Бебетата на пушачите също пушат!

  • 4 973
  • 120
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 050
Първо, надали има родители, които пушат вътре в апартамента, в който има малко дете. Всички висим по терасите. Студ, жега - само на терасите. И какво значи това да не спят с децата си - да не спят в едно легло, в една стая, в един апартамент, в един град....какво?

Честно да ви кажа, докато оправяха Шипченски проход, цялото движение от там се пренесе на нашата улица. Естествено, отваряла съм прозореца. Да не съм луда в тези жеги да стоим и на затворено. Та съм сигурна, че ако сега на малкия му вземат урина, в нея ще има повече чудесии, от колкото би имало, ако му пушех в  спалнята, докато спи. Ама какво да направя? Да легна на улицата, за да спра движението ли? Еми в такъв свят живеем. Във въздуха има такива невероятности, че цигарите отдавна не са най-големия проблем.

Сега остава да извадите и статия, че родители, които пийват по една ракия вечер, не трябва да целуват децата си примерно.

# 16
  • Мнения: 19 302
в едно легло и ставаше въпрос за бебета,а не за деца.естествено ако са пушили преди 4-5 часа и са легнали заедно,не е проблем.същото важеше и за алкохола.

# 17
  • Мнения: 9 050
.... и ставаше въпрос за бебета,а не за деца.

Искаш да кажеш, че на 9 месеца вече не е бебе, а дете и си е ОК, ако пушим  Shocked Или аз не разбрах?

# 18
  • Мнения: 19 302
ами не знам,споменавал ли е някой някъде 9месеца?смятам ,че си е напълно окей все пак де.9месеца са си 9месеца,пафкаш си цигарките и после приспиваш детето или бебето,не знам как да го наричам на 9месеца.какво пък толкова..нали това искаш да чуеш и за да прекратя спора,казвам,че си е напълно нормално човек да си подпушва малко,пък може и повечко,стига да е на балкона.поне така пише по-нагоре Joy

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 11:00 от bubi0909

# 19
  • София
  • Мнения: 659
Първо, надали има родители, които пушат вътре в апартамента, в който има малко дете. Всички висим по терасите. Студ, жега - само на терасите.
Аз лично познавам много хора (родители и роднини на деца), които си пушат при тях и често ми се е случвало да гушна детенце и то да смърди на пепелник, толкова много са пропити дрешките му с миризмата. Когато ходим на гости у такива хора после дрехите ми смърдят на фасове. Та си мисля, че тази статия е дадена, за да се замислят те какво причиняват на децата си и немога да разбера защо тези, които не пушат при детето си се засягат - напротив според мен трябва в тази статия да намерят още една причина да продължават да пушат навън.

# 20
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Сериозно ? Ей сега ще отида да му купя цигари - поне ще има кой да муфтя, като свършат моите, а представете си колко по-задушевно ще е общуването с бебо - сутрин вместо мляко - "Айде мамо, направила съм ти кафе, на ти е едно огънче и ми остави да пуша " ! Смешни ... И аз пуша, но не при детето, а на балкона, и аз пушех, докато бях бременна - не е с рога и копита - мутирал... И на мен ми  писна някви бабета и екологично чисти майки да ми правят забележка ! Пращам ги да пасат кат не щат да пушат  !   #Cussing out

# 21
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Аз съм твърдо да се забрани пушенето на обществено място. Който иска да си пуши в къщи. Голямото ми дете е на две години и взема фасове от земята слага си ги между пръстите и се прави че пуши. Като го видя и полудявам.
В нас не се пуши и съм забранила на роднините който пушат да да го правят пред децата и в тяхно присъствие. а сега ме изяжте

# 22
  • Мнения: 9 050
ами не знам,споменавал ли е някой някъде 9месеца?смятам ,че си е напълно окей все пак де.9месеца са си 9месеца,пафкаш си цигарките и после приспиваш детето или бебето,не знам как да го наричам на 9месеца.какво пък толкова..нали това искаш да чуеш и за да прекратя спора,казвам,че си е напълно нормално човек да си подпушва малко,пък може и повечко,стига да е на балкона.поне така пише по-нагоре Joy

Всъщност вече изобщо не разбирам какво ми пишеш, така че можеш да спреш. На предния постинг ми опонира с това, че не ставало дума за деца, а за бебета. И аз реших, че искаш да ми кажеш, че моето дете не е бебе. Ама ти не си имала предвид това явно.
И не, не искам изобщо да чувам от тебе, че е напълно нормално, защото твоето одобрение грам не ми е нужно. Достатъчно съм голяма, за да си решавам сама дали да пуша или не. Твоята благословия не ми е нужна.
Достатъчно здрав разум имам, за да не върша глупостите, които си изредила.

# 23
  • Мнения: 9 050
Аз съм твърдо да се забрани пушенето на обществено място. Който иска да си пуши в къщи. Голямото ми дете е на две години и взема фасове от земята слага си ги между пръстите и се прави че пуши. Като го видя и полудявам.
В нас не се пуши и съм забранила на роднините който пушат да да го правят пред децата и в тяхно присъствие. а сега ме изяжте

Не знам с какво впечатление си от забраната за пушене на обществено място, но тъй като съм била в доста страни, в които тя съществува, ще ти обясня нещо. Забраната за пушене на обществено място не означава, че се забранява пушенето по улиците. Никой не може да забрани пушенето по улиците. Тази забрана е само за пушене в заведения, публични сгради, спирки ( закрити, от типа на метро станциите, а не откритите автобусни спирки ), гари, летища и други.
Изобщо не става дума за това никой да не пуши извън дома си. Жестоко си се заблудила относно обхвата на тази забрана.

И за твоя информация, навсякъде, където тази забрана съществува, улиците са осеяни с фасове, защото на практика само по уличите можеш да пушиш. Като в един голям пепелник се чувстваш.

# 24
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Аз съм от семейство на върли пушачи - баща ми, Бог да го проости, пушеше по 3кутии цигари на ден, толкова пуши и големият ми брат, малкият ми брат пуши по 2кутии, сестра ми 10години беше активна пушачка и ги спря преди 2години. Аз НИКОГА не съм пушила, съпругът ми и семейството му също.
Даже имам много малко приятелки пушачки, които винаги се съобразяват с мен и бебето  Peace
Силно се надявам личният пример да повлияе на децата ми и те да не пушат...

# 25
  • Мнения: 483
Аз съм пушачка, както и мъжът ми. Пуша само извън къщи. След всяка цигара си мия лицето и ръцете със сапун, зъбите с паста за зъби, Обличам чиста блуза (Имам определени дрехи за пушене). Така се опитвам да елиминирам контакта му с цигарите.
Но познавам хора които пушат при децата си и го намирам за опасно и неразумно. Майка ми и баща ми (също пушачи) никога не са се спирали да пушат около нас с брат ми или пред детето ми  (когато бяхме в БГ). И двамата са хора Ентелегентни според тях си #Cussing out През цялото време са се чудели брех мама му...какви болнави деца ни се паднаха, се са болни от бронхопневмонии и т.н. А ние пасивно сме изпушвали по 3-4 кутии цигари всеки ден Sick
Аз даже като бебе съм щяла да умра за малко...(спряла съм да дишам)
Така че пазете си децата от цигарите и си гледайте кефа! Hug

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 559
.........
 екологично чисти майки да ми правят забележка ! Пращам ги да пасат кат не щат да пушат  !   #Cussing out

Много крайно мнение, но ме развесели. Донякъде съм съгласна, мисля че има вече доста вманиачени майки на тази тема, но на който както му харесва.  И това с дрехите определено е глупаво. Пушач съм, но това далеч не означава че отвсякъде мириша на цигари без да забелязвам това. Но обичм да пуша, и с нетърпение чакам момента в който вече небременна ще запаля първата си цигара. На терасата.   Mr. Green

# 27
  • Мнения: 4 451
И двамата със съпруга ми сме пушачи, но у дома никога не се е пушело. Naughty И ние все си "висим" на терасата. Децата ни не спят с нас, имат си стая. Но и ние не си лягаме с дрехите, с които сме пушили, били на работа и т.н. Взимаме си душ и обличаме пижамите (е, сега е жега, така че пижамите ги пропускаме Laughing).

# 28
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Човек ще си помисли, че пушачите са радиоактивни и облъчват. За това небива децата да спят с родителите си  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 919
Човек ще си помисли, че пушачите са радиоактивни и облъчват. За това небива децата да спят с родителите си  Mr. Green
и аз така хаахах

Общи условия

Активация на акаунт