Децата с родител чужденец и бг паспорт тря

  • 5 301
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 464
Аз само с български, детето с бг и американски. При влизане и излизане показвам и двата- декларация се опитаха д ами поискат веднъж, но аз цитирах закона от сайта на външно министерство, който гласи, че когато детето е с 2 гражданства не се изискват никакви екларации. ..След по- малко от 2 седмици пак си отивам, така че ше разказвам пак  bouquet

# 16
  • Мнения: 236
На мен ми е писнало от некомпетентни служители на Гранична полиция, които не познават  собствените си разпоредби.

Ето цитат от сайта на МВР, според който ако родителите са постоянно пребиваващи в чужбина, независимо с какво граждансто са НЕ СА ДЛЪЖНИ да представят декларации!!!

НАЦИОНАЛНА СЛУЖБА  "ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЯ"

КАК МОГАТ НЕПЪЛНОЛЕТНИ И МАЛОЛЕТНИ ДА ПЪТУВАТ САМИ В ЧУЖБИНА
От Национална служба "Гранична полиция" напомнят на всички, че напускане на страната от деца не може да бъде разрешено без писмено и нотариално заверено съгласие на двамата родители. (Когато детето пътува с единия от родителите е необходим документ със съгласието на другия родител). За родители, които са в чужбина, заверката се извършва от компетентно длъжностно лице в съответното българско посолство или консулство.
Децата - български граждани, постоянно пребиваващи в чужбина или с двойно гражданство, чиито родители живеят постоянно или дългосрочно в друга държава - не са задължени да представят декларация от родителите.
Тези мерки са предприети, за да се предотврати незаконното извеждане на деца от България, за защита на техните права и интереси.

 

# 17
  • Мнения: 1 630

Децата - български граждани, постоянно пребиваващи в чужбина или с двойно гражданство, чиито родители живеят постоянно или дългосрочно в друга държава - не са задължени да представят декларация от родителите.


Този цитат съм го показвала не еднократно на границата, НЕ МИНАВА
Не било закон, и не ги интересувало какво пише на някаква си страница

За сметка на това когато пътуваме тримата със сина ми и с мъжа ми (който не му е баща) 3мата сме с различни фамилии, нито веднъж не са ни поискали декларация
Тоест можем де си изнесем, което си искаме дете  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 2 051
Тоест можем де си изнесем, което си искаме дете  Mr. Green

Дано не даваме идеи на някой изрод с тия наши разговори. Praynig

# 19
Тоест можем де си изнесем, което си искаме дете  Mr. Green

Дано не даваме идеи на някой изрод с тия наши разговори. Praynig

те изродите ако на нас раз4итаха за идеи  #2gunfire
между другото в Италия детето просто се вписва в паспорта на на родителите с химикал и пе4ат и готово, няма снимка ....

# 20
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
има и по зле при малко търново , тримата с малката, виждат паспортите и въпреки това искат свиделство за брак и акт за раждане на детето, на излизане от бг! ама  сме подковани де!не оставих нито една питанка без подкрепа документна! не знам как се третират разли4но хората ,аз видях как се третират и разли4но бащите 4ужденци на бг граждани, всеки закон с разли4ни врати за влизане и излизане!о4аквам на нокти връщането, 4е едва не ни отказаха!

# 21
  • Мнения: 1 630
има и по зле при малко търново , тримата с малката, виждат паспортите и въпреки това искат свиделство за брак

И какво, който не е женен няма право да има деца ли?
Убиват ме с абсурдните си изисквания  #Crazy

# 22
  • Мнения: 2 051
има и по зле при малко търново , тримата с малката, виждат паспортите и въпреки това искат свиделство за брак
И какво, който не е женен няма право да има деца ли? 

Има право, но представя документ за родствени връзки от общината (не е майтап #Cussing out)

# 23
  • Мнения: 1 630

Има право, но представя документ за родствени връзки от общината (не е майтап #Cussing out)

Ти сериозно ли?
Това България ли го иска или кой?

# 24
  • Мнения: 2 051
България го искаше в продължение на години на излизане от нея (сега съм извън, та не знам дали мъчат още хората)
Но със сигурност и сега ако майката е сам родител, трябва да си носи при излизане легализирана декларация, че тя е тази единствената, която носи отговорност за детето и тн...

# 25
  • Мнения: 580
Дъщеря ми е на 9 г. с български паспорт и баща чужденец и си представете сами, колко пъти съм и вадила тази загубена декларация, че баща и няма нищо против дъщеря му да влезе И излезе от България...
Последните 2 години пътува с баба си и тя много се притесняваше. А да не говорим какъв тормоз е за бащата, да ходи в посолството, да се подписва, да му се сричат глупости на развален немски. Както и да е - последния път на нашето летище са казали на майка ми, че изобщо няма нужда от декларация а посолствата и консулствата по тоя начин си набавят джобни пари.
Мене са ме питали в България само един път ( и аз за късмет нямах, та беше много весело Rolling Eyes) за всичките тези 9 години.

Общи условия

Активация на акаунт