Пак за изневерите...

  • 4 000
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 526
Предпочитам истината,колкото и горчива да е,пред (само)заблудата,колкото и да е сладка Naughty
Виждам,че дотук всички се изказаха горе-долу като мен,но защо ли си мисля,че ако се появи тема от сорта на "аз съм любовницата,да кажа ли на жена му,че...",всички ще гракнат:не, това не е решение, не бива,налягай си парцалите и т.н.
И какво излиза-че истината и лъжата са разтегливи понятия и си боравим с тях,както ни се иска(за съжаление).

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
.................
Дали кръшкачите са толкова изпечени актьори? Ако наистина гореописаното поведение е възможно и постижимо, то този, които има подобно поведение е изпечен лъжец, лишен от съвест и чувства!
А аз с такъв не искам да си имам работа! Peace

 Peace Peace Peace
Нямам представа дали е възможно. Наистина не знам Rolling Eyes Но при определени обстоятелства - струва ми се, че да. Сещам се за един колега на мъжа ми... Работата им е такава, че изисква дълги командировки, далеч от семейството, за по няколко месеца. Та, този колега си има чудесно семейство тук и същевременно жена и син в някаква африканска държава/ Етиопия ли беше Rolling Eyes/, където ходи два пъти в годината за по 3 месеца. Семейството му тук от нищо не е лишено, работата е доста добре платена, а и когато той си е в БГ, си е постоянно с тях - семейна идилия. Семейството му там също живее царски, защото тя е жена на бял човек - т.е. голяма работа Wink Онази там знае за българката. Българката понятие си няма за етиопката. Той казва, че обича и двете. Всички са щастливи Laughing
Абе животът е шарен, няма черно и бяло...
Представи си следната ситуация /баси, цял сценарий за филм написах Laughing/ - много се обичате. Да, ама, както се случва често в живота, момчето кръшнало веднъж. Защо, няма да уточняваме - пиян бил, скарали сте се за глупост, или бил далеч от теб, или к'вото там..няма значение. Кръшнал веднъж, само веднъж! Ама направил бебе...Мацката не го махнала. А мъж ти понеже е разкошен човек, отговорен и свестен - издържа детето и го вижда редовно, защото к'вото и да е - детето не е виновно за нашите простотии, нали?
Е?

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
И какво излиза-че истината и лъжата са разтегливи понятия и си боравим с тях,както ни се иска(за съжаление).
Да, точно това излиза и аз го повтарям от доста време насам. Всичко е въпрос на гледна точка Simple Smile

# 18
  • Мнения: 364
belinda,
В описания от теб случай, за колегата на съпруга ти - съгласна съм.
Възможно е някой да поддържа подобна паралелна връзка.
Мисля, че въпросният мъж е с леки шизофренични наклонности, т.е той живее два живота, които нямат нищо общо един с друг - различни страни, нрави, култура, отношения, семейства. Харесва му така, успял е да се нагоди. Но все си мисля, че за него, това което върши дори не е изневяра. Някакси в съзнанието му се е прокраднала мисълта, че изневяра е, когато изневериш на половинката си със подобна личност. Той не възприема етиопката за подобна личност, защото тя коренно се различава по визия, манталитет, култура и възгледи от българите. За това съм склонна да мисля, че този мъж не приема другото си семейство като нещо лошо и пошло. То просто няма нищо общо със семейството в България.
Малко шантаво го обясних, дано разберете какво искам да кажа! Peace

Другояче стои въпроса за извънбрачна връзка в един град или регион! За да имаш подобна връзка е нужно много внимание, бдителност и здрави нерви. Ако изневеряващия не е актьор, няма начин съпругът/съпругата да не се усети. За тези неща не трябват думи. Усеща се различното отношение, разсеяността, отегчението, раздразнителността, бягането от отговорност и прочее.
Трябва да си абсолютен баламурник или упорито да се самозалъгваш, за не се усетиш навреме!
Говорим за връзки, да поясня!

Ако става въпрос за еднократна забежка и ако наистина е била еднократна, то забегналият ще го гони гузна съвест, а това ще си проличи. И ако отсрещната страна познава добре партньора си, няма начин да не забележи!
Ако забегналият не изпитва чувство за вина, то тази забежка няма да е единствената, ще последват още. Тогава пак ще се разбере, рано или късно.

Все пак, да пази Господ! Никой не е застрахован!
Има ситуации и ситуации, те са толкова различни, колкото и хората! Peace

# 19
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Не мисля, че е разтегливо понятие. Просто не от любовницата искам да го науча. А и ако точно тя ми съобщи "новината", тя ще отнесе доста повече от контрата, отколкото той, просто така ще се стекат обстоятелствата, въпреки че може тя също да е лъгана и прост да й е дошло до гуша. Че и той ще изпати - ще изпати.
А за твоите филми  Laughing - и без да е направил дете, и като е било веднъж, без никакви чувства, така се случило... ами не става така. Не и при мен.

# 20
  • Мнения: 526
Не мисля, че е разтегливо понятие. Просто не от любовницата искам да го науча.
Ако не е тя,ще се намерят други доброжелатели.Не знам да има някаква тенденция мъжете,които изневеряват,доброволно да си признават(не че няма и изключения,де).
И изобщо все ми е тая в такава ситуация от кого научавам-нали са ми забили ножа в гърба,пък кой го е завъртял после...все едно.Раната си е рана и болката си е болка.

# 21
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ми Зайче, имаш право. Но както казах, тогава тя ще отнесе контрата, при положение че той е виновен... Защото тя може всичко да е направила, казала, показала и т.н. Ако той не е искал, нямало е да се случи.

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 21:21 от InaV

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако става въпрос за еднократна забежка и ако наистина е била еднократна, то забегналият ще го гони гузна съвест, а това ще си проличи. И ако отсрещната страна познава добре партньора си, няма начин да не забележи!
Ако забегналият не изпитва чувство за вина, то тази забежка няма да е единствената, ще последват още. Тогава пак ще се разбере, рано или късно.
Прекалено много се опитваш да опростиш нещата. Знаеш ли колко жени (примерно) живеят в абсолютна заблуда и пълно неведение какво върши мъжът на живота им зад гърба им, а те си вярват, че са попаднали на изключително свестен и отговорен мъж, който не би си и помислил да погледне друга? Толкова влюбени и заслепени патки съм виждала, че не е истина просто!

# 23
  • Мнения: 364
Прекалено много се опитваш да опростиш нещата. Знаеш ли колко жени (примерно) живеят в абсолютна заблуда и пълно неведение какво върши мъжът на живота им зад гърба им, а те си вярват, че са попаднали на изключително свестен и отговорен мъж, който не би си и помислил да погледне друга? Толкова влюбени и заслепени патки съм виждала, че не е истина просто!

За съжаление, права си!
Все пак, не виждаме ли това, което искаме да видим? И обратното - затваряме си очите за неща, които съзнанието ни отказва да приеме. Често, пренебрегвайки очевидните знаци, приемаме нещата не такива, каквито са, а такива, каквито искаме да бъдат.
Дали любовта ни заслепява или това е просто неосъзната реакция на подсъзнанието ни, целяща избягване или омекотяване на удара?
Дали не си мислим, че ако за момент си затворим очите, тъмния облак ще премине?

Много отдавна имах две годишна връзка с мъж. Разделихме се, защото ми писна да правя компромиси.
След време разбрах, че ми е изневерявал с много жени. Да ти кажа, никак не се изненадах. Дадох си сметка, че съм имала много поводи да се съмнявам. Очевидни поводи. Пускала съм тези поводи покрай съзнанието си, което раждаше невероятни оправдания в негова защита.
Когато възвърнах душевния си мир, дойде ужаса и яда - яд към самата себе си! Защото сама си причиних това. Сама се самозалъгвах - несъзнателно, но от това не ми стана по-леко. Той направи това, което аз позволих, следователно вината беше моя!

От тогава, дори за миг не допускам да се оставя на течението. Горчивия опит не ме направи ревнива. Вече познавам себе си, усвоих изкуството да мисля с главата си и да анализирам случващото се около мен!
Не мога да отговарям за постъпките на другите, но за моите реакции мога! Peace

# 24
  • Мнения: 46 518
... Та, този колега си има чудесно семейство тук и същевременно ...

Ще повърна  Sick
Разбиранията ми за семейство не съвпадат с подобни извращения Stop

И аз, и детето ми имаме нужда да е при нас всеки ден, другото не семейство, а някакъв вид познанство ...

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз, и детето ми имаме нужда да е при нас всеки ден, другото не семейство, а някакъв вид познанство ...
Никол, не го очаквах от теб Confused Според теб нямам семейство, а съквартирант, защото работата на съпруга ми изисква дълги отсъствия от вкъщи или нещо не те разбирам правилно? За нужди - и аз, и моето дете си имаме нужди, но какво би следвало да направя - може би да се разведа и да си намеря мъж, който не пътува Rolling Eyes Или да го накарам да се откаже от това, което върши най-добре, за да ми е под ръка Rolling Eyes
Хм, интернет е уж едно голямо анонимно място, където всеки пише, каквото си иска и не му пука...Но когато видиш нещо подобно, написано от човек, който те познава, се чувстваш странно Tired

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 823
Бих.
За да преценя има ли смисъл да си губя времето или по-добре да продължа напред.
Пък и мразя да ме лъжат ...

 newsm10

# 27
  • Мнения: 46 518
belinda, написах го изхождайки от собствения си опит, имала съм подобна връзка и така и не се почувствах обвързана, живеех си живота, независимо от половинката, който даже не приемах за половинка, но така е думата.

За вас не съм останала с впечатлението, че мъжът ти го няма по половин година (както поне аз рабрах за другия случай). Едно е да пътува, друго е да го няма по половин година. Не е нужно да спре да работи, каквото му харесва, но създаде ли семейство е добре да потърси възможност да е по-близо до него. Само дето колегата с етиопската букла екстра го устройва ситуацията  ooooh! за какво му е да търси изход от ситуацията?

# 28
  • Мнения: 473
Със сигурност ще искам да знам, не мога цял живот да живея в лъжа.

# 29
Дано не ме корите много.... Бях любовница и съжалявам, че причиних толкова болка на себе си и на нея........но при всички случай аз съм най-ощетената. От както разбра жена му, той почна да се пребира навреме, да се съобразява изцяло със семейството си и едва ли вече е подозирала, че всичко продължава. Никога не съм го търсила, той се постара да си осигури такова спокойствие на себе си, на нея, на  детето си......... Единствено аз страдах и то заради лъжливи обещания, на всекиго се случва, просто трябваше да си изживея емоцията и да не се задълбочавам, но.......Този, човек ме накара да повярвам, че иска да започне нов живот.........а няма смелост да го направи. Не му се сърдя за това, че ще остане при семейството си, а затова , че излъга..........и мен и нея и е подло. А аз го обичах, сигурно и тя......По никакъв начин не съм искала да ги нараня и не съм направила нещо с което да разберат, че ме има, нямам право.........Та питам ви, по добре ли е жената да знае или не?Мислите ли че трябва да и кажа?Сега като чухте това какво мислите?............Дано Господ да ми прости за това което направих!

Общи условия

Активация на акаунт