посягат ли ви децата?

  • 3 159
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Oslo
  • Мнения: 659
Не ми се е случвало и мисля, че няма да се случи никога.

# 61
  • Мнения: 773
Посяга ми много рядко, но много често ме щипе и скубе. На скубането отговарях и аз със скубане, докато не му обръснах главата и нямаше какво да скубя. Тогава  почнах да му говоря много сериозно,че мама я боли и не и е приятно така, като същевременно му се разсърдвах. Оказа се, че има по добър ефект от скубането. Почнах да прилагам същото и при щипането, ама се оказа по трудно и все още се изкушава доста често да ме щипне. Впоследствие го прочетох и в една книжка, че не трябва да отговарям на пляскането, щипането и скубането, защото детето го мисли за игра
 Янучек и аз навремето си мислех, че дете, което щипе, скубе, бие или се тръшка на улицата е страшно разглезено. Но колкото повече расте малкия толкова повече разбирам, че не всичко е под моя контрол, и че понякога нещата просто така се случват. Все пак не мога да го пребия от бой защото се тръшка по средата на улицата. А колкото и да е странно не съм майка, която си глези детето, даже на моменти се самообвинявам, че съм прекалено строга. Просто всичко зависи от възраст, време и настроения, и ситуации.

# 62
  • Мнения: 2 849
Скубе ,хапе и ме удря .Нищо не помага и говоря и плача пред него .Смее се и мисли ,че ми харесва . Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 323
И на мен не ми се е случвало досега.Не си позволява такива неща.Държа го по-строго.

# 64
  • Мнения: 1 163
Аз също съм строга но преди се случваше по често нищо не помагаше сега се случва много рядко в изблик на ярост и безпомощност според мен.

# 65
  • Мнения: 511
От много мъничка, започна да пляска по лицето мен и баща си, беше около 7-8 месеца. В първия момент се стреснах защото не знаех как да реагирам, за бебето е още игра, но се настървява и удря през лицето. От тогава когато посегне да удря, взимам ръчичката и започвам да и говоря бавно и да и казвам да милва и гали. Всеки път, когато се доближи до някое дете първо и казвам да го помилва. Засега има ефект, но е рано да се каже.

# 66
  • Мнения: 5 362
Здравейте,
От 2 седмици щерката започна да посяга на майка си. Никакво приказване и наказване в ъгъла не помага, след наказанието пак посяга. Имали ли сте този проблем?

Да,имали сме този "проблем".Само,че никога не съм я наказвала.Винаги й говоря,макар и с леко по-висок тон.Само с един поглед ме разбира какво ще й кажа и започва веднага да ме гали по лицето и да вика "ооо"  Wink 

сега се случва много рядко в изблик на ярост и безпомощност според мен.
И при нас е така.

# 67
  • Мнения: 2 051
Отмъщава си затова, че я водим на ясла. Сигурно го приема за наказание. Не знам ....

Всъщност знаеш и хубаво, че казваш за яслата.
Детето не си отмъщава - това неговото е реакция на самозащита. Ти му причиняваш нещо адски странно, неприятно, трудно за разбиране и искаш от него да приеме без никаква реакция промените.. Но то вече не е бебе и се опитва да реагира емоционално на промените в живота си.
Наистина ли искаш детето ти да не реагира никога когато нещо се случи в живота му - било то приятно или не?

Посяга защото:
1. Ти, майката или друг човек, на когото детето държи му е показал, че посягането служи и действа в неприятна ситуация.
2. Чувства се зле - иска да си помогне с нещо, което служи и действа в неприятна ситуация.
3. Толкова са му възможностите за сега - реагира с нещо, което е видяло, повтарая и копира. По-творчески ще реагира след няколко години (в добрия и лошия смисъл - в зависимост от материала, който сте му подали - ти и майката).

Ти реагираш с честолюбие вместо с разбиране и я отблъскваш още повече.
Така ще я научиш, че когато човек се чувства зле той трябва да бъде наказан, но в никакъв случай разбран.
Следващия път или по-следващия ще ти се наложи  да я бодеш с нож, защото вилицата няма да е достатъчна когато детето претръпне към точно тази форма на агресия.

Ако искаш - ето тук има за особеностите на възрастта, през която преминавате:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=194769.0
Надявам се да ти бъде от помощ.





# 68
  • Мнения: 883
Бие ни наред и не подбира само на фамилен признак- бие се и с децата по пясъчниците.

# 69
  • Мнения: 256
Няма да позволя такова нещо те трябва да имат респект а не да се глезят.Не им позволявайте  Naughtyда правят така ще си биете главите  #Cussing out

# 70
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Не, но се опитва да гали децата, а неможе и ги удря леко докато аз не се намеся.
Опитва се и да ме целува, ама със зъби  Crazy Веднъж имах отпечатък от 4 зъба на едната буза.

# 71
  • Мнения: 1 881
Да, посяга и то осъзнато! Надявам се да е от прословутия пубертет и да отшуми скоро!

# 72
  • Мнения: 234
Не ни е посягала,но ние сме си по-строгички в това отношение.Опитва се върху баткото,защото той й позволява,но аз винаги се карам след това.Как така ще се бие или посяга,дори да е изблик на ярост.Ми какво ще стане,ако всички в семейството,когато се ядосат решат да си изкарат яростта върху който им падне.Такива мераци не минават при нас.

Общи условия

Активация на акаунт