Как се научихте да готвите?

  • 5 509
  • 100
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Тиках се около бабите (майка ми започна да готви след мен - като стана на около 30) - готвя прости неща и пека сладки от 6-7 годишна, а манжди, супи, кюфтета и всякакви "играчки" от 10-11 годишна.
Рядко готвя по рецепти, но преди няколко месеца се научих на прекасните питки на Карина     chef 
Трябва фантазия и смелост  Peace
Най важното е неуспешните опити мигновено да се унищожават, а поуката да се запомня Mr. Green

# 46
  • Мнения: 212
Аз в момента се уча, опитвам по-нестандартни неща, а не това, което се готви обикновено вкъщи. И аз обичам точните мерки и теглилки, а не едно към гьотура Simple Smile)).
Преди като търсих рецепта за ориз с маслини и гъби /сигурно не е много сложно, обаче аз съм си блондинка/, попаднах на това http://maestross.blogspot.com/2006/10/internet.html
Май някой трябва да направи подобен guide for dummies и ще има огромен успех на пазара Simple Smile))

# 47
  • София
  • Мнения: 7 097
Не съм се учила. Гледала съм майка ми и баща ми как готвят, а и много обичам да импровизирам.

# 48
  • Мнения: 4 406
според съпругът, още не съм се научила  Twisted Evil

# 49
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Ами и аз не знам как. Прави ми впечатление, че в последната година-две правя неща, които преди това ми се струваха доста сложни за изпълнение. Далеч съм още от кулинарното майсторство на други домакини, но пък в сравнение с някои мои познати съм направо виртуоз.  Embarassed Явно ми се отдава, за разлика от други неща - например шиене и плетене. Имам желание и непрекъснато експериментирам. И почти никога не изпълнявам рецептата 1 към 1, винаги променям нещо, така че да стане още по-сполучлива.

# 50
  • Мнения: 4 380
Цитат

 Joy Joy Аз мислех, че по-зле от моя мъж в кухнята няма. И на него съм му давала някои обяснения като на малко дете, но чак толкова.... hahaha

Това ме подсети за няколко правила в организацията на кухнята за да няма проблеми в реализацията на различни рецепти.

-Наличие на максимално количество разнообразни подправки, добре подредени и обозначени. Имам голям шкаф с подправки и никога не са ми достатъчно.
-Наличие на максимално количество сухи и бавноразвалящи се продукти или пък консерви като "неприкосновен запас", на които винаги да можеш да разчиташ.
-Наличие на оптимално количество дребна техника и инструменти.
-Наличие на разнообразни форми, тенджери и тигани.

Много е неприятно да готви човек в зле оборудвана кухня. Sick От това може цялото желание за готвене да се изпари.

# 51
  • Мнения: 11 747
Цитат

 Joy Joy Аз мислех, че по-зле от моя мъж в кухнята няма. И на него съм му давала някои обяснения като на малко дете, но чак толкова.... hahaha


Joy Joy Joy hahaha Mr. Green
Чак сега го виждам,ама това е много забавно! PeaceТя рецептата е смешно подробно указана,ама чата по-долу е върха!Е,след такива обяснения,ако някой не може да го сготви....да се откаже завинаги от кулинарията! ooooh!

# 52
  • Мнения: 2 609
Докато бях при мама правех само яйца и спагети. Embarassed Като се омъжих ща, не ща започнах с опитите. Като хванех някоя манджа и по 100 пъти се е случвало да звъня на мама или на приятелка , да питам кое, как .....Blush И така...с времето се понаучих... Wink

# 53
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 691
Като в тото-то - с малки суми, но редовно  Grinning
Майка ми държеше да ме омъжи научена, та започна да ме кара да готвя лесни ястия през лятната ваканция - пиле с ориз, пълнени чушки... и така неусетно се научих.
Имам и няколко запомнящи се провала - първата ми лазаня и кучето не искаше да я опита, а и досега изпитвам страхопочитание към всичко с мая  Laughing

# 54
  • Мнения: 526
От страх, да не пресоля манджите, почти винаги са ми безсолни.  Blush
О,това е бял кахър.По-лошия вариант е,когато цялото семейство се изреди да сложи сол на манджата,без да я опита.И това се е случвало в нашето скромно домакинство Laughing

# 55
  • Мнения: 1 387
Аз вече мислех курс да си намеря да запиша, че.... Embarassed
Аз нищо не можах да готвя.Първо се обаждах на майка ми и тя диктуваше рецепти по телефона.Миналото лято си купих 3 готварски книги от БГ и стриктно по рецептата.Колкото пише в книгата, толкова слагам. Сега не съм майстор готвач, но готвя вкусно.Щом приятеле ми яде Mr. Green Той иначе много капризен.

# 56
  • Мнения: 46 553
Абе чета тук, дори пробвах някои рецепти, но горчивата истина е, че нещо не ми се отдава Cry Само аз ли не мога да готвя? Само на мен ли все не се получава?  newsm78



Ако това ще те успокои, аз даже и не пробвам  Laughing
Мога да готвя няколко неща и когато ножът опре до кокъла ги правя  Laughing

# 57
  • София
  • Мнения: 4 294
Ами с желание  Laughing
Гледах майка ми като бях малка, после се отделих защото учих средното си образование в друг град- та ща не ща сама се справях, после дойдоха студентски години пак сама и така.
Обичам да готвя, да експериментирам, да забърквам различни "буламачи"  Wink и у дома мъжа ми се облизва  eat Като готвя все традиционни рецепти и се мине време и вземе та  каже "Скоро не си правила нещо по-така завъртяно"  Laughing

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Постепенно се научих, предимно от баба ми през лятната ваканция. Когато излязох в майчинство, но още не бях родила, се развихрих в кухнята, цял ден готвих и все завъртяни работи. Най-много ме мъчеше един кекс...сигурно поне 10 съм изхвърлила, докато стане  Laughing Трябва да си упорита и както те посъветваха по-горе унищожавай провалите възможно най-бързо. Wink  На мен като ми се подиграват за някое ядене, ми става много гадно...не стига, че си се трепал да го сготвиш, ами накрая като не става за ядене и ти се подиграват отгоре на всичко, идва малко много... #2gunfire Убива ти мерака от всякъде...Затова опитвай, като не става го хвърляй и замаскирай положението с нещо готово от магазина или някоя по-лесна рецепта.

# 59
  • Мнения: 223
научиха ме и сега съм перфектна:) Peace

Общи условия

Активация на акаунт