Бихте ли се возили на влак?

  • 22 330
  • 265
  •   1
Отговори
# 75
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Предпочитам автобус.

-> цената е почти същата
-> има климатик
-> по удобни са седалките
-> има климатик
-> по кратко е пътуването
-> има климатик
-> пускат филм за убиване на времето
-> има климатик

И така нататък. И шанса до теб да има някой, вмирисан на алкохол, боклук, пот, манджа и тн е около четири пъти по малък. А, и има климатик.

Във влака няма климатик, но май говорим за нощно пътуване. Защо ти е тогава климатик? Има прозорци...

# 76
  • Мнения: 656
А ако ползвате автоус, добре е да седнете близо до шофьора да си  приказвате, да го държите буден, не се знае кой курс му е без почивка.

Май днес съм много черногледа, или по-скоро реалистка.

Това са възможните често срещан комбинации. Иначе хипотетично са възможни още по-черни обстоятелства. Не ви ги пожелавам!

# 77
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Заключва се купето, ама знаеш ли с какъв ще се паднеш в него. И се почват едни сцени от среднощни филми... Сигурно такова й е притеснението на Ню... Mr. Green
Shocked Не ми казвай, че вътре са по двама случайни пътника Flutter Crazy. Майтапиш се, нали?

Ама как ще влезе, моля? Вагонът е заключен. А и самото купе ако искаш си заключвай, ако искаш недей!!! Поне ключалки и ключове хората са сложили...
Знам ли ги..., ако точно на мен се падне някоя изгнила врата, без ключалка и я видя 1 мин. след като влака е тръгнал... няма да съм въобще учудена.
Щото така като се заговорихме за влакове, ми предстои пътуване от Варна за София (като приключа морската си одисея), та нищо чудно да ида и да питам, колко ще ми излезе този кеф Tired, че ще съм с малкото зверче... да го сложа да спи там и да се кефи... Иначе - с автобуса и айде!


Според мен по-голям проблем е, че билетите бързо свършват. Особено за спалните и кушет вагоните. Така, че ако смяташ да пътуваш, помисли за това по-отрано!

# 78
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
А ако ползвате автоус, добре е да седнете близо до шофьора да си  приказвате, да го държите буден, не се знае кой курс му е без почивка.

Май днес съм много черногледа, или по-скоро реалистка.

Това са възможните често срещан комбинации. Иначе хипотетично са възможни още по-черни обстоятелства. Не ви ги пожелавам!

Аха, затова - с влак!  Peace

# 79
  • Мнения: 5 468
Представям си... тъкмо с облекчение се хвърля в заключения си спален вагон и вратата се открехва (има си начини) и пъпчива, грозна, с нагла искрица в очите муцуна, се навира в купето: "Аз съм вашия спътник, моля, казвам се Методи!!!"... лелелееее, как ще се отегча!... ще скоча от влака с главата надолу!

# 80
  • Мнения: 1 299
Последно съм пътувала с влак по линията София - Бургас с експрес "Слънчев Бряг", от който съм много доволна - чисто е , най-гот е да седнеш на местата с масичките (супер е за 4ка белот). Също така преди година пътувах до Пловдив с влакчетата на Симентс.
Не пътувам с влак, защото предпочитам да стигна по-бързо до морето с кола или с рейс ( Биомент, Груп, Етап са просто номер 1)

Влаковете до Солун са друга бира - те са много готини  Peace


# 81
  • Мнения: 5 468
наемате си спално купе и си пътувате  много гот
през деня до морето не пътувам с каквото и да е
А свети ли крушката цялата вечер или централно я изключват, както едно време и ще се блещя от 22 ч. до 6 без ток?

# 82
  • Мнения: 1 216
Миналата година решихме да си отидем на бабиното село с влака. Исках да кача и малката ми щерка /на годинка тогава/ да се порадва и да види какво е влак. Влакът беше електричка -чистак- бърсак нов Сименс, нов модел- страхотен дизайн, с климатик, панорамни прозорци, информационно табло. Така и по чужбина не съм пътувала.
По принцип от Варна до София предпочитам да ходя с влак- кушет вагон, поне се наспивам. Прани, гладени чаршафи, калъфка, сравнително чисто, какво повече да иска човек. Идиоти никога не са се падали, а и да се паднат има си кондуктор, който следи за тези неща. Бих качила и детето си. Който го е страх, да си ангажира цяло спално купе- не струва милион.
Крушката сам си я изключваш.

# 83
  • Мнения: 9 907
МГМ, климатик има в началото. после винаги се поврежда кой знае защо. Или - има, те уверява стюардесата, не може да не го усещаш.

Бих пътувала с влак в момента, предпочитам го пред автобус, за да има повече пространство за детето. В автобус ще е кошмар да седи на едно място. Дреме ми че е мръсно, и на пясъчника е мръсно. Иначе е ужасно бавно, но се преживява.

# 84
  • Мнения: 2 716
Представям си... тъкмо с облекчение се хвърля в заключения си спален вагон и вратата се открехва (има си начини) и пъпчива, грозна, с нагла искрица в очите муцуна, се навира в купето: "Аз съм вашия спътник, моля, казвам се Методи!!!"... лелелееее, как ще се отегча!... ще скоча от влака с главата надолу!
Затова  първо си събери голяма компания и после всички дружно се заключете в купето.
Може да си вземете спрейче. И който отвори вратата - пръс със спрейчето  Peace
Лиске, пътувам с влак. Това е по темата.

# 85
  • Мнения: X
Лиске, от началото на годината няколко пъти пътувам София-Варна и обратно с автобус. Чиста работа - 6 часа, почивка половин час на Велико Търново. Но...съветвам да не стоиш на предните седалки, защото ще ти настръхне косата! Особено ако си плашлив човек с малко дете! Шофьорите очевидно имат някаква инструкция свише да минат маршрута точно за 6 часа /с 30-те минути престой/, което си е подвиг откъдето и да го погледнеш и струва много инфарктни ситуации за шофьора и близкостоящите.
Влак - ужасно бавно, но удобно и сигурно. Ангажираш си едно купенце, ако не искаш да те притесняват и можеш да си позволиш, дърпаш перденцата и се наслаждаваш на та-дъм-та-дъм. Пък когато стигнеш. А най-добре кушет наистина.

# 86
  • Мнения: 7 837
Неудобството при автобусите е може би, че няма детски столчета и обезопасяване (освен ако не си носиш ти).

# 87
  • Мнения: 1 216
Представям си... тъкмо с облекчение се хвърля в заключения си спален вагон и вратата се открехва (има си начини) и пъпчива, грозна, с нагла искрица в очите муцуна, се навира в купето: "Аз съм вашия спътник, моля, казвам се Методи!!!"... лелелееее, как ще се отегча!... ще скоча от влака с главата надолу!
Затова  първо си събери голяма компания и после всички дружно се заключете в купето.
Може да си вземете спрейче. И който отвори вратата - пръс със спрейчето  Peace
Лиске, пътувам с влак. Това е по темата.
Хора, вие явно никога не сте пътували в спален вагон.
Мъже и жени никога не спят заедно, освен ако не резервират цялото купе предварително. Никой не може да отключи вратата отвънка, защото стюардът, който стои в коридора, я заключва отвън. Ако искаш да излезеш, той ти отключва. Винаги пътува и полицай.
Образи има, вярно, едно момиче си извади бархетна пижама и си я облече, дръпна перденцата да няма и пролука и легна. Но никога не съм имала неприятни моменти с българските железници.

# 88
  • Мнения: 1 299
В първа класа има климатик, а разликата в цената не е драстична. Аз съм пътувала с експереса "Слънчев Бряг" в първа класа и беше чудесно Peace
За всички, които се чудят за цени и разписания - http://bdz.creato.biz/  Mr. Green

# 89
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
МГМ, климатик има в началото. после винаги се поврежда кой знае защо. Или - има, те уверява стюардесата, не може да не го усещаш.

Бих пътувала с влак в момента, предпочитам го пред автобус, за да има повече пространство за детето. В автобус ще е кошмар да седи на едно място. Дреме ми че е мръсно, и на пясъчника е мръсно. Иначе е ужасно бавно, но се преживява.

А, ние пътувахме също с Янтра-та. И много любезен беше кондукторът /или какъвто се води, по поддръжката на климатика/. Видя ни с бебе и ни каза, че от време на време ще изключва климатика заради нас. Е, приятно ми стана.

Общи условия

Активация на акаунт