Холандска Тема - 11

  • 12 965
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
fata morgana, Холандия продължава да ми харесва все повече. Не мога да спра да сравнявам холандците и българите. Без да съм особено познавач на регионалните особености на страната, ми се струва, че фризландците са това, което ми допада най-много - сърдечни са като нас, но са спокойни, дружелюбни и добронамерени в същото време. Иначе ми липсваха салатите от пресни зеленчуци, но път изобилието от сьомга успя добре да ги компенсира  Laughing

звездичка, кофишопове при вас - под път и над път. Но колегите ми, а особено колежката ми, бяха непримирими по тоя въпрос. Е, в тая ситуация, аз да не съм някое БГ деграде да ходя сама и да пуша трева  Joy

Kalinka, не ходих въобще до Амстердам. Времето беше отвратително и спътниците ми предпочетоха кротка разходка из Утрехт, а аз не се престраших да тръгна сама. Но се оказа, че треньорът на малкия ще ходи до Корея идния месец и ще му дам пари, за да купи необходимите неща оттам. Все пак Корея е родината на таекуон-до и там тия магазини са много.

Бонбоните, с които почерпих бавачката, ги няма в БГ, но ми се струва, че не са най-удачния подарък. Българите не си падат по тоя вкус, както и по вкуса на лакрицовите бонбони. Този път купих обикновени шоколадови бонбони с ядки и с пияни вишни от Albert Heijn, защото миналия път никой не хареса Oldtimers Drops и сама си ги ядох. Но и на мен не ми харесват.

В този ред на мисли, тези сладки допаднаха на всички ни от групата:

За почерпка в БГ можеш да вземеш също някакви курабии или бисквити, ние опитахме много вкусни такива. Само внимавай какво слагаш в ръчния багаж и да няма конфитюр по тях, че да нямаш моите проблеми  Joy

# 16
  • Мнения: 1 132
Мегън, честита венчавка! Бъдете много щастливи!
Зарадва ли мъжо с някое тату?  Mr. Green
Сладка хапка, то тоя дропс в България никой не го харесва. Само дядо ми (лека му пръст) ги оценяше.Напомняли му на някакви бонбони от младостта му.
Аз преди 2 години  занесох на приятели Дропшот ликьор.Изобщо не го харесаха. Е пийнахме по някоя друга чашчица,ама е наистина  Sick .
Софи се сдоби вчера с нова количка, дано само да не се счупи пак в Бг-то  като бъгито Joy . А пък Куинито го продадохме на един колега на мъжа ми дето чакат бебе.Та сме на далавера  Mr. Green .

# 17
  • Мнения: 7 914
megan79
 моля да ме извинишза закъсменението, ама съм много отвеяна та:
честито
пожелавам ви дълъг и щастлив семеен живот


страхотен подарък си получила Party

sladka hapka

 Joy
 и аз в началото носих типично холадски неща ( и сладките и тяхното алкохолно питие)ама по реакция от  Sick или  Rolling Eyes не получих и сега си нося сладки с шоколадово покритие, по-нормални бонбонки и тн Mr. Green
...аз да не съм някое БГ деграде да ходя сама и да пуша трева  Joy.../
що пък БГ деграде, можеше на холандска индивидуалност да го изкараш Hug Hug Hug

да те питам нещо за кърменето, четох за задната и предната кърма...ама какво значи да сменяш гърдите често на по 10-ина минути или на колко? newsm78

moppie
 каква нова количка си имате? Thinking


сега като се разговорихме за дропса аз като го куснах и направо щях да  Sick.. и всички бяха в потрес  #Crazy newsm78 как съм можела да не го харесвам Joy Mr. Green Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 132
Звезди, честита първа месечинка на Ерик (малко на патерици  Embarassed )
Тоя дропс е много гаден бе, а мъжа ми купува с кашони направо. Сигурно, щото не обичам и да не му ги ям.  Mr. Green Твърди, че никой чужденец не обичал.Може и да е прав.
Аз нося винаги холандско сирене и ножа към него за рязане, строоп вафли, ботър кукйес, понякога купувам от пазара кломпен пълен със саламчета, горчица, хол. сирене и др вкуснотии.
Новото возило на Софи е Mutsy Spider. И тя като Мегън трябва да черпи  Joy    Wink .
Днес ходихме да видим бебчето на едни приятели. На 3 дни е само.Бях забравила колко са мънички и сладки  като новородени.

# 19
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Хубави идеи за подаръци, но аз все гледам да подарявам неща, които не са за ядене. Сигурно, защото си мисля, че хората ще си помислят: Ех, донесла е само за ядене. Не знам  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Ако имате роднини или познати, които имат вила ( или някъде място с мухи ), за подарък ми казаха, че много се радват хората на мухопохлупаците от мрежа, които се поставят върху храната ( дали се разбира за какво говоря?)

# 20
  • Мнения: 1 132

Ами аз в началото подарявах сувенири, обаче се изчерпах от към идеи. Сега пак подарявам от време на време де. Такива домакински работи подарявам само на много близки (майка, лели, баби), иначе на приятели, това което писах по-горе. Обикновенно даже си похапваме заедно подаръка с чаша хубаво винце. Това за мухите е добра идея за "виладжии", но има голям шанс вече да си си го набавили, защото тези неща ги има и в България.
Сега се сетих, че няколко пъти съм подарявала от подложките за сервиране на кафе и безалкохолно.Тези дето са в едно като дървено шкафче и подложките (пак от корк и дърво) се вадят като чекмеджета. Дали разбрахте  newsm78
Аз скоро пак ще си ходя, тъй че давайте да споделяме идеи.
Спорна седмица момичета!   bouquet

# 21
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Казаха ми, че това за мухите още го няма.

# 22
  • Мнения: 1 761
Меги,Честито!Пожелавам ви много години щастие заедно  marriedи още няколко stork-girl stork-boy  family 1swing smile3540 moresmile football topka sohappy Flowers Bouquet family6 smile3548 ppp newsm41 1swing  bigdance2

# 23
  • Мнения: 1 761
Аз изобщо не съм по сладкишите и не харесвам никои от бонбоните,които продават тук.За Сента Клаус свекитата редовно ни подаряват цяла камара шоколади,които само мъжа ми яде, ама и той не е много по сладкото.
За подаръци на приятелските деца купувах шоколади,ама с тия жеги май само шоколадов мус ще занеса.Предпочитам да им купуивам играчки-в Бг са по-скъпи, а и тук има такива, каквито там не могат да се намерят.
На родителите ми купувам някакъв хубав алкохол, а на мама- парфюми.Баща ми е като малките деца- бонбони му дай.Не нося много подаръци.Кломпи вече имат почти всичките ми познати, а сиренето ми намирисва докато го занеса.

Предпочитам да си поканя приятелите да излезем някъде, вместо да се товаря от тук.

# 24
  • Мнения: 1 132
Меги,Честито!Пожелавам ви много години щастие заедно  marriedи още няколко stork-girl stork-boy  family 1swing smile3540 moresmile football topka sohappy Flowers Bouquet family6 smile3548 ppp newsm41 1swing  bigdance2
Малеееееееееееееееееееееей Мегън какво те чака  само Joy  Joy  Joy

# 25
  • Мнения: 6 243

sladka hapka


да те питам нещо за кърменето, четох за задната и предната кърма...ама какво значи да сменяш гърдите често на по 10-ина минути или на колко? newsm78
Звездичка, идеята е, че когато майката сменя гърдите при кърмене, което често се случва, е добре да се прави така: Дава на бебето да суче от дясната, суче бебето, гърдата се изпразва, а бебето е още гладно - тогава майката дава и лявата. След половин чак бебето пак е гладно. Тогава се препоръчва майката пак да започне с дясната, а не с лявата (въпреки изкушението, че лявата е по-пълна). Когато бебето изпразни дясната, тогава да даде лявата. И след три часа приблизително да смени "първата" гърда и да почне да предлага лява вместо дясна първо. Това се прави именно за да може да се осигури балансирано приемане на "задно" и "предно" мляко.

На некърмещите "холандки" се извинявам за кърмаческото ми нашествие в регионалната тема. Hug За извинение мога да ви почерпя с нещо вкусно, че вече стана обяд и на мен пак ядене ми е в  главата:

   

# 26
  • Мнения: 1 559
Меги,Честито!Пожелавам ви много години щастие заедно  marriedи още няколко stork-girl stork-boy  family 1swing smile3540 moresmile football topka sohappy Flowers Bouquet family6 smile3548 ppp newsm41 1swing  bigdance2
Малеееееееееееееееееееееей Мегън какво те чака  само Joy  Joy  Joy

Мерсиииии,мерсииии....да ви се връща!!! Joy hahaha Joy

# 27
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Хапке, хапке.....
Доядоха ми се кебапчета. Тук купувам един сръбски вариант от Лидл, ама не са същите Confused

# 28
  • Мнения: 7 914
sladka hapka
ааа извинявай, ама и кърмещите ще се почерпим да знаеш Hug Hug Hug
   bouquet за пояснението Hug
и още едно въпросче имам ама ще те питам на лично... че  кой знае ли какво ще намажат некърмещите Mr. Green Mr. Green Mr. Green




# 29
  • Мнения: 1 132
И кърмещите да не ядем ли  Sad
Утре май ще правя кебапчета за вечеря ако погледам още малко картинката.

Общи условия

Активация на акаунт