Съпруг няма да може да иска развод, ако жена му е бременна...

  • 3 379
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24 467
А, не се заричай мами, както дойде, пък и както виждаш няма чак толкова сурово да те накажат.
Много извинявай, ако си се надявала като родиш, че ще можеш да идеш да измъкнеш от банката нещичко не толкова твое! Друг път казвай какви са ти надеждите, да не ги поливаме с вряла вода.

# 46
  • Мнения: 1 426
А, това за банката и на мене ми хареса! Цоцоланке, ставаме ли ортаци?  Laughing

# 47
  • Мнения: 4 700
... Защото, не забравяйте, че става дума за развод по вина на жената!!!

Това и аz неЩо не го схванах. ЗаЩо да е по вина на жената?  newsm78

Ами защото такова е законодателството - не може на тебе просто да ти хрумне, да идеш в съда и да кажеш, писна ми, развеждам се. Ако на отсрещния не му е писнало, ти трябва да докажеш, че не можеш да живееш с него по негова вина!
Това са юридически термини.

Ясно ми, че е по вина на някой. Не ми е ясно zаЩо да става дума zа раzвод по вина на жената.

# 48
  • Мнения: 2 631
Nevada, бъркаш! Naughty
Единствената възможност, да не се допусне развод /независимо, дали жената е бременна/ е, ако се докаже, че ищецът има изключителна вина, а ответникът ЖЕЛАЕ запазване на брака. Точно насила хубостта, за която говорехме.
Изключително рядко прилагано от съдилищата.

# 49
  • Мнения: 1 426
Ясно ми, че е по вина на някой. Не ми е ясно zаЩо да става дума zа раzвод по вина на жената.
Ами защото мъжът е инициаторът. Защото той отива в съда и казва: не мога да живея повече с тази жена понеже тя: 1, 2, 3... и имам свидетели, които да го докажат!
Ти какво мислиш, мъжът отива в съда и казва: искам да се разведа, защото съм безотговорен, мързелив и егоистичен...

# 50
  • Мнения: 11 607
Обърнахме темата на семинарно занимание в ЮФ! Naughty

Няма лошо, стига след това юристите тук да не искат пари,че тя банката още не е посетена от нас-мен и Невада........Judy  bouquet  bouquet  bouquet

Мами, смятате ли,че всяка жена поне веднъж в живота си е мислила сериозно да се разведе?И дори има случаи, в които се смята,че една бременност би оправила нещата?

# 51
  • Мнения: 24 467
Ами аз за 10 години не съм си помисляла за развод. Виж, за банките...

# 52
  • Мнения: 1 426
Едно е да го мислиш, друго е да го кажеш, трето - да го направиш...
Понякога просто мисълта дали да не се разведеш, ти е точно необходимият отдушник, за да си дойде всичко пак на място...
А пък убеждението, че една бременност би оправила отношенията между двамата, е довела не едно бебе на бял свят!  Grinning

# 53
  • Мнения: 1 426
Judy, значи и тебе те взимаме за банките. Три е щастливо число... Само трябва да се синхронизираме в забременяването  Laughing

# 54
  • Мнения: 24 467
Ние сме решили третия син да е Тошко, затова някъде към март тогава трябва да го родим, с общи усилия със съпруга ми /около Тодоров ден, другите двама юнаци и те са така понеже, е, не са Тошковци/. Значи юни...

# 55
  • Мнения: 2 631
Nevada,
опитвам се, да ти го кажа с юридически термини в няколко поста...
Но ще карам разговорному:
Варианти, когато мъж подава ИМ:
1 - "поради несходство в характерите и пр., напуснах дома ни и заживях на съпружески начала с друга, поради което моля за развод по моя вина" - жената не възразява, доказва се и развод се допуска по негова вина;
2 - "финансови проблеми наложиха, да заминем на работа в чужбина, в две различни страни, отчуждихме се и не положихме усилия за сплотяване, поради което моля за развод по взаимна вина" - жената не възразява, доказва се и развод се допуска по взаимна вина.

Никакви пречки нито за 1, нито за 2.
Вторият вариант е изключително често срещан напоследък.
Хайде спирам с консултациите! Crossing Arms

# 56
  • Мнения: 1 426
Енвиа,
Смисълът на законопроекта е:

Съпругът да не може да предяви иск за развод без съгласието на жена си, ако тя е бременна и до навършване на една годинка на детето.

Става дума не за развод изобщо, а за такъв, при който мъжът предявява иск към жена си...
Иначе за случаите, които ти говориш, си абсолютно права... Това може.

Въпросът е, мъжът да не може да иска развод по вина на бременната си жена.

# 57
  • Мнения: 2 631
Пак бъркаш, но аз се изчепрах откъм обеснения! Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 1 426
Добре, разясни ми какво означава
Съпругът да не може да предяви иск за развод без съгласието на жена си, ако тя е бременна и до навършване на една годинка на детето.

# 59
  • София, център
  • Мнения: 3 455
envia, чета тука и се чудя  newsm78

Ти ли нямаш нищо общо с правото, или аз полудявам...

Спри се, моля те!

Общи условия

Активация на акаунт