е  нормално  но 50%  е  безобразие    и подигравка   с  клиента.

За ДжетКредит + взимаш карта  и теглиш или не  теглиш от нея  месечната  вноска  си тече - няма  такава дивотия-  клиенти само цигани  и не  връщат лев, затова  пуснаха рекламата  с  таксито.
Препоръчвам Ви банковитр кредитни  карти - Райфайзен и Първа  Инвестиционна  Банка са  мн. добри. С тях имаш и месец гратисен период и отстъпки при пазаруване  и бонуси.

За  Джет Кеш интересен продукт, но  по-скъпо на  пазара  в  България  от тях няма.

# 47
  • Мнения: 43
Наскоро четох за Jet Credit. От цялата статия излезе, че лихвата е над 50%. Статията е в "Капитал", но от старите броеве. Мина доста време и съм изхвърлила вестника. Поне според мен добре са се уредили с лихвите. Да му мислят клиентите. Много агресивни, голямо текучество на персонал... по-добре намерете статията.
Не съм съгласна с това.От доста време сме тяхни клиенти и нямаме оплаквания.Нямат скрити такси,колкото ти кажат че ще е месечната вноска-толкова е-без никакви допълнителни такси и комисионни.По пощата пращат плик с попълнените вносни бележки за всяка вноска и няма  други проценти.А това за 50%-вата лихва за какъв срок е?При нас най-дългия срок на кредита е бил 18 месеца и лихвата е 32%, за 12месеца-30%,което никак не е малко,но къде ли е...  Sad

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Не помня подробности. Мисля, че 50% е максималната лихва, но в зависимост от случая.
По-добре прочети статията. Беше много подробно описана политиката, мисият, бизнес-модела, историята и имаше изчисления - пример с някакъв хладилник.
Беше някъде през юли-август месец

# 49
  • Мнения: 109
Както вече писах преди месеци,джет кредит е скъпо удоволствие,но необходимо за някои.Аз предпочитам да платя лихва , но да имам уреда когато ми трябва.Преди 5 дни взех 4 си заем(другите 3 ги изплатих).Той е за 329лв. за 9м.Ще върна 396лв,което е почти 21%.Но уреда ми трябва сега.И ще го ползвам сега.

# 50
  • Мнения: 25
Лошото е, че клиента подписва освен "Договор за кредит (паричен заем)" и "Запис на заповед" за същата сума.
Записът на заповед е нещо такова: "Аз Иван безусловно ще платя на Петкан сумата от нам-си-колко лева." има дата на падеж, място и т.н.
По закон записът може да бъде предявен до 1 година след датата на падеж, освен ако изрично не е упоменато друго
а те са го споменали това другото: "може да бъде предявен и след изтичане на едногодишният срок"
Т.е. подписваш два документа за 539 лева (примерно), вземаш хладилника, изплащаш си вноските за 12 месеца и да речем след три-пет-осем години си забравил вече, че си имал с тях вземане даване.
Но те представят в съда подписаният от теб запис на заповед и си вадят изпълнителен лист. И ти им плащаш сумата ощо веднъж.
Лош сценарий, но е възможен, защото записът е безусловно задължение и е документ въз основа, на който директно може да се иска издаване на изпълнителен лист.

Естествено самият запис е дискретно разположен в долната 1/4 от последната страница на договора и е с по-ситен шрифт. Любезната кака ти казва усмихнато: "Подпишете тук и тук и тук и тук". Май и самите те не зная какво те карат да подписваш.
Много дълго стана, само исках, да кажа "Очите на четири".
Едва ли ще ви отнеме повече от 10-15 мин., да се обадите на някоя приятелка правист или счетоводителка, за да ви посъветва, заслужава ли си риска.
За жалост българина е свикнал, да подписва дори и неща, които не разбира.

А аз очаквам след няколко години, тези фирми, като посъберат по-големи купчини записи, да започнат с изпълнителните листове. Те са новите пирамиди, без съмнение.

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 10:09 от мери джо

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
Това вече не съм си го помисляла. Вярно, че изобщо не съм си имала работа с тях и не зная какво пише в документите, но ти ме разби. Хитреци!
Ще взема да вляза някой път при тях и да видя дали дават документи за размисъл и ще ги прочета. Вече много ме загложди любопитството какви са ги натворили.
Защото всеки път като мина покрай еднин от техните офис, пълно е с хора, в повечето случаи се вижда,че не са потънали в благополучие. И излизат едни ухилени оттам... Ще ги проверя

# 52
  • Мнения: 25
Ами личен опит.
Миналата година бях решила, да взема един уред на изплащане, чрез кредит от тях.
Та по този повод се сблъсках със записа на заповед. Като го видях, направо се ококорих и отказах, да подписвам.
Казах й на каката: "Или подписвам само Договор или нищо не подписвам"
А тя: "Ама то това е само презастраховка, ние сме международна компания, дъра-бъра"
Питам аз: "Ако е само, за да се презастраховате, то тогава като погася кредита, ще ми върнете ли оригинала на Записа на заповед"
Тя: "Ми тоооо, не знам, нямаме такЪва практика, трябва да питам в централата дали може, мън-мън"
и продължава, там да си рецитира: "Ние сме международна компания..."

Ама ходи й обяснявай, че това каква компания са, хич не отменя евентуалният ми подпис и на съдия-изпълнителя няма, да му дреме, та ако ще й марсианска компания да са.

Та така, казах й чао.

Служителката, разбира се, не е виновна. Май нарочно такива ги назначават, момичета по на 18-19, красиви и усмихнати, обаче изобщо нямат идея от нищо.

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, такива ги назначават нарочно. Нали знаеш, "търсят се млади, амбициозни, с желание за работа във висококонкурентна среда, динамична работа, комуникативност..."

# 54
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 686
Затова платежните документи трябва да се пазят. Ама че мошеници.

# 55
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Изплатихме си климатик и комп с джет кредит - еми може и да са им високи лихвите /макар че разделени по месеци хич не се усещат/, но пък си имахме нещата веднага, щом решихме да ги имаме. Пари вкъщи не се спестяват - нито аз, нито мъжо Mr. Green За такива, като нас, си е идеално Peace Който иска, да пести.
Преди година теглих кредит от ДСК - разкатаха ми фамилията, и майчиното мляко си казах #2gunfire Повече с глупости не се занимавам Crossing Arms

Да питам за този Джет Кредит +: вярно ли дават, ако си в майчинство? Без да лъжеш? Thinking Че тоя филм в никоя банка го няма.
И друго: някои казаха, че са си купили нещо по телефона. Как става това, от някой сайт ли? newsm78

# 56
  • Мнения: 780
Изплатихме си климатик и комп с джет кредит - еми може и да са им високи лихвите /макар че разделени по месеци хич не се усещат/, но пък си имахме нещата веднага, щом решихме да ги имаме. Пари вкъщи не се спестяват - нито аз, нито мъжо Mr. Green За такива, като нас, си е идеално Peace Който иска, да пести.
Преди година теглих кредит от ДСК - разкатаха ми фамилията, и майчиното мляко си казах #2gunfire Повече с глупости не се занимавам Crossing Arms

Да питам за този Джет Кредит +: вярно ли дават, ако си в майчинство? Без да лъжеш? Thinking Че тоя филм в никоя банка го няма.
И друго: някои казаха, че са си купили нещо по телефона. Как става това, от някой сайт ли? newsm78
  N_A_N , въпроса ми е към теб и към всички купували нещо с JET  - като изплатихте последната вноска обаждахте ли се някъде ? Имахме 2 JETкредита - купени уреди с джет  / за една печка - купена 01.2006. изплатена 11.2006 /и миялна и фреза - купени 11.2006 и изплатени 04 . 2007г. / - изплатихме ги накуп , питахме в банката като теглихме кредит от там , но ни казаха че не трябвало да се обаждаме никъде .  newsm78
ааа забравих да кажа , че като да изплатим печката - бяха останали 3 вноски и се обаждах на някакъв телефон на JET за цялата страна и от там ми обясниха ,че няма проблем  да ги внеса наведнъж , но не ми казаха да се обаждам някъде  Tired / пазя си всички бележки , договори ... от Jeta /

# 57
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Маги, не сме се обаждали никъде.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 23 663
В момента сме с 4ти Джет кредит. 3 изплатихме, теглихме 4ти и в момента го изплащаме. Не сме от спестовните и не събираме пари. Като решим какво ни трябва теглим кредит и пазаруваме. Доволна съм, но за всеки случай си пазя всички вносни бележки в една кутия от обувки. Преведа пари - бележката в кутията. При нужда мога да докажа, че съм платила. Вярно, имат високи лихви. Но съм доволна, че вноската е това което ти казват и после не изникват никакви такси за управление, застраховки и не знам какво.
Отделно имаме и кредитна карта. Но понякога нейният лимит не ни стига и таглем кредит.

# 59
Аз също съм теглила няколко пъти и сьм много доволна от тази компания! Simple Smile Но понеже лехвиният процент е грубо около 30%,аз тегля 1000лв и ги връщам за 6 месеца,на практика връщам 1150лв. А след първият път ми намалиха лихвите заради "лоялен клиент"!  Grinning
 За малки суми е много изгодно!!!

Общи условия

Активация на акаунт