Алтернативи на решетките на първия етаж?

  • 15 355
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 114
Morgy, напълно съм съгласна, и моята идея е да поохладим ентусиазма на случайните мераклии, и да се надяваме да няма по-настойчиви. Wink  За СОТ е ясно, решили сме, че ще сложим... просто в момента мъдруваме за допълненията.
Кучета имаме сега, но те ще останат най-вероятно да живеят с нашите, и те разбирам как те е страх най-вече за животинката , а не за вещите...Аз бих била същата Simple Smile

# 16
  • България-София
  • Мнения: 573
Това, което ние направихме е две зони за охрана: едната зона- само по "контура" /отваряеми прозорци и врати/ и втора - контура + обемните датчици във всяка стая. Когато ни няма СОТ се включва изцяло, а вечер като си лягаме - само "външния контур". За целта просто трябва да сложите датчици на отваряемите прозорци и врати. Но сме на втори етаж. Ако бях на първи - нямаше да се замисля за решетки - има доста красиви варианти, а и спокойствието преди всичко
И аз да кажа, карадецът ако иска - ще влезе, за мен е важно да не стане когато сме си вкъщи с децата /не дай си боже/...

# 17
  • Мнения: 230
Темата е изключително полезна. Аз се ядосвам също,че заради крадливата държава в която живеем, трябва да се превръщаме в нещо като затворници в собствените си домове! Обичам да живея на чисто и проветрено, но отскоро съм на 1-ви етаж. Ако ме видите само- току отварям и затварям преди лягане, преди излизане... Много е неприятно усещането. А съм свикнала, дойде ли пролетта- никакво затваряне. .Ние сме доста високо над улицата, води се 2 етаж- първи жилищен..но както вече някой спомена, няма гаранции.

Моя приятелка живее на 4-ти етаж и 3 пъти я обират, въпреки мерките. Последният път влязоха докато спят цялата фамилия. Бяха оставили отворено 1 малко прозорче в хола, т.нар "форточка" и явно някое дете са ползвали да прескочи и да им отвори...

Така че, давайте съвети и идеи. Снимки няма да са излишни!

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 23 705
Тъй казано няма спасение от крадците - брат ми го обраха на 11!!! етаж, влезли с въже от покрива. Пък той човека си мислел, че няма как да влязат и оставил отворени врятите към терасата Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 2 437
Не намерих друго решение.
Сложих си решетки и не ми мигна окото.
Наша комшийка, чийто мъж също ходи често в командировки, я бяха обрали посред нощ с детето и паник бутона на СОТ до нея.

Съветът ми е да не боядисваш решетките в бяло. Остави ги сиви. Така не се набиват на очи.
В къщи сме с бяла дограма и сиви решетки. Много по-добре е. Когато ходя у познати, тези бели решетки меко казано ми вадят очите...един поглед през прозореза и първото, което ти се набива на очи са те.

Куче си имаме, но вечер го прибирам вътре точно за да ме пази. Далеч съм от мисълта, обаче, че съм много защитена...Железарят ми каза, че се продават спрейове, с които като напръскаш решетката и тя се чупи на парченца.
Пазим се от цигани и наркомани...за сериозните, професионални обирджий спирачки няма  Peace

# 20
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Още днес като излизам ще снимам терасите с вдигащи се гаражни врати, за да добиеш представа. Иначе, ще питам от коя фирма са си ги поръчали. 

# 21
  • София
  • Мнения: 6 114
Много бих се радвала на снимки и други подсказки... murzel, ще съм ти страшно благодарна! Simple Smile

# 22
  • Мнения: 660
А може ли някой да ми помогне с координати на фирма за решетки в София - продажба и монтаж на прилични цени. Много ще съм благодарна!   bouquet

# 23
  • в семейството
  • Мнения: 404
ние до скоро имахме ролетни решетки(ама че понятие  Thinking). Като на магазините, само че не са плътни, а са едни такива огънати. В долната част, където са заключващите механизми три сегмента са плътни. Стигат до парапета и там в стената се заключват. Като си ги вдигам през деня когато сме в къщи пак си е супер светло. Сложихме ги преди 7 години, точно по причина, че бяха влизали в къщи през балкона, а на мен не ми се искаше да съм като в затвор. Спомням си, че излезнаха скъпичко. Ние сме на първи жилищен етаж,  над магазини. Махнахме ги защото сложихме дограма на балконите. Бях много против затварянето на балконите, но стана толкова мръсно, че трябва сутрин, обед и вечер само да бършеш. Едната тераса си я направих, като зимна градина и сега си пием кафето там  Laughing  Так, че ако квартала ви е чист, моят съвет е да си сложиш такива решетки  Peace
Ако мъжо пази координатите на фирмата ще ви пиша!

# 24
  • София
  • Мнения: 6 114
Пиши, пиши, моля!  bouquet А ако се намери и някоя картинка, че не си представям съвсем как изглежда... Blush

# 25
  • в семейството
  • Мнения: 404
не знам дали ще намеря някаква снимка, а ако имам ще трябва да я сканирам и тогава ще ти покажа ( но не съм сегурна че имам  Embarassed). Какъв ти е отвора който трябва да затвориш?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Нали за такива ролекти става въпрос?



# 27
  • Мнения: 1 559
Нали за такива ролекти става въпрос?



Точно такива имах предвид!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 859
А може ли някой да ми помогне с координати на фирма за решетки в София - продажба и монтаж на прилични цени. Много ще съм благодарна!   bouquet
СААБ на мен ми правиха оферта точно за това.
На първия етаж съм и исках да видя какво да направя. Тъкмо се нанесох и ме обраха.
Направиха ми оферта, ноооо това е вариант наистина за хора с пари.
От услугите на фирмата съм доволна имам такава ролетна решетка /като за магазин/.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 114
Благодаря на всички за инфото и снимките!  bouquet  Всички казвате, че тези ролетки са скъпи... жалко, защото ми харесват, не стоят така грубо като решетките... Апартаментът има няколко прозореца и балкон, вече се чудя дали на повечето места да сложим решетки, а само на балкона (ако е възможно) - такава ролетка. Някой знае ли откъде се поръчват? (въобще, както може би се вижда, много съм боса в тази област, просто досега не ми се беше налагало да се интересувам... Blush)
Dragon's Bride, СААБ ролетки ли ти е направила, или от стандартните решетки?
P.S. Сега намерих адресите на фирмите, от които са взети горните снимки Simple Smile Все пак, ако някой иска да сподели още информация -  Hug

Последна редакция: пн, 25 юни 2007, 14:11 от лято!

Общи условия

Активация на акаунт