Как наркотиците променят хората!

  • 2 212
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 84
quote author=Как`Сийка link=topic=200730.msg4276396#msg4276396 date=1182491306]
[

Кое да е жалко? Че не познавам хора, които да взимат наркотици ли? Или че нямам лични наблюдения как се променят хората?
Никак не е жалко, ами направо съм щастлива от този факт.
Не знам къде навсякъде го има - сред моето обкръжение го няма със сигурност. По-скоро ме е страх да не се появи.

ПП Имам лични наблюдения как алкохолът променя хората, но ти не питаш за това.
[/quote]

Мда, и аз така си мислех, докато изведнъж не ми се случи много близка среща с проблема. Ей тъй изневиделица. И се оказа, че тия неща дето само на другите се случват можело и на мен да ми се случат. Виждаш как обичан човек се убива пред очите ти и неможеш да направиш нищо, нищо! Защото родителите му не са си свършили добре работата преди 15-20 години.
Това не лиготия, както си мислим отстрани, а тежко психическо заболяване, корените на което обикновено са в най-ранна детска възраст.
За говорене с мъника е рано. Но говоренето е финала, според мен. Много друга работа трябва да се свърши преди това, за да се положат основите за подобни разговори. И тази работа почва от рождението на детето.
То трябва да се чувства сигурно, разбирано, да знае че е обичано и значимо, да се изгради доверие, да му се позволи да изразява индивидуалността си, да усеща физическото ни присъствие и близост... звучи адски банално и всеки родител си мисли, че това са очевидни неща. Ама явно не са... щом има толкова много деца с тежки наркотични зависимости.

Последна редакция: пт, 22 юни 2007, 11:23 от iguanna

# 16
  • София
  • Мнения: 127
Темата наистина много ме е вълнувала винаги. За пореден път се шокирах. Вече имайки дете пак си задавам въпроса "Как да не взима наркотици?". От много малка 10, 11г се интересувам и впечатлявам, никога не съм пробвала. Дори трева. Значи ако е въпрос само на интерес, за да пробваш, аз що не съм? Ако пък се залага на страха от... има деца дето ще се правят на безстрашни... не знам... пак съм в размисъл...

# 17
  • Мнения: 2 070
Пък аз познавам и знам как ги променят - и когато взимат и когато не взимат и им е тежко от това... Знам какво правят като няма  и как хората наоколо страдат, че са безпомощни и не знаят как да помогнат. Знам и как тъпо реагира обществото и това задълбочава нещата доста често  и води до още по-големи проблеми. тъпа работа.

# 18
  • Мнения: 2 070
Не разбрах тоя клип, тези хора кви наркотици са взимали. Има богати наркомани, които си ходят обръснати, окъпани, здрави са и т.н. Доста известни личности, политици, шоу звезди, на които им ходим по концертите да речем.

# 19
  • Мнения: 599
Моят син е на 10г.и често говорим за това,но пак ме е страх.Дано да не дава Господ,че незнам как ще се оправим.Не съм от тези,дето си мислят"На мен няма да се случи".

# 20
  • Мнения: 677
Много фотошопско тва видео, познавам много по-зле изглеждащи алкохолици и нищо нямащи им наркомани.
Освен тва на тея години си е личен избор. Жал ми е за тях, но..
Дъщеря ми е малка още, след време ще говорим, много ясно.

# 21
  • Мнения: 1 416
Не разбрах тоя клип, тези хора кви наркотици са взимали.
Вземали са т.нар. мет - метамфетамини. Или на наркомански жаргон - "лед". Екстазито и спийдът са метамфетамини. Правят се и бани на джойнта с мет... Абе, много работи.
За наркотиците какво да кажа... Писала съм в този форум неведнъж, че с тях се познаваме очи в очи. И много от любителите им също.
Детето ми е малко, но ще си говорим за наркотици. Основната ми дилема обаче е дали, като порасне, да й споделя личния си опит или да си премълча. Боя се дали няма да приеме едно признание от моя страна като карт-бланш.

# 22
  • Мнения: 216
Не разбрах тоя клип, тези хора кви наркотици са взимали.
Вземали са т.нар. мет - метамфетамини. Или на наркомански жаргон - "лед". Екстазито и спийдът са метамфетамини. Правят се и бани на джойнта с мет... Абе, много работи.
За наркотиците какво да кажа... Писала съм в този форум неведнъж, че с тях се познаваме очи в очи. И много от любителите им също.
Детето ми е малко, но ще си говорим за наркотици. Основната ми дилема обаче е дали, като порасне, да й споделя личния си опит или да си премълча. Боя се дали няма да приеме едно признание от моя страна като карт-бланш.
Точно това е че няма верен отговор на нещата е както игуанна е споменала е комплексен процес, достъпа да информация е много важен, а що се отнася до как тези са от по-нисшите наркомани, точно това имах в предвид че наркотиците, поне децата, все ги свързват с рок звездите и добре облечените наркобарони, а обикновеният глупак дето се сгромолясва социално никoй не го интересува, а истината е че са еднакви= зависими

# 23
...Знам и как тъпо реагира обществото и това задълбочава нещата доста често  и води до още по-големи проблеми. тъпа работа.

И бре, де бре?! Пак обществото виновно. В по-мекия вариант са родителите или лошата компания, или може би фазите на луната? Никога, ама никога, зависимите не са си виновни сами. Все залогът е страдателен. Аре нема нужда да ми се насажда поредната отговорност за нечие друго действие (или бездействие), че чак и вина да ми се вметява.

Тя и цялата тема е като от треторазрядно публицистично предаване - "Вижте колко са лоши наркотиците". Добре, че ми каза/показа. Всеки, който няма достатъчно мисловна дейност да направи поне причинно-следствената връзка, че щом някои неща са забранени, значи има защо, просто не заслужава да бъде оплакван. При изобилието на информация по въпроса трябва да си ужасно тъп (да, точно така ТЪП, ГЛУПАВ, БЕЗМОЗЪЧЕН), за да не знаеш с какво се захващаш и после да викаш "Олеле, кво стана?". Както обичам да казвам, те законите на еволюцията си действат - естествения подбор не прощава.

Колкото по-бързо човек осъзнае, че определен процент от обществото си е шлака, която и за чеп за зеле не става, толкова по-добре.

# 24
  • Мнения: 27 524
Как? Ти имаш ли отговор? Нагласено видео/снимки не се броят  Wink
Имам познати. Имам приятели. Имах приятели. Променят, кой не го знае. Проблемът е дълбок; първопричините - далечни; зависимостта - лепкава. Бързо съдим. И с право. Но първоначалната вина е другаде. Много е лепкаво, стигне ли се дотам - измъкването е трудно, невъзможно, тегаво. Познавам и от трите вида. Не е лицеприятна гледка. Близките често не виждат. Не е умишлено. Наркотиците, пиенето, преяждането, кризите са винаги факт на две неща - липсата и презадоволеното.
Лиске, май е време да приемеш, че не всички сме съвършени и да изоставиш учителско-назидателния тон  Wink
Синът ми е малък. Не, не бих говорила открито с него за секс, пиене и наркотици. Това винаги оставя в детето горчив привкус. Бих говорила по наш си начин  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт