За мазането на зърната - преди или след раждането?

  • 10 728
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 500
Мазала съм се с Гармастан след раждането, нямах проблеми.

# 16
  • Мнения: 5 026
След раждането.

# 17
  • Мнения: 7 947
Аз се мажех с Гермастан, след като започнах да кърмя, но проблеми така или иначе не съм имала със зърната. Но от 8ми месец мажех целите гърди с лосион против стрии за бременни /ползвала съм ИКАРОВ  и Мустела/, защото ми бяха доста оголемени и напрегнати. Като спрях да кърмя - продължих още около месец и имаше резултат - малките нацепвания, кооито се бяха появили около раждането, сега ги няма! Та по-скоро препоръчвам да мажеш целите гърди, така профилактично!

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
За подготовка за кърмене препоръчвам най-вече да четеш много - можеш да разпечаташ някои по-основни неща за таткото и бабите, та ако попаднеш в трудност, и те да могат да предлагат акъли от тъй прочетеното.
Чети на воля от тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
Това е много по-добра подготовка за кърмене от мазането на зърната, което впрочем е излишно - тялото ти знае какво прави и т.нар. жлези на Монтгомъри на ареолата отдавна вече произвеждат смазка за ареолите и ги подготвят Simple Smile Мазане с допълнителни препарати се препоръчва единствено, ако кожата на ареолите е особено суха и чувствителна. Иначе - няма нужда.
Все пак, ето и четиво конкретно:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/402/
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/971/51

# 19
  • Мнения: 11 004
Започнах да се мажа се с крема на Avent след раждането, когато ми тръгна коластрата. Страхотен е, не съм имала никакви рагади и болки Peace

# 20
  • Мнения: 125
Започнах да се мажа някъде към осмия месец от бременността с Avent, и продължих 2-3 месеца след раждането

# 21
  • Мнения: 1 098
Аз знам, че се препоръчва да започнеш от началото на девети месец  Peace

# 22
  • Мнения: 169
още в родилното след като ми слезе кърмата мазах с Гармастан, много съм доволна -нямах никакви проблеми със зърната(защото мислех че ще имам проблеми с тях) Peace

# 23
  • Мнения: 2 891
Аз имах проблеми със зърната и въпреки че мажех, пак не се спасих от рагадите. Кожи всякакви.

# 24
  • Мнения: 1 701
Мазах с Гармастан и преди, и след раждането, но особен ефект нямаше...  Sad

# 25
  • Мнения: 111
Здравейте
Пишете за Гермастан, та ми стана интересно. Преди около година си правих татоо, и ми препоръчаха да я мажа с Пантогел, докато зарасне. На листовката на пантогела, пише че може да се използва от кърмачки, при разранени зърна. Ползвали ли сте Пантогел и има ли ефект, аз съм в 8ми месец, до сега не съм се мазала с нищо, но ако помага, да го почвам?!

# 26
  • Мнения: 4 784
Докторът ми ми препоръча да не ги мажа с нищо.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 423
Преди да родя не съм се мазала с нищо. После използвах Лансинох през първите 2-3 седмици кърмене. После зърната ми загрубяха и спрях да го използвам.  Peace
 
 
 

# 28
  • Мнения: 291
Не само мажи с крем за зърна, но и когато се къпеш, ги търкай с гъбата!!! На мен никой не ми беше казал за това 'закаляване' и сега все още страдам от това незнание - кърмя ве4е над два месеца, но при всяко захапване от малкия, ме боли  Sick На няколко пъти дори бях пред отказване от кърменето заради тази болка  Sad

# 29
  • София
  • Мнения: 59
Аз също не съм се мазала с нищо преди раждането, не съм правила никаква "подготовка", защото според мен това е безсмислено. След раждането се мазах първите няколко дни с лансинох, докато свикна и това беше.
Важно е не с какво се мажеш, а дали бебето засуква правилно. Ако не засуква правилно, каквото и да правиш, спасение от рагадите няма.

Напълно съм съгласна. И аз така правих

Общи условия

Активация на акаунт