вече 3 год. чакаме осиновяване

  • 4 106
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25
така ни предложи социалниа работник  домовете в нашата област .тази седмица имам срешта с соц. работник и щте искам да включим и други области .благодаря за съветите   bouquet

# 16
# 17
така ни предложи социалниа работник  домовете в нашата област .тази седмица имам срешта с соц. работник и щте искам да включим и други области .благодаря за съветите   bouquet
здравей и от мен!Понеже и аз горе долу съм в твоето положение-ние чакаме вече 2г.,бих те посъветвала да направиш корекция в изискванията-напр.пиши дете да ти се търси от всички дирекции във всички големи и малки градове,вдигни малко възрастта на детето и евентуално изискването за етноса.Дано да ти се обадят скоро!

# 18
  • Мнения: 278
Като чета какво пишат някои от майките, които чакат да им се обадят и след толкова дълъг период им предлагат болно детенце - ми направо се потрисам. То това си е чиста подигравка с хората. Не им стига години преживяни с болка и тормоз, че и да се съгласят да гледат дете, което е болно. Както искате ме разбирайте, но колкото и да искам да имам дете, е няма да се съглася да си осиновя такова дете - та това означава да си почерня живота. Може да ме обвините в каквото си искате, но като съм решила да осиновя дете то е естествено да искам да е здраво.
#Crazy И с такива деца се живее щастливо... А ако това е твое рожденно дете така ли ще говориш за него. Каквото и да е ще си е твоето единствено.  Peace

# 19
  • Мнения: 583
Това си е мое мнение. Да, ако си беше мое щях да си го гледам, но когато осиновявам имам право на това да искам детето да е здраво, и това което си писала не е сравнение.

# 20
  • Мнения: 3 715
Като чета какво пишат някои от майките, които чакат да им се обадят и след толкова дълъг период им предлагат болно детенце - ми направо се потрисам. То това си е чиста подигравка с хората. Не им стига години преживяни с болка и тормоз, че и да се съгласят да гледат дете, което е болно. Както искате ме разбирайте, но колкото и да искам да имам дете, е няма да се съглася да си осиновя такова дете - та това означава да си почерня живота. Може да ме обвините в каквото си искате, но като съм решила да осиновя дете то е естествено да искам да е здраво.
#Crazy И с такива деца се живее щастливо... А ако това е твое рожденно дете така ли ще говориш за него. Каквото и да е ще си е твоето единствено.  Peace

Ама хайде стига вече с нападките. Не е въпросът в това дали ще е болно или здраво. И без това нямаме кой знае колко дълго майчинство, понеже децата, които осиновяваме са все по-големи. Кое да правим по-напред - да ги социализираме, да работим, за да ги гледаме, какво? Не мога да взема болно дете, защото трябва да работя, платено майчинство сигурно няма да имам, защото искам по-голямо дете, а ако е болно изобщо не мога да се грижа за него, защото ако спра работа, ще изпукаме от глад. Всеки си е направил сметката, като е писал някакви изисквания.
Пък като не можем да родим, да не би да нямаме право да изискваме? Какво? Да не сме нещо друга порода хора?
Да си представим, че родя болно дете, ще си го гледам естествено, ама ще имам 9 месеца период, в който ще си получавам 90% от заплатата, детето ми ще ме познава, няма да е расло в институции и лесно мога да се върна на работа, а  някоя баба да дойде да помага. А като го осиновя на две години и е болно, и издържам семейството, какво ще го правя. И не ми минавайте с номера, че който искал, намирал начин, щото не е така. Повечето от нещата, от които има нужда едно болно дете, пък и не само то, се измерват с материални единици

Последна редакция: пт, 06 юли 2007, 20:47 от kakayaka

# 21
  • Мнения: 358
чаках 4 години и то с много изисквания : да е на възраст от 3 месеца до 1 годинка, от български произход, без заболявания и разбира се да е момиче. Не са малко но сега имам най-хубавата принцеса. Относно името на моето дете /кръстено е на съпруга ми/ моята майка ми каза така : да е с такова има с кото ще ти става драго да му извикаш. Така че мами имайте изисквания да ви е приятно с бебоците така както ми е с моята щура кукла

# 22
Като чета какво пишат някои от майките, които чакат да им се обадят и след толкова дълъг период им предлагат болно детенце - ми направо се потрисам. То това си е чиста подигравка с хората. Не им стига години преживяни с болка и тормоз, че и да се съгласят да гледат дете, което е болно. Както искате ме разбирайте, но колкото и да искам да имам дете, е няма да се съглася да си осиновя такова дете - та това означава да си почерня живота. Може да ме обвините в каквото си искате, но като съм решила да осиновя дете то е естествено да искам да е здраво.
Искам и аз да те подкрепя,защото и аз не бих осиновила такова дете.Честно казано предпочитам да остана без дете,отколкото да се мъча с такова дете.Аз работя с много увредени деца и много добре знам какво е да се грижиш за тях.Едно такова дете иска много повече внимание,грижи и постоянно присъствие,а и много повече пари по него.Не стига,че чакам години да си взема детенце,ами накрая да гледам и болно дете.Няма да стане!Ние живеем в малък град,работа почти няма,а и знам,че няма да се справя и физически и психически с такова дете,и най вече финансово.Всеки си има мнение по въпроса,но аз нямам сили за това.

# 23
тая  тема  някак  си  по  принцип  недават  деца  сувреждания  ако  сам  не  изявиш  желание    поне  така  казват  социалните  моето  дете  е  с астма  вледствие  че е  прекарал   на  5 месеца  бронхеолит     и е  седмак     е и  какво  от  това   див  и  щур  е  за  десет    и  голям  инат   и  ще  сложа  снимки  да  го видите    страшни  са  увреждания  на  синдром  на  даун   и  други  такива  по  тежки     за  които  не  всеки  има   психически  сили  да  се  грижи     детето  ми  имаше  един  отказ   аз  втората  на  която е  предпожен   взех  си  го  макар  че  на 8 месеца  тежеше  5 кг  и  не  си  дьржеше  главата  права    ине  седеше  до  момента  в  които  не  го  осинових   и   сега  нещата  не са като  преди  2  години  казват  ти  всичко   

# 24
  • Мнения: 921
Мисля, че всяка майка, ако има възможност да избира, би предпочела детето и да е здраво. Няма по-голяма мъка за една майка от това детето и да е болно. Друг е въпроса, ако твоето рождено дете се роди със заболяване. Тогава нямаш избор - това си е твоето дете. И все пак всеки преценява сам, предвид възможностите си.

# 25
  • Мнения: 32
Хей, някой се отклонихте доста от темата!
Според мене госпожа - виновната е вашата соц.работничка, защото не е обяснила нищо! По принцип и на нас не ни беше обяснено много, даже ни посъветва да впишем да е на възраст до 8 месеца бебока и така и написахме, но като се замисля - май не трябваше! Добре че Бог ни показа правилния път и пуснахме доклада си във всичките 27 соц.дирекции! Чакаме месец и половина, но до момента не сме получили писмо за гледане на бебчета! Но се надявам да е скоро! Също нямаме и претенции за пола, но разбира се посочихме че искаме да е здраво!
Успех ви желая и дано по-бързичко се задействат нещата, но помислете и за адвокат! Ние ще се консултираме с такъв и ако разбера нещо ново и интересно, задължително ще ви питам! Адвоката трябва да е социален!

# 26
  • Мнения: 3 715
Принцеске, а за какво точно ви е социалният адвокат? Извини ме за тъпия въпрос, но каква точно работа се очаква от него да свърши?

# 27
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Принцеске, а за какво точно ви е социалният адвокат? Извини ме за тъпия въпрос, но каква точно работа се очаква от него да свърши?
Честни казано и аз се замислям напоследък не да си наемем адвокат, а да си направим консултация за правата ни като кандидат-соиновители.
Това, което ме притеснява лично мен е, че всеки може да си тълкува закона както си иска и в повечето случаи това е в наш ущърб.
Още го обмисляме, но ми се иска да знам всичките си права.

# 28
зДРАВЕЙТЕ МИЛИ ДАМИ,

КАТО БИВШ СОЦ. РАБОТНИК РЕШИХ ДА ПРОДЪЛЖА И ОТКРИВАМ ТЕЛЕФОН ЗА ПОДОБНИ КОНСУЛТАЦИИ. аКО НЯКОЙ СЕ ИНТЕРЕСУВА И ИСКА ДА ГОВОРИ ГОВОРИ ГОВОРИ ЗА НЕЩАТА ДЕТО ГО ВЪЛНУВАТ МОЖЕ ДА МЕ ПОТЪРСИ. сЛЕДВАЩАТА СЕДМИЦА ЩЕ Е ОТКРИТА ЛИНИЯТА. уСПЕХ НА ВСИЧКИ! Hug

# 29
  • Враца
  • Мнения: 5 204
зДРАВЕЙТЕ МИЛИ ДАМИ,

КАТО БИВШ СОЦ. РАБОТНИК РЕШИХ ДА ПРОДЪЛЖА И ОТКРИВАМ ТЕЛЕФОН ЗА ПОДОБНИ КОНСУЛТАЦИИ. аКО НЯКОЙ СЕ ИНТЕРЕСУВА И ИСКА ДА ГОВОРИ ГОВОРИ ГОВОРИ ЗА НЕЩАТА ДЕТО ГО ВЪЛНУВАТ МОЖЕ ДА МЕ ПОТЪРСИ. сЛЕДВАЩАТА СЕДМИЦА ЩЕ Е ОТКРИТА ЛИНИЯТА. уСПЕХ НА ВСИЧКИ! Hug
Ако имате желание регистрирайте се във форума и можете да помагате и тук.
Моля пишете не само с големи букви!

Общи условия

Активация на акаунт